پایگاه خبری، تحلیلی نشان تجارت

اخبار

ممنوع الورود شدن کامیون‌های ایرانی به اروپا در صورت عدم نوسازی

مدیرکل ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد: اگر نوسازی ناوگان در ایران به خوبی اجرا نشود در آینده ممکن است برای ورود کامیون‌داران ایرانی به کشور‌های اروپایی به مشکل برخورد کنیم و هم اکنون کامیون‌داران روسی و ترک برنده رقابت در بازار حمل‌ونقل بین‌المللی هستند.
شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ

برق ۱۲۵ بانک پرمصرف تهران قطع شد

شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ اعلام کرد: طی هفت روز، برق ۱۲۵ شعبه بانک در شهر تهران به دلیل مصرف بالای برق، قطع شد.

​قیمت مسکن تابع نرخ ارز است؟ / نگاهی به تحولات قیمت در دهه ۱۳۹۰

نگاهی به تحولات قیمت مسکن طی دهه ۱۳۹۰ گویای آن است که قیمت مسکن در شهر تهران کاملاً تابع قیمت دلار است و هرگونه نوسانی در بازار ارز، با اندکی تأخیر، در قیمت مسکن بازتاب پیدا می‌کند.
در دولت سیزدهم اخبار خوبی برای رمز ارز‌ها داریم

حمید قاطع: مگفا راه گذار از اقتصاد سنتی به سمت اقتصاد دیجیتال است

نمونه بازر استقبال مردم از فناوری‌های روز و اقتصاد دیجیتال را در حوزه حمل و نقل امروز شاهد هستیم و از آنجایی که نمونه‌های کسب و کار‌ای فناور محور در خارج از کشور وجود دارد لذا از انتقال این فناوری‌ها به جهت ارزش آفرینی استقبال خوبی به عمل خواهد آمد.

عرضه پشم شیشه در بورس کالای ایران‌

محصول پشم شیشه شرکت پشم شیشه ایران در بورس کالای ایران عرضه شد.
عضو کمیسیون صنایع مجلس مطرح کرد

خودروسازان تقاضای افزایش قیمت دارند / افزایش مجدد قیمت، ظلم به مردم است

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: اگر نظم و نسق دادن به بازار خودرو کار راحتی بود ۴۰ سال این بحث‌ها ادامه پیدا نمی‌کرد. به هر تقدیر، هر مدیر دیگری هم که بیاید و فهم مشتری‌مداری و رقابت نداشته باشد این داستان ادامه پیدا می‌کند.
معاون وزیر نیرو بررسی کرد

از سد‌های خالی تا شرایط جیره بندی آب در ایران

بحران آب چندین سال است که مهمان ناخوانده ایران شده، مهمانی که در سال‌های‌تر خوش سفر و در سال‌های خشک بسیار بد سفر می‌شود و ۱۴۰۰ ظاهرا از آن سال‌های خشک و بی آبی است که حتی شائبه جیره بندی آب را هم ایجاد کرده است.
گزارشی از وضعیت بازار صنایع دستی اودلاجان

کرونا پا روی گلویش گذاشته و به سختی نفس می‌کشد!

در میان هیاهوی بازار، دالان سربسته‌ای به سختی نفس می‌کشد؛ دالانی که حالا بیشتر محل رفت و آمد باربرهاست و نه چندان خبری از مشتری هست و نه حتی رهگذر. «اودلاجان» انگار فرزند ناخلف بازار بزرگ و شلوغ تهران است؛ بازاری که حالا کرونا پایش را محکم رو گلویش گذاشته تا شاید همین اندک جانی هم که دارد را بگیرد.
سید رضا نورانی، رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی بیان کرد

رشد قارچ گونه میوه‌های قاچاق در سایه بی‌نظارتی دستگاه‌های متولی / ستاد مبارزه با قاچاق کالا کجاست؟

قاچاقچیان میوه در حالی تنوع میوه‌های عرضه شده خود را بالا برده اند که تا دیروز انواع این میوه‌ها در بازار کمتر از تعداد انگشتان دست بود؛ اما در حالی که دستگاه‌های نظارتی ازجمله گمرک و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در چرت نیمروزی به سر می‌برند، عرضه میوه‌های قاچاق شدت گرفته است.
آژیر بحران در بازار مسکن

با روند کنونی در ۵ سال آینده، هم تعداد مستاجران افزایش می‌یابد

نیاز به مسکن و روند‌های طرف تقاضا و آنچه در طرف عرضه و قیمت‌ها رخ میدهد نشان از شکاف قابل توجه در این حوزه دارد که پیامد‌های آن در سال‌های آتی دامنگیر کشور خواهد شد و دستیابی به آنچه که در اصل ۳۱ قانون اساسی مصرح شده است را بیش از پیش با چالش مواجه می‌کند.
۱
آخرین اخبار
گوناگون