کد خبر: ۲۹۶۰۰
۰۹:۰۷ -۱۵ خرداد ۱۴۰۰
طبق آمار‌های رسمی کاهش معاملات مسکن در تهران موجب ریزش چند درصدی میانگین قیمت مسکن در ماه‌های ابتدایی سال جاری شده است به طوری که طبق آمار بانک مرکزی میانگین قیمت مسکن در تهران در اردیبهشت سال جاری ۳ درصد کاهش داشته است.

کاهش قیمت مسکن

نشان تجارت - همزمان با افزایش ۸۰ درصدی قیمت مسکن در تهران در سال گذشته قیمت مسکن‌های مهر نیز میلیاردی شد و این افزایش قیمت مسکن‌های مهر در حالی رقم خورده است که در سال‌های اوایل دهه ۹۰ هزینه خرید امتیاز مسکن مهر تنها ۱۵ میلیون تومان بوده است.

این روز‌ها نه تنها بازار مسکن تهران در رکود عمیقی فرو رفته است بلکه معاملات مسکن مهر نیز به حداقل رسیده است؛ قیمت نجومی مسکن و کاهش قدرت خرید مردم یکی از اصلی‌ترین دلایل به حداقل رسیدن معاملات در بازار مسکن است و از طرف دیگر عدم چشم انداز روشن از آینده نرخ ارز به کاهش بیشتر معاملات مسکن دامن زده است.

طبق آمار‌های رسمی کاهش معاملات مسکن در تهران موجب ریزش چند درصدی میانگین قیمت مسکن در ماه‌های ابتدایی سال جاری شده است به طوری که طبق آمار بانک مرکزی میانگین قیمت مسکن در تهران در اردیبهشت سال جاری ۳ درصد کاهش داشته است.

پیش بینی مشاوران املاک در خصوص افزایش قیمت مسکن‌های مهر در اواخر سال گذشته و ماه‌های ابتدایی امسال نیز محقق نشده است و چه بسا رکود حاکم شده بر بازار مسکن نیز منجر به کاهش قیمت در برخی از فاز‌های آن شده است.

بررسی‌های میدانی حاکی از آن است که قیمت واحد‌های مسکن مهر پردیس در فاز‌های ۲ و ۳ از اواخر سال گذشته تاکنون کاهش داشته است به طوری که واحد‌های یک میلیارد تومانی فاز ۳ پردیس در حال حاضر به قیمت ۹۰۰ میلیون تومان رسیده اند.

بازارگرمی مشاوران املاک برای رونق دادن به بازار مسکن این منطقه در اواخر سال گذشته نیز نتوانست خریداران را به این بازار بازگرداند؛ واحد‌های مسکن مهر فاز ۲ پردیس در حالی امروز در بازه قیمتی یک میلیارد تا یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود که مشاوران املاک نوید قیمت یک میلیارد و ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومانی برای واحد‌های این منطقه می‌دادند.

گفتنی است که پردیس متنوع‌ترین واحد‌های مسکونی را در خود جای داده است و در بازه‌های قیمتی ۵۰۰ میلیون تومان تا دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در این منطقه می‌شود صاحب خانه شد؛ در حال حاضر واحد‌های ۸۷ متری فاز ۱۱ این منطقه ۵۸۵ میلیون تومان قیمت خورده اند و واحد‌های ۲ خوابه فاز ۳ پردیس نیز در حال حاضر ۹۰۰ میلیون تومان قیمت خورده اند.

در این بین، اما هشتگرد یکی از ارزان‌ترین مسکن‌های مهر را در بر دارد به طوری که در حال حاضر با ۲۵۰ میلیون تومان می‌توان صاحب یک واحد ۷۹ متری در این منطقه شد؛ گفتنی است که این منطقه در چند ماه اخیر از نوسانات قیمتی در امان بوده است و به نحوی رکود حاکم شده بر بازار مسکن این منطقه مانع افزایش قیمت‌ها در بازار مسکن مهر هشتگرد شده است.

گفتنی است که در بازه قیمتی ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومانی در شهر پرند نیز می‌شود صاحب مسکن مهر شد به طوری که واحد‌های ۱۰۱ متری فاز ۴ مسکن مهر پرند در حال حاضر در بازه قیمتی ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود و در این بین، اما قیمت واحد‌های مسکن مهر فاز‌های ۱ و ۲ این منطقه میلیاردی شده است و خرید یک واحد مسکونی ۱۱۳ متری در فاز یک مسکن مهر پرند در حال حاضر یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان پول می‌خواهد.

قیمت روز برخی از واحد‌های مسکن مهر در جدول زیر آمده است:

ریزش شدید قیمت مسکن‌های مهر در پردیس

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گوناگون