کد خبر: ۴۹۰۳۴
۲۳:۰۱ -۲۹ مهر ۱۴۰۲
یحیی ابراهیمی، نماینده دلفان و سلسله بیان کرد
نماینده استان لرستان در مجلس یازدهم گفت: اگر نهاد‌های نظارتی در مجلس و نهاد‌های امنیتی به پایانه‌های گمرکی ورود پیدا کنند، متوجه می‌شوند که چقدر فساد و مشکلات در این مجموعه وجود دارد.

یحیی ابراهیمی

نشان تجارت - محمد آیتی: یحیی ابراهیمی نماینده دلفان و سلسله در مجلس یازدهم در خصوص عملکرد سازمان گمرک ایران با کیان آنلاین گفت‌وگو کرده است که در ادامه می‌توانید مهم‌ترین بخش‌های این مصاحبه را بخوانید:

* در بحث گمرک، چه حقوق گمرکی کالا‌های وارداتی و چه کالا‌های صادراتی، باید بگویم که یکی از مسیر‌های درآمدی و مهم دولت است.

* مجلس باید براساس قوانینی که وضع می‌کند، معیار‌هایی برای گمرک بگذارد، ولی متاسفانه ما شاهد این هستیم که بسیاری از واردکنندگان و صادرکنندگان در حوزه گمرک، مشکل دارند؛ گاهی دارو وارد گمرک می‌شود، ولی سالیان سال طول می‌کشد تا این دارو ترخیص شود و کالا فاسد و خراب می‌شود؛ این از حقوق بیت‌المال است و مسئولان باید جوابگو باشند.

* مثل سایر قسمت‌های دولت، که بی‌در و پیکر شده و به هیچ‌کسی پاسخگو نیستند، گمرکی‌ها نیز در مورد خیلی از کالا‌هایی که وارد شده، آمار غلطی حتی به مسئولان ارشد خود می‌دهند.

* اگر نهاد‌های نظارتی در مجلس و نهاد‌های امنیتی به پایانه‌های گمرکی ورود پیدا کنند، متوجه می‌شوند که چقدر فساد و مشکلات در این مجموعه وجود دارد.

* اگر پای درد و دل صادرکنندگان و واردکنندگان بنشینیم، متوجه خیلی مسائل می‌شویم. رییس جمهور نباید خودش را به خواب بزند و باید به این مسائل اساسی ورود کرده و پیگیری کند و باید با افراد خاطی و متخلف، برخورد قانونی داشته باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
علیرضا
|
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۹
0
0
آقای ابراهیمی مرسی که این قدر صریح و بی پروا حرف می زنید
آخرین اخبار
گوناگون