کد خبر: ۴۶۹۰۰
۲۰:۴۲ -۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۲

توضیحات وزیر کار درباره افزایش حقوق

براساس اعلام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بازنشستگان بالای ۶۵ سال در تمام سطوح و مراکز درمانی درمان در هر سه سطح رایگان درمان می‌شوند. مراجعات سرپایی، مراجعات کلینیکی و پاراکلینیکی و مراجعات بستری این سه سطح هستند.
افزایش حقوق
نشان تجارت - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اعمال افزایش حداقل ۲۷ درصدی حقوق در احکام کارگران بخش خصوصی و دولتی خبر داده و گفته که مابه‌التفاوت ناشی از افزایش حقوق فروردین نیز با حقوق اردیبهشت پرداخت می‌شود.
 
سیدصولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بسته‌های حمایتی این وزارتخانه برای جامعه هدف بازنشستگان و بیمه شدگان خبر داده و گفته که بالغ بر ۱۴.۵ میلیون بیمه شده اصلی داریم و شمار مجموع بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی به حدود شش میلیون نفر می‌رسد.
 
به گفته مرتضوی، برای جامعه هدف مذکور تمهیدات لازم بهداشتی و درمانی به عمل آمده است و تمام بیمه‌شدگان تامین اجتماعی در مراکز ملکی که متعلق به سازمان تامین اجتماعی هستند تحت درمان قرار گرفته و درمان و دارویشان در سه سطح رایگان است. همچنین اگر به مراکز درمانی وزارت بهداشت مراجعه کنند فرانشیز ۱۰ درصدی از آن‌ها اخذ می‌شود.
 
براساس اعلام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بازنشستگان بالای ۶۵ سال در تمام سطوح و مراکز درمانی درمان در هر سه سطح رایگان درمان می‌شوند. مراجعات سرپایی، مراجعات کلینیکی و پاراکلینیکی و مراجعات بستری این سه سطح هستند.
 
مرتضوی اظهار کرده که تلاش می‌شود تا به فراخور وسع اقتصادی نسبت به افزایش حداقل حقوق جامعه هدف اقداماتی انجام دهیم و برای آتیه کارگران اقدامات خوبی انجام می‌شود و از حق بیمه‌ای که می‌پردازند ۲۳ درصد آن را کارفرما تقبل می‌کند که برای آتیه بازنشستگی ذخیره می‌شود.
به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برای راه‌اندازی تعاونی‌های مسکن تلاش می‌کنیم و بخش قابل توجهی از هدف ما مسکن دار شدن قشر کارگر است.
 
مرتضوی در پاسخ به این سوال که «میزان افزایش حقوق کارگران ۲۷ درصد اعلام شد، بازنشستگان چه طور و آیا در احکام حقوقی اعمال شده است؟» گفته که همه ساله به استناد تبصره‌های یک و ۲ ماده ۴۱ قانون کار، جامعه‌ای متشکل از نمایندگان کارگران، نمایندگان کارفرمایان و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی ذیل شورای عالی کار تشکیل جلسه می‌دهند و ساعات طولانی در حال رایزنی هستند تا به تصمیمی برسند.
 
براساس اظهارات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امسال درباره حداقل حقوق و دستمزد، شورای عالی کار به اتفاق آرا به تصمیم نهایی رسید؛ صورتجلسه به امضای همه طرفین رسید و حداقل حقوق بالغ بر ۲۷ درصد رشد یافت. حداقلی‌بگیران ما ۱۳.۵ درصد از کل جامعه کارگری‌مان را دربرمی‌گیرند. حقوق حداقلی‌بگیران برای مثال کسانی که ابتدای استخدام و به کارگیری هستند ۲۷ درصد افزایش یافت که نسبت به سال گذشته که ۵۷ درصد بود تعدیل داشت و تلاش شد تلفیقی صورت بگیرد.
 
براساس اعلام ایسنا، مرتضوی از اعمال این افزایش در احکام کارگران بخش خصوصی و دولتی خبر داده و گفته که پرداخت به بازنشستگان کشوری با اعمال افزایش، طبق قانون مصوب مجلس صورت گرفت. این افزایش در احکام حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی نیز اعمال شده است و از اردیبهشت پرداخت خواهد شد. مابه‌التفاوت ناشی از افزایش حقوق فروردین نیز با حقوق اردیبهشت پرداخت می‌شود.
ارسال نظرات
آخرین اخبار
گوناگون