پایگاه خبری، تحلیلی نشان تجارت

اخبار
دولت قرار نیست سالی یک میلیون مسکن بسازد، بیشتر می‌سازد

جزییات برنامه دولت سیزدهم برای ساخت چهار میلیون مسکن

دولت سیزدهم با تاکید بر ساخت چهار میلیون واحد مسکن تا پایان دوره چهارساله خود، ماموریت و مسئولت بزرگی را برای اجرا انتخاب کرده است، ماموریتی که برای محقق شدن، به برنامه ریزی دقیق و عزمی جدی در اجرا نیاز دارد.
تفاوت آب معدنی با آب آشامیدنی چیست؟

آب بسته‌بندی گران شد

دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبهای معدنی و آشامیدنی از افزایش ۲۵ درصدی قیمت آب معدنی خبر داد و در پی سوء برداشت از صحبت‌های یک مقام سازمان غذا و دارو، درباره تفاوت آب معدنی با آب آشامیدنی توضیح داد.

طلای جهانی یارای افزایش قیمت ندارد

قیمت طلا در معاملات روز پنجشنبه بازار جهانی تحت تاثیر قوی ماندن ارزش دلار، از صعود بازماند.
بهرام شهریاری، کارشناس صنعت خودرو تشریح کرد

چشم‌انداز قیمت خودرو در پاییز ۱۴۰۰/ شرایط ورود خودروسازان خارجی به کشور

یک کارشناس بازار خودرو گفت: شورای رقابت باید با عوامل موثر بر قیمت تمام شده خودرو برخورد کند. فولاد، مس، آلومینیوم، پتروشیمی مصرفی گران‌تر شده‌اند.

ترمز صعود قیمت نفت کشیده شد

قیمت نفت تحت تاثیر رشد غیرمنتظره ذخایر نفت آمریکا که نگرانی‌ها نسبت به کندی تقاضا پس از جهش قیمت‌ها به بالاترین رکورد چند ساله را برانگیخت، در معاملات روز پنجشنبه برای دومین روز کاهش پیدا کرد.
عضو کمیسیون صنایع مجلس مطرح کرد

شورای رقابت باید هر ۶ ماه گزارش بدهد / واردات خودرو ضرورت دارد

علی جدی عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: شورای رقابت باید هر شش ماه عدد و رقم ارائه دهد. وقتی مردم برای گرفتن خودرو‌های ثبت‌نامی ۴ تا ۵ ماه و گاهی حتی تا یکسال منتظر می‌مانند، پس عرضه با تقاضا نمی‌خواند و واردات خودرو ضرورت دارد.
دولت مانع خرید ارزان برنج از بازار‌های جهانی می‌شود!

برنج وارداتی کیلویی چند؟ / فاصله قیمت اندک برنج خارجی با برنج ایرانی

این سوال برای دبیر انجمن وارد کنندگان برنج مطرح است؛ که سیاست ممنوعیت واردات آن هم در زمانی که برداشت برنج آغاز و این محصول در بازار جهانی با قیمت پایین‌تر از حد به فروش می‌رسد، نشان از چیست؟
وزیر نیرو تاکید کرد

لزوم مدیریت صحیح و استفاده بهینه از منابع آبی کشور

وزیر نیرو طی احکامی، دبیر و اعضای شورای جهاد آبرسانی وزارت نیرو را منصوب کرد.
فقط ۴.۵ میلیون نفر در سامانه املاک ثبت نام کردند

مالیات در یک قدمی بیش از ۲۱ میلیون خانه

آنطور که مسئولان وزارت راه و شهرسازی می‌گویند اطلاعات هویتی ۲۶ میلیون خانوار در سامانه املاک و اسکان وجود دارد که تا کنون ۴.۵ میلیون نفر در سامانه ثبت نام کرده‌اند و سایر افراد اگر نسبت به درج اطلاعات سکونتی اقدام نکنند واحد آن‌ها به عنوان خانه خالی تلقی و مشمول مالیات می‌شود.

تداوم نابسامانی در بازار جوجه یکروزه

نایب رییس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با بیان اینکه قیمت جوجه یکروزه مجددا افزایش یافته و به بیش از ۸۰۰۰تومان رسیده است، گفت:بایستی برای جلوگیری از سودجویی و حمایت از مصرف کننده وتولیدکننده برای عرضه جوجه یکروزه مسیر مشخصی تعریف شود.
۱
گوناگون