پایگاه خبری، تحلیلی نشان تجارت

اخبار

روش فرار از مالیات خانه‌های خالی!

اسلامی وزیر راه و شهرسازی گفت: با انجام معاملات صوری توسط برخی مالکان با بنگاه‌های املاک برای فرار از پرداخت مالیات بر خانه‌های خالی برخورد می‌کنیم.
منصور غیبی، کارشناس حوزه مسکن مطرح کرد

نقطه کور مالیات‌ستانی از خانه‌های خالی / ثبت املاک در سامانه مانع از فعالیت دلالان نمی‌شود

یک کارشناس حوزه مسکن با بیان اینکه ثبت املاک مسکونی در سامانه اسکان مانع از فعالیت‌های دلالان و سوداگران در بازار مسکن نمی‌شود، گفت: هرچند انتظار می‌رفت سال گذشته به دلیل شرایط کرونا مستاجران جابه جا نشوند؛ اما مطالعات میدانی نشان می‌دهد اگر جابه جایی بیشتر از مدت مشابه سال ۹۸ نبود، معادل آن شکل گرفت و اجاره نشینی به طور بی سابقه‌ای افزایش یافت.
یک کارشناس بازار موبایل تشریح کرد

کاهش ۳۰ درصدی فروش تلفن همراه در بازار / زمزمه گرانی موبایل به گوش می‌رسد

خرید و فروش در بازار تلفن همراه «چارسو» به عنوان قلب تپنده این صنف در حالی از در‌های پشتی پاساژ در تب و تاب است که خبر‌های خوبی از آینده این بازار به گوش نمی‌رسد؛ زیرا رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی تهران معتقد است افزایش ۶ برابری حقوق ورودی همه کالا‌های دیجیتال به هر حال تاثیر خود را بر بازار موبایل هم می‌گذارد.

تداوم رکود در بازار خودرو / مردم به قیمت‌های فضای مجازی اعتنا نکنند

تعطیلی نمایشگاه‌داران خودرو به علت کرونا، سبب شده تا در عمل خرید و فروشی در بازار شاهد نباشیم. در این میان دلالان و واسطه‌ها در فضای مجازی قیمت‌های غیرواقعی و بالا برای خودرو‌های خود اعلام می‌کنند.

با کلاب هاوس (Clubhouse) بیشتر آشنا شوید

کلاب هاوس (Clubhouse) یک شبکه اجتماعی مبتنی بر صوت است که از چندی پیش با حضور ایلان ماسک در یکی از اتاق‌های گفتگو این شبکه، بر روی زبان‌ها افتاد.

فعلا دلار نخرید!

تحلیلگران فنی به معامله‌گران توصیه می کنند امروز در بازار ارز موقعیت خرید برای دلار، یورو و سایر ارزها نداشته باشند،دلیل؛ بازار ارز در سردرگمی مطلق است. برخی انتظار دارند قیمت دلار از دامنه حبس شده کنونی خارج شود به همین دلیل تا زمان خروج باید تماشاچی بود.

آخرین آمار ویروس کرونا در ایران؛ ۲۰۲۹۴۱۲ نفر مبتلا و ۶۴۰۳۹ نفر فوتی

سخنگوی وزارت بهداشت از فوت ۱۵۵ بیمار کووید۱۹ خبر داد.

خبر مهم برای متقاضیان مسکن مهر/ تهران به ایستگاه آخر رسید

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران از پایان مسکن مهر این اداره کل خبر داد و اعلام کرد تنها مالکان ۶۰ واحد باقیمانده پیشوا باید برای دریافت کارت تقسیط مراجعه کنند.

ریزش قیمت مسکن چقدر جدی است؟

شب گذشته بود که وزیر راه و شهرسازی یکی از عوامل ارزان شدن مسکن در کشور را، عرضه واحد‌های مسکن ملی به متقاضیان دانست.

قیمت کالا‌های اساسی در ۴ سال بین ۲.۵ تا ۴.۵ برابر شد

آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که از بین انواع برنج، گوشت و شکر که وضعیت قیمت آن‌ها در بهمن ماه سال ۱۳۹۹ منتشر شده، قیمت تمام کالا‌ها بین ۳۵ تا ۱۲۲.۵ درصد نسبت به بهمن سال ۱۳۹۸ افزایش داشته و قیمت همین کالا‌ها نسبت به بهمن سال ۱۳۹۶ بین ۲.۵ تا ۴.۵ برابر شده است.
۱
گوناگون