کد خبر: ۴۳۷۸۱
۰۹:۱۶ -۰۶ شهريور ۱۴۰۱
با گذشت چند روز از اعلام این آیین نامه هنوز بازار واکنشی مثبت و منفی نسبت به این موضوع نشان نداده است و به نوعی همه تعیین تکلیف تغییرات قیمتی خودرو‌ها را در بازار متأثر از مذاکرات بین المللی و قیمت دلار می‌دانند.

واردات خودرو

نشان تجارت - سوم شهریور ماه آیین نامه واردات خودرو پس از تاخیر دو ماهه منتشر شد تا بازار پر التهاب خودرو‌های وارداتی شاهد اخبار جدید تری در قیمت‌ها باشد. اما با گذشت چند روز از اعلام این آیین نامه هنوز بازار واکنشی مثبت و منفی نسبت به این موضوع نشان نداده است و به نوعی همه تعیین تکلیف تغییرات قیمتی خودرو‌ها را در بازار متأثر از مذاکرات بین المللی و قیمت دلار می‌دانند.

به گزارش تسنیم، در بخش خودرو‌های داخلی نیز بازار در بخشی از خودرو‌ها با کاهش قیمت روبه رو بود، اما نوسانات نرخ دلار تأثیراتی بر قیمت تعدادی از خودرو‌ها از جمله پژو پارس و پژو ۲۰۶ و پژو ۲۷ گذاشته و روند صعودی را تجربه می‌کنند.

موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در همین ارتباط به تسنیم گفت: هنوز جزئیات تعرفه واردات مشخص نیست و نمی‌توان گفت آئین نامه واردات چه تأثیراتی بر بازارخواهد گذاشت.

وی با بیان اینکه بازار تعطیل است و کمتر معامله‌ای صورت می‌گیرد، افزود: وقتی معامله‌ای نمی‌شود تغییرات قیمتی محسوس نیست، اما در مجموع در خودرو‌های وارداتی تغییرات چندانی اتفاق نیفتاده و در خودرو‌های داخلی تعدادی از خودرو‌ها مانند کوییک کاهش یک میلیون تومانی و کوییک R کاهش یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی را تجربه کرده است. در حال حاضر کوییک در بازار ۱۹۹ میلیون تومان و کوییک R در حدود ۲۰۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

پژو پارس که هفته گذشته ۲۹۵ میلیون تومان به فروش می‌رسید امروز با قیمت ۳۰۵ میلیون تومان مورد معامله قرار می‌گیرد. پژو ۲۰۷ با افزایش قیمت ۹ میلیون تومان با قیمت ۴۶۲ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون