کد خبر: ۲۷۴۳۴
۱۴:۳۸ -۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰
نائب رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به احتمال بالای تعطیلی هفته آینده مشاغل گفت: کسبه می‌گویند حاضر به مردن با کرونا هستند، اما خجالت زده زن و بچه و چک و تعهدات نباشند.

خسرو ابراهیمی نیا

نشان تجارت - خسرو ابراهیمی نیا در رابطه با وضعیت اصناف از هفته آینده اظهار کرد: کسبه نیز جزئی از مردم هستند و باید در سلامت باشند و ما نیز به این اصل اعتقاد داریم، ولی دستوری که داده می‌شود، باید تبعات و آثار آن نیز بررسی گردد.

وی افزود: انتخاب کسب و کار‌هایی که قرار است تعطیل بماند، باید کارشناسی‌تر باشد؛ مثلا صنف ابزار آلات در گروه دو یا سه قرار دارد. خب اگر یک فرد نیازمند خرید آچار کپسول اکسیژن باشد باید چه کند؟!

ابراهیمی نیا یادآور شد: کسبه سال گذشته هم از تعطیلی‌ها تمکین کردند و باید پذیرفت در سال گذشته وضعیت تعطیلی‌ها بهتر از امسال بود؛ اما وعده وعید‌هایی داده شد که عملا به هیچ یک جامه عمل پوشانده نشد.

وی افزود: وقتی یک واحد صنفی مثل تالار پذیرایی تعطیل می‌شود، شهرداری قبض عوارض پسمند برای این صنف صادر می‌کند. خاصه آنکه تعطیلی واحد مذکور قهری بوده است.

ابراهیمی نیا آرایشگاه ها، عکاسی ها، قهوه خانه‌ها و... و. را از دیگر کسب‌های آسیب دیده دانست و افزود: سوال اینجاست وقتی دستور تعطیلی صادر می‌شود، ۲۳ درصد سهم کارفرما و مالیات حقوق از کجا باید تامین شود؟

نائب رئیس اتاق اصناف ایران گفت: امروز اگر مالیات کسب و کارتعطیل را پرداخت نکنید، شامل جریمه می‌شوید خب این مبلغ را از کجا باید تامین کنید؟!

ابراهیمی نیا گفت: بوی تعطیلی هفته آینده هم به مشام می‌رسد، ولی بحث اینجاست که کسبه می‌گویند حاضر به مردن با کرونا هستند، اما خجالت زده زن و بچه و چک و تعهدات نباشند.

وی افزود: اصناف برای حل مشکلات باید به کدام مرجع مراجعه کنند؟! این‌ها بحث‌هایی است که باید روی حساب و کتاب باشد. از طرفی بدهی بانک‌ها هم باید روشن شود.

ابراهیمی نیا گفت: می‌گویند وضعیت تولیدی‌ها تا پایان شهریور ۱۴۰۰ رسیدگی می‌شود؛ کسبه کسبه اند و مین تولیدی و توزیعی فرقی نیست.

منبع: بازار
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون