کد خبر: ۵۱۹۲۵
۰۲:۰۰ -۰۵ فروردين ۱۴۰۳
گزارشات نشان می دهد که گوگل در فرانسه جریمه بسیار سنگینی شده است.

 

نشان تجارت - طبق گزارشات منتشر شده، گوگل در فرانسه جریمه ۲۵۰ میلیون یورویی شده است. گفته می‌شود که گوگل به علت نقض یک سری مقررات جریمه شده است. باید دید که گوگل چه واکنشی در طی این جریمه نشان خواهد داد.

دیده بان رقابت فرانسه، شرکت گوگل را به دلیل نقض مقررات مالکیت معنوی اتحادیه اروپا در ارتباط با ناشران رسانه ای، ۲۵۰ میلیون یورو (۲۷۱.۷۳ میلیون دلار) جریمه کرد.

این دیده بان فرانسوی اعلام کرد: چت بات «بارد» مبتنی بر هوش مصنوعی گوگل که به «جمنای» تغییر نام داده است، با استفاده از محتوای ناشران و خبرگزاری‌ها بدون اطلاع آنها، آموزش دیده است. گوگل متعهد شده است در راستای حل و فصل این مسئله، به حقایق اعتراض نکند و این شرکت همچنین مجموعه‌ای از اقدامات جبرانی را برای برخی از کاستی‌ها پیشنهاد کرده است.

گوگل اعلام کرد که این توافق را پذیرفته، زیرا زمان آن رسیده است که این مسئله پشت سر گذاشته شود.

این شرکت افزود: ما می‌خواهیم روی هدف بزرگتر «رویکرد‌های پایدار برای مرتبط کردن افراد با محتوای کیفی و همکاری سازنده با ناشران فرانسوی» تمرکز کنیم.

طبق اعلام گوگل، این جریمه نامتناسب است و این دیده بان به اندازه کافی تلاش‌های این شرکت را در محیطی که تعیین مسیر بسیار دشوار است، زیرا نمی‌توان پیش بینی کرد باد بعدی به کدام سمت می‌وزد، در نظر نگرفته است.

این جریمه به اختلاف حق کپی رایت در فرانسه بر سر محتوای آنلاین در پرونده‌ای مربوط می‌شود که با شکایت برخی از بزرگترین سازمان‌های خبری از جمله خبرگزاری فرانسه آغاز شده است. تصور می‌رفت این اختلاف در سال ۲۰۲۲ که این غول فناوری آمریکا از درخواست تجدید نظر درباره جریمه اولیه ۵۰۰ میلیون یورویی صادر شده صرفنظر کرد، فیصله پیدا کرده است.


بیشتر بخوانید: گوگل در فرانسه ۲۵۰ میلیون یورو جریمه شد


اما در بیانیه روز چهارشنبه، دیده بان رقابت فرانسه اعلام کرد گوگل، شرایط چهار مفاد از هفت مفاد توافق شده در این توافق از جمله انجام مذاکرات با ناشران با حسن نیت و ارائه اطلاعات شفاف را نقض کرده است.

این دیده بان به طور خاص به چت بات هوش مصنوعی «بارد» گوگل اشاره کرد که در سال ۲۰۲۳ راه اندازی شد و اعلام کرد که بر اساس داده‌های رسانه‌ها و سازمان‌های خبری، بدون مطلع کردن آن‌ها یا رگولاتوری، آموزش دیده است.

این جریمه در حالی صورت می‌گیرد که بسیاری از ناشران، نویسندگان و اتاق‌های خبری به دنبال محدود کردن حذف یا جمع‌آوری خودکار داده‌ها توسط سرویس‌های هوش مصنوعی محتوای آنلاین شان بدون رضایت آن‌ها برای جبران منصفانه هستند.

بر اساس گزارش رویترز، نیویورک تایمز در سال ۲۰۲۳، از مایکروسافت و شرکت OpenAI که سازنده چت بات هوش مصنوعی چت جی پی تی است، شکایت و آن‌ها را متهم کرد از میلیون‌ها مقاله این روزنامه، بدون مجوز برای کمک به آموزش چت بات‌ها استفاده می‌کنند.

برچسب ها: نشان تجارت گوگل
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون