کد خبر: ۴۴۸۱۹
۱۱:۵۰ -۲۸ آبان ۱۴۰۱
افراد زیادی از نقاط مختلف جهان مجارستان را برای کار و تحصیل انتخاب می کنند. پذیرش بالای دانشجو و شرایط ایده آل آن برای دانشجویان موجب شده تا دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند به مجارستان بروند.

چگونه وقت سفارت مجارستان بگیریم؟

نشان تجارتاز دیگر کشورهای عضو پیمان شنگن مجارستان است. کشور مجارستان در اروپای غربی قرار دارد. کسانی که در کشور مجارستان ویزای کاری یا تحصیلی دریافت کرده باشند این فرصت را دارند تا بتوانند بدون داشتن ویزای دیگری به 27 کشور مختلف سفر کنند. اما تنها کسانی می توانند ویزای تحصیلی یا کاری این کشور را به دست آورند که در این کشور اجازه تحصیل و یا کار داشته باشند.

افراد زیادی از نقاط مختلف جهان مجارستان را برای کار و تحصیل انتخاب می کنند. پذیرش بالای دانشجو و شرایط ایده آل آن برای دانشجویان موجب شده تا دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند به مجارستان بروند. با توجه به هدف سفر خود به این کشور شما باید ویزای مخصوصی را دریافت نمایید و قدم اول برای دریافت ویزا گرفتن وقت سفارت است. به همین علت ما در این مقاله چگونگی گرفتن وقت سفارت مجارستان را برای شما بیان می کنیم.

چگونگی دریافت وقت سفارت مجارستان

در ایران وقت سفارت کشور مجارستان مانند برخی دیگر از کشورها از طریق کارگزاری VFS Global انجام می گیرد. برای دریافت وقت سفارت کشور مجارستان شما ابتدا باید درخواست وقت سفارت خود را به این کارگزاری ارسال بفرمایید. پس از مدتی تاریخی مشخص خواهد شد تا شما به صورت حضوری به این کارگزاری در تهران مراجعه کنید. در صورتی که از قبل وقت سفارت خود را تعیین نکرده باشید امور مربوط به ویزای شما انجام نمی شود.

این کارگزاری از روز یکشنبه تا پنجشنبه در ساعات 8 الی 17 فعال می باشد. درخواست دریافت وقت سفارت مجارستان باید به صورت آنلاین اقدام کنید. درخواست شما از طریق ایمیل برای سفارت ارسال شده و ایمیل شما باید حاوی اطلاعات زیر باشد.

 • نام و نام خانوادگی
 • جنسیت
 • تاریخ تولد
 • شماره پاسپورت و تاریخ انقضای آن
 • شماره تلفن
 • تاریخ سفر
 • عکس واضح پاسپورت و یا اسکن آن

شرایط دریافت ویزای مجارستان

چگونه وقت سفارت مجارستان بگیریم؟

قبل از این که بخواهید نسبت به دریافت وقت سفارت اقدام کنید باید بدانید که کشور مجارستان مانند هر کشور دیگری برای ارائه ویزا به متقاضیان شرایطی را در نظر گرفته است. در صورتی که فاقد این شرایط باشید درخواست شما رد خواهد شد. از مهم ترین شرایط برای دریافت ویزای این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • تمکن مالی

تمکن مالی از مهم ترین شرایط برای صدور ویزای مجارستان است. مبلغ تمکن مالی که برای هر شخص تعیین شده است، 200 میلیون تومان است. البته باید گفت که از این میزان مبلغی را برای ضمانت نامه تور کسر می کنند.

 • گردش حساب

همان طور که می دانید برای دریافت ویزای هر کشوری باید گردش حساب مالی خود را ارائه دهید. این گردش حساب باید مربوط به 3 ماه اخیر باشد. تحویل گردش حساب نیز از دیگر شرایط مهم دریافت ویزای مجارستان است و در صورت ارائه ندادن آن درخواست شما رد می شود. در گردش حساب فرد میزان مبالغی که به حساب فرد واریز و یا خارج می شود مهم نیست و تنها تعداد تراکنش ها مدنظر است.

 • اقدام به صورت تور گروهی

در سال های اخیر افراد زیادی از کشورهای مختلف از جمله ایران تصمیم گرفتند تا به کشورهای عضو پیمان شنگن پناهنده شوند؛ بنابراین این موضوع موجب شد تا کشور مجارستان تصمیم بگیرد که برای افرادی که می خواهند به صورت فردی به مجارستان سفر کنند ویزا صادر نکند؛ بنابراین امروزه تنها در قابل تور گروهی می توان وقت سفارت مجارستان گرفت و ویزا دریافت کرد.

هزینه درخواست دریافت وقت سفارت کشور مجارستان

بهتر است برای دریافت وقت سفارت مجارستان و انجام سایر امور خود به مجموعه های معتبری همچون یوروپ تورز مراجعه کنید. هزینه های که این مجموعه ها در قبال دریافت وقت سفارت مجارستان برای متقاضی می تواند متفاوت باشد. سایر هزینه های مربوطه را فرد باید پرداخت نماید. با راهنمایی این مجموعه ها شما می توانید یک درخواست رسمی برای سفارت ارسال کنید و در خصوص مدارک مورد نیاز خود از آن ها کمک بگیرید.

انواع وقت سفارت مجارستان

چگونه وقت سفارت مجارستان بگیریم؟

کارگزاری مورد نظر برای دریافت وقت سفارت مجارستان نظیر سایر کشورها برای متقاضیانی که قصد اخذ ویزای این کشور را دارند. دو روش فوری و عادی را در نظر گرفته است. در ادامه این دو نوع وقت سفارت را بررسی می کنیم.

 • وقت سفارت عادی

وقت سفارت عادی به این معنی است که شما درخواست وقت سفارت خود را ثبت می کنید. پس از آن سفارت مورد نظر زمانی را برای مراجعه حضوری شما تعیین می کند. زمان مراجعه حضوری با توجه به میزان تقاضا ممکن است 1 تا 3 ماه بعد باشد. این نوع وقت سفارت برای افرادی مناسب خواهد بوذ که برای سفر خود عجله ندارند. همچنین هزینه آن نسبت به وقت سفارت فوری کمتر است.

 • وقت سفارت فوری

وقت سفارت فوری در کارگزاری ها به این معناست که زمان مراجعه حضوری شما به سفارت زودتر تعیین می شود. این روش معمولاً برای متقاضیانی در نظر گرفته می شود که به جهت تحصیل و یا سایر امور مدنظر سفارت بخواهند به این کشور سفر کنند. این موضوع موجب صدور سریع تر ویزا نمی شود و برای صدور ویزا باید همان زمان طی شود.

بنابراین، اگر برای سفر به هر کشوری عجله دارید و به قصد درمان، تحصیل و سایر امور باید سریع تر سفر خود را آغاز کنید می توانید از این نوع وقت سفارت بهره ببرید. همان طور که اشاره شد در وقت سفارت فوری شما باید هزینه های بیشتری بپردازید.

مدارک لازم برای دریافت وقت سفارت و ویزای مجارستان

برای ثبت درخواست وقت سفارت به صورت آنلاین، شما به یک عکس واضح یا اسکن پاسورت نیاز دارید. اما در زمان مراجعه حضوری شما به سفارت باید مدارک خود را با توجه به نوع ویزای درخواستی خود ارائه دهید. مدارک شما باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. مدارک لازم برای اخذ ویزای مجارستان عبارت اند از:

 • ارائه فرم درخواست ویزای مربوطه
 • ارائه 2 عدد عکس 3.5x5
 • ارائه بیمه نامه مسافرتیمعتبر که باید تا سقف ۳۰ هزار یورو پوشش دهد
 • ارائه اصل گذرنامه خود همراه با تمام گذرنامه‌ های قبلی
 • ارائه برگه تعیین وقت سفارت
 • تحویل اصل و ترجمه شده شناسنامه و کارت ملی فرد
 • ارائه اصل و ترجمه تمامی اسناد ملکی
 • ارائه رزرو بلیت رفت و برگشت
 • ارائه واچر هتل
 • تحویل دعوت نامه (در صورت دارا بودن)

چگونه وقت سفارت مجارستان بگیریم؟

جمع بندی

همان طور که گفته شد کشور مجارستان قوانین سختی را برای صدور ویزا در نظر دارد و یکی از آن ها این است که سفر توریستی فرد باید به صورت گروهی باشد. برای دریافت ویزای این کشور به صورت فردی اقدام نکنید زیرا درخواست ویزای شما ریجکت خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون