کد خبر: ۱۹۶۶۸
۱۳:۲۴ -۲۶ آبان ۱۳۹۹
اثر هنری سحر علیزاده، نقاش ایرانی در کلکسیون آثار هنری موزه CICA کره جنوبی قرار گرفت.

نشان تجارت - به گزارش نشان تجارت به نقل از روابط عمومی موسسه سکو؛ اثر هنری سحر علیزاده (سحر محمد علیزاده)، نقاش ایرانی در کلکسیون آثار هنری موزه CICA کره جنوبی قرار گرفت.

این هنرمند در توضیح این اثر خود نوشت: سایه‌ها همواره تصویری دو بعدی و تقریبا تک‌رنگ از پدیده‌های سه بعدی جهان رنگارنگ ما هستند.

همین امر محور اصلی آثارم است؛ سایه‌ها، تصاویر تخت حاصل از تاثیر نور بر افراد و اشیا در راستای روایتی پاره پاره از جهانی که در آن زندگی می‌کنیم. من با واژگون نشان دادن اصول بدیهی ادغام شده درک و احساس، فضای جدیدی را ایجاد می‌‌کنم که در آن در پشت صحنه زندگی، احساسات و اصوات ناخودآگاه نقش اصلی را به عهده می‌‌گیرند و خودشان و درون غیرقابل نفوذشان به شکل چیزهای مختلف درمی‌‌آیند. بدین ترتیب، ماهیت ترکیبی سایه، به عنوان عنصری ضروری و غیرقابل اجتناب، اما ناسازگار و وهم‌‌انگیز، به ابزاری قدرتمند برای رسیدن به دانشی مبهم و معوج تبدیل می‌‌شود که به جای آشکار کردن چیزها با پاره کردن پرده فرضی توهم، سایه‌‌های آنها رها می‌‌کند، و خودشان را به همراه اسرار و فحوای آنها، کامل و بی‌‌عیب و نقص در امان نگه می‌‌دارد. تاکید بر تخت‌نمایی در این آثار هم‌سو با واقعیت مادی نقاشی است؛ تصویری از جهان خاکستری سایه‌ها.

سحر علیزاده متولد تهران است و از سال ۱۳۹۶ به طور جدی فعالیت هنری خودرا نزد نرگس سلیمان‌زاده در زمینه نقاشی آغاز کرده است؛ او در نمایشگاه انفرادی داخلی و چندین نمایشگاه گروهی داخلی و خارجی و همچنین در حراج بین المللی Salerno رم در خانه حراج principe group و با مشارکت موسسه هنری سکو شرکت داشته است و تا کنون در چندین مجله بین المللی اثارش منتشر شده و توانسته است نقد هنری و انتشار در مجله JULIET ایتالیا را کسب کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون