کد خبر: ۳۵۵۴۰
۲۳:۰۲ -۰۶ آبان ۱۴۰۰
بسیاری از افراد علاقه‌مند به دویدن تنها برای لذت بردن و به منظور تناسب اندام می‌دوند. یافته‌های جدید نشان می‌دهد این ورزش روی احساسات نیز تاثیر داشته و می‌تواند باعث شود احساس و رفتار عاشقانه تری داشته باشیم.

دویدن

نشان تجارت - بدیهی است که بسیاری از افراد فکر می‌کنند دویدن ممکن است ما را جذاب‌تر به نظر برساند و احساس بهتری نیز نسبت به خودمان داشته باشیم. به طور کلی از نظر فرم بدن مردان، شکل بدن V شکل یعنی شانه‌های پهن‌تر و کمر باریک‌تر در مردان جذاب‌تر است. اجداد ما در گذشته مردانی با قدرت بالاتنه مناسب بودند که قدرت شکار و دفاع از قبیله را داشتند.

امروزه نیز راه رفتن شق و رق و حالت ایستاده نشان دهنده قدرت خوب و توان عضلانی بهتر بوده و بالعکس راه رفتن با قوز و حالت خمیده نشانه بیماری و ضعف است. یافته‌های پژوهشگران همچنین نشان می‌دهد مردانی که انگشت حلقه بلندتری نسبت به انگشت اشاره خود دارند، احتمال بیشتری دارد که سطح تستوسترون بیشتری داشته باشند.

به گزارش سیناپرس، بر این اساس ۱۰ درصد مردان با نسبت انگشتان مردانه یعنی بلندی انگشت حلقه به اشاره، به طور متوسط حدود ۲۴ دقیقه سریعتر از مردان با نسبت کمتر انگشت مردانه در یک مسابقه می‌دوند. به طور کلی بیشتر افرادی که در مسابقات ماراتن برنده می‌شوند، انگشت حلقه بلندتری نسبت به انگشت اشاره دارند.

یافته‌های محققان همچنین نشان می‌دهد دویدن باعث ترشح مواد شیمیایی خاصی مانند دوپامین شده و به طور کلی باعث می‌شود احساس خوبی نسبت به خود داشته و در نهایت منجر به ترسیم یک تصویر مثبت شخصی از خود در ذهنمان شده و در نهایت اعتماد به نفس فرد را افزایش می‌دهد.

بر این اساس همچنین گفته می‌شود دونده‌ها کارایی قلبی عروقی بهتری داشته و میل جنسی قوی تری دارند به همین دلیل، در دوره باستان مردانی که می‌توانستند راه‌های طولانی را دویده و استقامت بدنی بالاتری داشتند، بیشتر از سوی زنان انتخاب می‌شدند. دوندگان همچنین توانایی تنفسی بهتری داشته و قدرت بدنی بهتری دارند.

به گزارش سیناپرس، نتایج این مطالعه همچنین نشان می‌دهد بیش از نیمی از مردان و کمتر از نیمی از زنان گزارش می‌دهند که پس از دویدن، زندگی جنسی آن‌ها بهبود یافته و البته زوج‌هایی که با هم می‌دوند نیز گزارش می‌دهند که رابطه جنسی بیشتری داشته‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون