کد خبر: ۵۰۹۷۳
۰۲:۱۳ -۳۰ بهمن ۱۴۰۲
رئیس مرکز مدیریت بحران و پدافند غیرعامل آبفای استان تهران ار تجهیز تمام محلات این شهر به مخازن اضطراری آب تا پایان سال ۱۴۰۴ خبر داد.

محلات تهران تا سال ۱۴۰۴ به مخازن اضطراری آب مجهز می‌شوند

نشان تجارت- مهدی اکبریان گفت: در صورت بروز حادثه و قطع شبکه آب شرب، حداقل نیاز مردم در سه روز نخست بروز حادثه تأمین می‌شود.

مهدی اکبریان با اشاره به اجرای طرح ویژه در شهر تهران برای آبرسانی در صورت بروز حوادث بزرگی که منجر به قطع آب شرب شبکه تهران شود، ادامه داد: براین‌اساس در روزهای نخست، مردم با خطر بی‌آبی مواجه نمی‌شوند؛ این در حالی است که این روزها در نقاط مختلف محلات به‌ویژه پارک‌ها و فضای سبز شهری شاهد گودبرداری‌هایی هستیم که به‌منظور احداث مخازن اضطراری آب صورت می‌گیرد.

وی افزود: بر این اساس در محلات تهران، مخازنی ۱۰۰ هزارلیتری در مسیر شبکه آب شهری تعبیه می‌شود تا در زمان بروز زلزله و حوادث بزرگ در صورت قطع آب شرب، مورداستفاده قرار می‌گیرند .

رئیس مرکز مدیریت بحران آبفای استان تهران با بیان اینکه در سال ۱۳۹۷ از شورای شهر تهران درخواست شد با تخصیص اعتباراتی با عنوان تبصره ۳ موافقت کنند که از آن محل دو پروژه تکمیل رینگ آبرسانی تهران و آبرسانی اضطراری را اجرایی کنیم، خاطرنشان کرد: طرح ساخت مخازن آبرسانی اضطراری آب مورد موافقت قرار گرفت اما تا زمان ابلاغ آن، عملاً از سال ۱۴۰۰ ساخت نخستین مخزن اضطراری آب آغاز شد .

وی با بیان اینکه در سال نخست در حد کمتر از ۱۰ مخزن ۱۰۰ مترمکعبی احداث شد و در سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ اجرای این پروژه با سرعت بیشتری پیگیری شد،: گفت عمدتاً کشورهای زلزله‌خیز از جمله ژاپن به این موضوع توجه کرده‌اند و در تهران هم طرحی که در حال اجراست بر اساس مطالعاتی است که جایکا به‌عنوان مشاور در خصوص نیازهای زیرساختی تهران در زمان بروز زلزله انجام داده بود. در این طرح دسترسی به مخازن اضطراری آب به فاصله حداکثر ۱۰۰۰ متر برای هر شهروند تهرانی در نظر گرفته شده است.

اکبریان با اشاره به اینکه این مخازن عمدتاً در پارک‌ها جانمایی شده و مردم در محلات مختلف تهران شاهد هستند که در بخشی از پارک‌ها، در حال گودبرداری و عملیات احداث این مخازن هستیم افزود : در زمان بروز بحران، برای هر شهروند با حجم ۳ لیتر در شبانه‌روز آب شرب از این مخازن به مدت سه شبانه‌روز تأمین می‌شود و در صورت بروز حادثه‌ای مثل زلزله بم، در تهران از حیث تأمین آب شرب برای مردم در ۷۲ ساعت نخست نگرانی وجود نخواهد داشت .

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون