کد خبر: ۵۰۸۱۳
۱۹:۰۰ -۲۴ بهمن ۱۴۰۲
دادگاهی در مسکو دستور بازداشت غیابی اندی استون، سخنگوی متا پلتفرم را برای محاکمه‌ای صادر کرده که ۲ ماه دیگر درباره برخی اتهامات مرتبط با تروریسم برگزار می‌شود.

ندی استون بازداشت شد

نشان تجارت - پس از آغاز درگیری‌های روسیه و اوکراین در فوریه ۲۰۲۲ میلادی موضع روسیه نسبت به متا سختگیرانه تر شد و علاوه بر آن استفاده از شبکه‌های اجتماعی متا یعنی فیسبوک و اینستاگرام نیز پس از آغاز درگیری‌ها در روسیه ممنوع اعلام شد و پس از آن متا به دلیل فعالیت‌های افراط‌گرایانه در روسیه مجرم شناخته شد.

وزارت کشور روسیه درباره اندی استون در اواخر سال گذشته میلادی تحقیقاتی را بدون اعلام کردن اتهامات آغاز کرد؛ دادگاه منطقه باسمانی مسکو اعلام کرد استون به ترویج فعالیت‌های تروریستی، فراخوان عمومی برای انجام فعالیت‌های تروریستی، تبلیغ تروریسم و همچنین فراخوان عمومی برای فعالیت های افراط گرایانه، متهم شده است.

کمیته تحقیقاتی روسیه در مارس ۲۰۲۲ میلادی اعلام کرد تحقیقات جنایی را درباره فعالیت‌های غیرقانونی کارمندان متا آغاز کرده و در همان زمان از استون نام برده و گفته شد وی ممنوعیت فراخوان برای خشونت علیه ارتش روسیه در پلتفرم‌هایش متا را برداشته و به این ترتیب فعالیت های افراط‌گرایانه را تحریک کرده است.

منبع: برنا
برچسب ها: نشان تجارت روسیه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون