پایگاه خبری، تحلیلی نشان تجارت

اخبار

حذف ۱۴میلیون قطعه مرغ تخم‌گذار طی سه ماه/ احتمال واردات تخم‌مرغ از هفته آینده

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرکزی مرغداران میهن ضمن اشاره به اینکه ۱۴ میلیون قطعه مرغ تخم گذار در سه ماه اول سال به دلیل ضرر و زیان مرغداران حذف شدند، از واردات تخم مرغ از کشورهای همسایه در هفته آینده نیز خبر داد.

افزایش مجدد بهای لبنیات در صورت عرضه شیر ۶۴۰۰ تومانی / تولیدکنندگان مجبور به افزایش قیمت هستند

بنی طبا، سخنگوی انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی ایران گفت: با عرضه شیرخام ۶۴۰۰ تومانی به کارخانه‌های تولید محصولات لبنی، قیمت محصولات لبنی قطعا افزایش خواهد داشت.
لیست مشاغل گروه یک تغییر کرد

٢١ گروه شغلی در محدودیت جدید مجاز به فعالیت‌اند

اتاق اصناف ایران در آستانه اعمال محدودیت‌های جدید برای کنترل پیک پنجم کرونا، فهرست مشاغل گروه یک را به روزرسانی و هشت رسته را از لیست قبلی حذف کرد.

تعطیلی سراسری کشور از دوشنبه / ممنوعیت تردد از ظهر فردا

رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: از فردا ساعت ۱۲ ممنوعیت تردد اعمال خواهد شد و تا صبح شنبه آتی ادامه خواهد یافت. همچنین همه ادارات از دوشنبه تا شنبه آتی تعطیل هستند.

تشکل‌های اقتصادی بخش خصوصی می‌توانند پیشران توسعه باشند

علیخانی، معاون تشکل‌ها و امور استان‌های اتاق ایران می‌گوید: ظرفیت‌های گسترده بخش خصوصی در تشکل‌های اقتصادی به عنوان پیشران توسعه و به عنوان محل تجمیع تجارب، اندیشه‌ها می‌تواند راهگشای مسیر توسعه باشد.

گردشگری سلامت، نسخه شفابخش صنعت گردشگری در دوره کروناست

رئیس اتاق بجنورد در دیدار با یک سرمایه‌گذار حوزه توریسم درمانی، با اشاره به زیرساخت‌های موجود، گردشگری را سلامت را نسخه شفابخش برای صنعت گردشگری در دوره کرونا عنوان کرد.

پایش محیط کسب و کار در بازار پول، سرمایه و بیمه

نمایندگان بخش‌خصوصی در دومین نشست کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران در مورد اهداف، ماموریت‌ها و برنامه‌های این کمیسیون در دو سال پیش رو به تبادل نظر پرداختند.

افزایش ۴۰ درصدی صادرات بارفع مشکلات تعهدات ارزی / ضرورت راه اندازی صرافی‌های ویژه در مرز‌های کشور

نفر، رئیس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران معتقد است: در صورتی که مشکلات مربوط به تعهدات ارزی صادرکنندگان ایرانی حل و فصل شود، صادرات محصولات ایرانی ۴۰ درصد افزایش می‌یابد.

افت شدید سرانه مصرف اقلام خوراکی خانوار ایرانی در یک دهه گذشته

رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق تهران با تحلیل داده‌های اخیر مرکز آمار ایران از سرانه مصرف خانوار ایرانی طی یک دهه گذشته، نسبت به تهدید امنیت غذایی در کشور هشدار داد.

راهکار‌های تأمین مالی اقتصاد ایران چیست؟

در نشست اخیر شورای راهبری بهبود مستمر محیط کسب‌وکار درباره راهکار‌های تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی گفتگو شد.
۱
آخرین اخبار
گوناگون