کد خبر: ۵۱۸۹۲
۰۴:۰۰ -۰۴ فروردين ۱۴۰۳
سال ۱۴۰۲ همچون سال‌های گذشته متاسفانه تعدادی از هنرمندان تلویزیون، رادیو و دوبله برای همیشه بار سفر بستند و رفتند. سالی که گذشت برای بسیاری از چهره‌های هنری آخرین سال زندگی‌شان بود.

بازیگرانی که ۱۴۰۲ آخرین سال زندگی‌شان بود

نشان تجارت - سفر ابدی برخی از چهره ها و بازیگران تلویزیون و رادیو را که در سال ۱۴۰۲ دار فانی را وداع گفتند در گزارش زیر می خوانید:

نورمحمد ذوالفقاری، بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون که در سریال های «سربداران»، «نردبام آسمان»، «روزگار قریب»، «ابله» و «خوشنام» ایفای نقش داشت، ۷ فروردین ماه ۱۴۰۲ در سن ۷۲ سالگی به دلیل ایست قلبی و ناراحتی ریه از دنیا رفت.

هنرمندان درگذشته

کیومرث پوراحمد، کارگردان باسابقه کشورمان و خالق سریال «قصه های مجید» هم در اتفاقی عجیب و ناگهانی ۱۶ فروردین ماه درگذشت. 

هنرمندان درگذشته

حسام محمودی، بازیگر جوان سینما و تلویزیون کشورمان ۱۲ اردیبهشت ماه در سن ۳۷ سالگی بر اثر ایست قلبی در منزلش درگذشت. آخرین حضور مرحوم محمودی در تلویزیون در دو سریال «رحیل» و «سوران» بود که در سال ۱۴۰۱ ایفای نقش داشت.

هنرمندان درگذشته

ابراهیم بصیرت از هنرمندان پیشکسوت سینما و تلویزیون کشورمان نیز ۲۴ اردیبهشت در ۸۰ سالگی درگذشت. او متولد ۱۳۲۲ لاهیجان بود و در سریال‌های «آئینه عبرت»، «این خانه دور است»، «کارگاه علوی» و... به ایفای پرداخته بود.

هنرمندان درگذشته

فخری خوروش، بازیگر باسابقه تئاتر، سینما و تلویزیون هم ۲۰ خرداد در سن ۹۳ سالگی در کشور امریکا درگذشت. «امیرکبیر»، «امام علی (ع)»، «پهلوانان نمی‌میرند»، «خانه ای در تاریکی» و «کت جادویی» از آثار درخشان زنده یاد خوروش در تلویزیون بود.

هنرمندان درگذشته

اسماعیل سلطانیان، بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون هم ۲۳ خرداد در سن ۶۹ سالگی بر اثر ایست قلبی درگذشت. مرحوم سلطانی در آثاری چون «پایتخت ۲»، «یوسف پیامبر(ع)»، «مرد هزارچهره»، «وضعیت سفید» و «ستایش» ایفای نقش داشت.

هنرمندان درگذشته

فریماه فرجامی، بازیگر سینما و تلویزیون نهم تیر ماه سال گذشته در سن ۷۱ سالگی درگذشت. از آثار تلویزیونی مرحوم فرجامی می توان به سریال های «ولایت عشق» «پهلوانان نمی میرند» و «خانه سبز» اشاره کرد.

هنرمندان درگذشته

خسرو امیرصادقی، بازیگر و تهیه کننده متولد ۲۰ آذر ۱۳۲۹ هم ۲۳ تیر ماه در سن ۷۳ سالگی بر اثر بیماری ریوی دار فانی را وداع گفت. امیرصادقی در سریال «پایتخت ۵» و «پایتخت ۶» ایفای نقش داشت.

هنرمندان درگذشته

حمید منوچهری از پیشکسوتان عرصه رادیو و دوبله هم ۱۲ مرداد در سن ۸۲ سالگی درگذشت. سریال «معمای شاه» یکی از آثار مطرح حمید منوچهری در بازیگری بود.

هنرمندان درگذشته

مهدی ظهوری از مجریان پیشکسوت تلویزیون هم به دلیل مشکلات کبدی ۱۷ شهریور ماه درگذشت. ظهوری که متولد سال ۱۳۳۳ بود سابقه اجرای برنامه‌های «جنگ شب» و «تهران تهران» را در تلویزیون داشت.

هنرمندان درگذشته

آرش میراحمدی، بازیگر تلویزیون و کارگردان بر اثر عارضه کبدی ۲۸ شهریور ماه در بیمارستان درگذشت. میراحمدی متولد ۴ تیر ماه ۱۳۵۰ در برنامه‌های «خنده بازار»، «محله گل و بلبل» و سریال «بچه محل» بازی کرده بود.

هنرمندان درگذشته

فردوس کاویانی، بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون کشورمان هم که در سال های اخیر با بیماری پارکینسون دست و پنجه نرم می کرد، ۹ مهر ماه در منزل شخصی اش درگذشت.

مرحوم کاویانی با سریال «همسران» به شهرت رسید و در سریال هایی چون «مش خیرالله صندوقچه اسرار»، «محله بهداشت»، «محله برو و بیا»، «آژانس دوستی» و … حضور داشت.

