کد خبر: ۳۲۶۹۰
۲۰:۱۳ -۲۳ مرداد ۱۴۰۰
رئیس اتاق بجنورد در دیدار با یک سرمایه‌گذار حوزه توریسم درمانی، با اشاره به زیرساخت‌های موجود، گردشگری را سلامت را نسخه شفابخش برای صنعت گردشگری در دوره کرونا عنوان کرد.

گردشگری سلامت، نسخه شفابخش صنعت گردشگری در دوره کروناست

نشان تجارترئیس اتاق بجنورد با بیان اینکه در دوران همه‌گیری بیماری کرونا گردشگری سلامت می‌تواند نسخه شفابخش صنعت گردشگری باشد، گفت: خراسان شمالی در سال‌های اخیر با تکمیل و تقویت بخشی از زیرساخت‌های حوزه گردشگری و درمان، اکنون آماده میزبانی از گردشگران خارجی و همچنین توریست درمانی است.

سعید پورآبادی در دیدار با یک سرمایه‌گذار عراقی فعال در حوزه توریسم درمانی، با اشاره به اینکه ایران یکی از کشور‌های قوی و خوش‌نام در زمینه پیشرفت‌های پزشکی است افزود: مراکز درمانی پیشرفته، کادر درمانی متعهد و پزشکان ماهر و با تجربه ایرانی از ویژگی‌های برجسته‌ای است که می‌تواند باعث تقویت حوزه گردشگری سلامت ایران با کشور‌های همسایه شود.

او با تأکید بر تقویت همکاری‌های مشترک با کشور عراق در حوزه توریسم سلامت اظهار کرد: همه‌گیری بیماری کرونا اگرچه باعث ضرر و زیان‌های زیادی به صنعت گردشگری در اقصی نقاط جهان شده است، اما یکی از راه‌های حل این مسئله، استفاده از ظرفیت توریست درمانی است.

پورآبادی با بیان اینکه پتانسیل‌های فرهنگی موجود در استان در توسعه توریسم سلامت نقش بسزایی دارد گفت: معرفی آداب‌ورسوم این منطقه و همچنین آگاهی از امکانات و چگونگی ارائه خدمات و هزینه‌های درمانی در استان می‌تواند خراسان شمالی را یکی از مقاصد مهم توریست‌های درمانی و گردشگری سلامت از کشور عراق تبدیل کند.

رئیس اتاق بجنورد مناظر زیبا، آب‌وهوای مناسب و محصولات ارگانیک با کیفیت خراسان شمالی را از جاذبه‌های دیگر استان برای جذب گردشگر درمانی برشمرد و افزود: اتاق بازرگانی بجنورد آمادگی راه‌اندازی و تجهیز دفتر استان در کشور عراق به‌منظور معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان در حوزه گردشگری سلامت را دارد.

او تصریح کرد: در راستای تسریع بخشیدن به رونق بخش گردشگری سلامت، پیگیر راه‌اندازی پرواز‌های خارجی و علی‌الخصوص پرواز مستقیم نجف به بجنورد و بالعکس از مسئولان استانی و کشوری خواهیم بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون