پایگاه خبری، تحلیلی نشان تجارت

اخبار
مردم نمی‌توانند خودروی با کیفیت سوار شوند

علت گران ماندن پراید بعد از توقف تولید چیست؟

یک کارشناس صنعت خودرو درباره علت گرانی خودرو در بازار توضیحاتی داد.

فائو: مواد غذایی در سال ۲۰۲۰ گران‌تر شد

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) اعلام کرد با رشد قیمت اکثر کالاهای غذایی اساسی به جز شکر، قیمت جهانی مواد غذایی در دسامبر برای هفتمین ماه متوالی افزایش پیدا کرد.

طرح ملی تاپ از سرمایه‌های انسانی جوان حمایت و مانع از مهاجرت نخبگان می‌شود

برات قبادیان با مطرح ساختن شاخص تحقیق و توسعه کشور‌ها و شاخص پژوهشگران تمام وقت کشور‌های جهان، خواهان مدیریت علمی کشور شد.
امرالله امینی، کارشناس صنعت خودرو بیان کرد

شورای رقابت تنها به میل خودروساز رفتار می‌کند / آزادسازی قیمت خودرو بدون رقابت معنا ندارد

تحلیلگر صنعت خودرو معتقد است؛ شورای رقابت بدون در نظر گرفتن شرایط تولید نمی‌تواند طرحی برای آزادسازی قیمت خودرو مطرح کند چراکه این موضوع بستگی به افزایش تولید دارد در غیر این صورت اگر صرفا به میل خودروساز رفتار شود، سایه انحصار در این بازار گسترده‌تر خواهد شد.

مخالفت پاستور و بهارستان با فرمول جدید قیمت‌گذاری خودرو

درپی اعلام فرمول جدید شورای رقابت برای قیمت‌گذاری خودرو‌های کم‌تیراژ داخلی، برخی نمایندگان مجلس و وزیر صنعت به مخالفت با این دستورالعمل برخاستند. آن‌ها می‌گویند مصوبه شورای رقابت موجب افزایش قیمت خودرو شده است.
طی ۹ ماهه امسال محقق شد

رشد تولید خودروسازان بزرگ به همراه ورود محصولات جدید

صورت‌های مالی اعلام شده توسط سه خودروساز بزرگ به سازمان بورس نشان می‌دهد که از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه، نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۸، خودروسازان توانسته‌اند آمار تولید خود را افزایشی رقم بزنند. این در حالی است که ایران‌خودرو و سایپا، تولید محصولات جدید خود (تارا و شاهین) را نیز آغاز کرده‌اند.

خودرو در سراشیبی ارزانی و رکود

همین چند ماه قبل بود که هر روز در سایت‌های خبری و صفحات مجازی قیمت لحظه‌ای خودرو بسیار داغ شده بود و میلیونی بالا می‌رفت، پراید بیشتر از صد میلیون تومانی به تیتر اخبار رسیده بود و در این بین نیز بساط دلالی خودرو داغ بود.

توزیع روزانه ۴۰۰۰ تن انواع روغن در سراسر کشور

دبیر انجمن صنفی روغن نباتی ایران گفت:روزانه بین ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ تن از انواع روغن مایع و جامد در سراسر کشور توزیع می شود و فروش روغن گرانتر از نرخ مصوب سازمان حمایت گرانفروشی است.
براساس ارزیابی کیفی خودرو‌های سواری تولیدی آبان ماه

تیراژ سواری‌ها بالا می‌رود، اما کیفیت آن‌ها درجا می‌زند

علیرغم اینکه علاوه‌بر افزایش تولید خودرو، به بحث کیفیت و ارتقا آن نیز توصیه شده است، اما دیده می‌شود که بنابر اظهار خودروسازان به‌ویژه در بازدید اخیر وزیر صمت از هر دو خودروساز اصلی، تیراژ تولید خودرو‌ها افزایشی پیش می‌رود، اما گویا کیفیت درجا زده است. طبق ارزیابی آبان ماه، پژو ۲۰۰۸ تنها خودرویی است که توانسته هر پنج ستاره کیفی را کسب کند و این در حالی است که تنها چهار خودرو موفق به اخذ چهار ستاره شده‌اند. البته از سوی دیگر خودروی سواری تک‌ستاره نداشته‌ایم و فقط دو خودرو، دو ستاره‌ای شده‌اند.

ترس صنعت گران از کاهش تورم

بر اساس داده‌های به دست آمده از بنگاه‌های بخش صنعت، شاخص مدیران خرید صنعت در آبان ماه، ۴۷.۶۳ اعلام شده که با این شرایط می توان گفت اکثر فعالیت‌های بخش صنعت نسبت به مهرماه (۵۲.۲۲) با رکود روبرو بوده‌اند.
۱
گوناگون