هنرمندان درگذشته

آتیلا پسیانی، کارگردان و بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون هم پس از تحمل یک دوره بیماری ۱۴ مهر سال گذشته در بیمارستانی در فرانسه از دنیا رفت.

سریال «برف بی‌صدا می‌بارد» از آخرین همکاری های مرحوم پسیانی با تلویزیون بود. «محله برو بیا»، «محله بهداشت»، «اولین شب آرامش»، «زیر تیغ»، «مدینه»، «رستگاران»، «پرده نشین» و «زیر پای مادر» از دیگر آثار زنده یاد پسیانی در تلویزیون بود.

هنرمندان درگذشته

داریوش مهرجویی، کارگردان مطرح سینما و تلویزیون به همراه همسرش ۲۲ مهر ماه سالی که گذشت در خانه ویلایی خود در کرج به قتل رسیدند. او کمتر با تلویزیون همکاری داشت و تنها فیلم «مهمان مامان» را برای صداوسیما ساخته بود.

هنرمندان درگذشته

اکبر قدمی، بازیگر سینما و تلویزیون که در کشور امریکا زندگی می کرد، بعد از تحمل یک دوره بیماری ۲۷ مهر ماه از دنیا رفت. «خواب و بیدار»، «شهریار»، «مرد هزار چهره» و ... از آثار تلویزیونی اکبر قدمی است.

هنرمندان درگذشته

اکبر احمدی، بازیگر پیشکسوت که سابقه حضور در مجموعه‌های تلویزیونی «ولایت عشق»، «مختارنامه»، «شاهگوش»، «دندون طلا»، «سرزمین کهن» و «سلمان فارسی» را داشت، دوم آذر بر اثر عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت.

هنرمندان درگذشته

بیتا فرهی، بازیگر باسابقه سینما، تئاتر وتلویزیون که به بیماری ریوی دچار بود، چهارم آذر سال گذشته در بیمارستان درگذشت. «ولایت عشق»، «از یادها رفته»، «طلسم شدگان» و «سرزمین مادری» از آثار تلویزیونی مرحوم فرهی بود.

هنرمندان درگذشته

پروانه معصومی، بازیگر سینما و تلویزیون هم ۶ آذر در سن ۷۹ سالگی دار فانی را وداع گفت. آخرین حضور معصومی در تلویزیون مربوط به سریال «در کنار پروانه ها» بود.

«کوچک جنگلی»، «امام علی(ع)»، «پلیس جوان» و «یوسف پیامبر(ع)» از دیگر همکاری های پروانه معصومی با تلویزیون بود.

هنرمندان درگذشته

توران مهرزاد، بازیگر پیشکسوت، دوبلور و گوینده رادیو هم ۲۸ آذر ماه در ۹۳ سالگی از دنیا رفت. سریال «امام علی(ع)» از شاخص ترین آثار این هنرمند در تلویزیون بود.

هنرمندان درگذشته

 

ناصر طهماسب، گوینده و دوبلور پیشکسوت کشورمان هم بر اثر سکته مغزی یکم دی ماه در سن ۸۳ سالگی از دنیا رفت.

هنرمندان درگذشته

 

اسفندیار ابراهیمی، بازیگر و گوینده رادیو ۲۴ دی ماه در سن ۶۷ سالگی از دنیا رفت. او در سریال های «کوچک جنگلی» و «خواب و بیدار» ایفای نقش داشت.

هنرمندان درگذشته

پردیس افکاری، بازیگر سینما و تلویزیون متولد شهریور ۱۳۴۳ بر اثر بیماری سوم اسفند ماه سالی که گذشت از دنیا رفت. «در مسیر زاینده رود»، «پنج کیلومتر تا بهشت»، «فکر پلید» و ... از جمله سریال هایی است که مرحوم افکاری در آنها ایفای نقش داشت.

بازیگرانی که ۱۴۰۲ آخرین سال زندگی‌شان بود

پرویز ربیعی، دوبلور پیشکسوت کشورمان هم ۵ اسفند ۱۴۰۲ در سن ۸۴ سالگی بر اثر ایست قلبی درگذشت. زنده یادان پرویز ربیعی و پردیس افکاری در یک روز در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شدند.

هنرمندان درگذشته

معین محمودزاده ـ بازیگر جوان تلویزیون هم بر اثر ایست قلبی در سن ۳۸ سالگی ۸ اسفند ماه درگذشت. او در سریال‌هایی چون «راز بقا»، «سرگیجه»، «نیوکمپ»، «گیسو» و «میدان سرخ» ایفای نقش داشت.

هنرمندان درگذشته

مرتضی تبریزی، گوینده طناز «جمعه ایرانی» و «صبح جمعه با شما» ۲۰ اسفند سالی که گذشت از دنیا رفت.

هنرمندان درگذشته

جواد مانی از تهیه کنندگان پیشکسوت رادیو هم ۲۵ اسفند ماه بر اثر سکته مغزی درگذشت. مانی متولد سال ۱۳۲۵ بود و از سال ۱۳۵۲ به عنوان تهیه کننده وارد رادیو شد. وی برای دیدار با فرزندش راهی آلمان شده بود که در آنجا فوت شد.

هنرمندان درگذشته

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون