پایگاه خبری، تحلیلی نشان تجارت

اخبار

تمدید بسته حمایت از کسب و کار‌ها و مشاغل آسیب دیده از کرونا در سال ۱۴۰۰

بسته حمایت از کسب و کار‌ها و مشاغل به شدت آسیب دیده از کرونا در سال ۱۴۰۰ تمدید شد.

ایران از نظر افت ارزش پول در دنیا اول شد / جمعیت زیر خط فقر ۲ برابر شد

رییس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه ایران از نظر کاهش ارزش پول یا افت ارزش پول ملی در مقام اول دنیا قرار دارد، گفت: جمعیت زیر خط فقر از از ۱۵ درصد به ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

افزایش هزینه‌های دولتی فساد زاست

بخش خصوصی با همه گلایه‌های متنوع خود از وضعیت اقتصادی بیش از هر چیزی از نامزد‌های اقتصادی انتظار دارد برنامه عملیاتی برای بهبود محیط کسب و کارو ثبات اقتصادی و نقش پذیری بیشتر بخش‌خصوصی در اقتصاد دارد.

۹ قلم لوازم خانگی، مشمول درج شناسه کالا

نیک منش، معاون نظارت و بازرسی اتاق اصناف ایران گفت: در حال حاضر برخی از کالا‌ها از جمله ۹ قلم لوازم خانگی ملزم به درج شناسه کالا هستند.

قاچاق و گرانی مواد اولیه داد تولیدکننده را درآورد

پازوکی، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی، صدای تولیدکنندگان لوازم خانگی را به گوش مسئولان رساند و دو معضل اصلی در این صنعت را بازگو کرد.
نایب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تشریح کرد

لوازم خانگی امسال گران نشد / فروش کالای قاچاق ممنوع!

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی از رکود شدید در بازار لوازم خانگی خبر داد که به همین دلیل تولیدکنندگان امسال قیمت خود را افزایش ندادند و توصیه‌هایی به خریداران ارائه کرد تا کالای تقلبی و بدون گارانتی نخرند.

احتمال کمبود گوشت با ذبح گوسفندان ماده از نیمه دوم سال

ملکی، رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی تهران نسبت به کمبود گوشت در نیمه دوم سال جاری به علت ذبح گوسفند بره ماده در روز‌های اخیر هشدار داد.

شکر باز هم در فروشگاه‌ها نایاب شد

دو روز پیش مدیر کل توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی در اجرای مصوبه کارگروه تنظیم بازار اعلام کرد که از ابتدای خرداد ماه توزیع ۱۰۰ هزارتن شکر آغاز شده، اما شکر مدتی است که در فروشگاه‌ها نایاب شده است.
نایب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی مطرح کرد

آیا لوازم خانگی ارزان می‌شود؟ / ۵۰ درصد لوازم خانگی در بازار قاچاق است

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: هرچند مردم منتظر ارزانی لوازم خانگی با ریزش نرخ ارز هستند؛ ولی حداقل باید یک سال مولفه‌های تولید ثبات قیمت داشته باشند و بسته‌های حمایتی دولت از تولیدکنندگان تداوم یابد و کالای قاچاق وارد نشود تا شاهد ثبات قیمت‌ها باشیم؛ اما آیا این شرایط خاص در سالی که سکان کشتی دولت در حال تغییر ناخداست، عملی خواهد شد؟

بخش خصوصی یار شاطر است نه بار خاطر! / می‌توانیم همکار خوبی برای دولت باشیم

عضوهیات نمایندگان اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران با بیان اینکه بخش خصوصی یار شاطر و بار خاطر نیست، گفت: شرط حضور بیشتر بخش خصوصی در فعالیت‌های اقتصادی کشور، شناخت توانمندی‌های این بخش است.
۱
گوناگون