کد خبر: ۲۷۲۶۹
۱۳:۰۳ -۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰
نوده فراهانی، رئیس اتاق اصناف تهران از تمدید تعطیلی بازار بزرگ تهران و واحد‌های صنفی از چهارم تا دهم اردیبشهت ماه خبرداد و گفت: تابع تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا در تداوم تعطیلی واحد‌های صنفی هستیم.

قاسم نوده فراهانی

نشان تجارت - قاسم نوده فراهانی تاکید کرد: در حال حاضر واحد‌های صنفی گروه‌های ۲، ۳ و ۴ تا ۱۰ اردیبهشت ماه تعطیل هستند و در تداوم تعطیلی واحد‌های صنفی، تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم که رئیس جمهوری اسلامی ایران رئیس این ستاد است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار بازار مبنی بر اینکه ساعات تعطیلی واحد‌های صنفی گروه یک در تهران به عنوان مشاغل ضروری چه ساعتی است گفت: این واحد‌های صنفی که برای تامین نیاز‌های مردم نقش مهمی بر عهده دارند تا ساعت ۲۱ می‌توانند به فعالیت خود در تهران ادامه دهند.

رعایت پروتکل‌های بهداشتی در واحد‌های صنفی ۸۰ درصد است

رئیس اتاق اصناف تهران با بیان اینکه همواره اصناف تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا بوده است گفت: بررسی‌های به عمل آمده نشان می‌دهد که متوسط رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بین واحد‌های صنفی به خصوص گروه یک هم اکنون بیش از ۸۰ درصد است.

به تمام واحد‌های صنفی ابلاغ شده است که به منظور حفظ جان مردم باید پروتکل‌های بهداشتی را به دقت رعایت کنند، اما تنها با تعطیلی واحد‌های صنفی کار درست نمی‌شود و اگر قرار است نتیجه مثبت بگیریم باید از ازدحام مردم در مترو، اتوبوس، بانک‌ها و ادارات جلوگیری و به رعایت پروتکل‌های بهداشتی توجه جدی شود.

نوده فراهانی یادآورشد: به تمام واحد‌های صنفی ابلاغ شده است که به منظور حفظ جان مردم باید پروتکل‌های بهداشتی را به دقت رعایت کنند، اما تنها با تعطیلی واحد‌های صنفی کار درست نمی‌شود و اگر قرار است نتیجه مثبت بگیریم باید از ازدحام مردم در مترو، اتوبوس، بانک‌ها و ادارات جلوگیری و به رعایت پروتکل‌های بهداشتی توجه جدی شود.

رئیس اتاق اصناف تهران بیان کرد: طبق مصوبه ستاد ملی کرونا و ابلاغ استاندار تهران محدودیت‌های کرونایی در شهر‌های قرمز و نارنجی که هم اکنون ۳۰۱ شهر قرمز و ۹۵ نارنجی هستند، گروه‌های شغلی دو، سه و چهار تا ۱۰ اردیبهشت ماه تعطیل خواهند بود.

فقط واحد‌های صنفی گروه شغلی یک مجاز به فعالیت در تهران هستند

به گفته نوده فراهانی، هم اکنون در شهر تهران گروه شغلی یک، می‌توانند همچون گذشته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان به فعالیت خود ادامه دهند.

رئیس اتاق اصناف تهران تاکید کرد: طبق مقررات موجود اگر واحد صنفی به پروتکل‌های بهداشتی توجه نکند و یا غیر مجاز به فعالیت‌های خود ادامه دهد در مرحله نخست تذکر کتبی داده خواهد در غیر این صورت در مرحله بعدی به این واحد صنفی اخطار پلمپ داده خواهد شد تا قوانین و مقررات را به دقت رعایت کند.

نوده فراهانی بار دیگر تصریح کرد: به منظور حفظ سلامتی مردم همه واحد‌های صنفی در تهران باید پروتکل‌های بهداشتی را کاملا رعایت کنند.

رئیس اتاق اصناف تهران در پایان افزود: در گروه یک عرضه کنندگان مواد غذایی و لوازم ضروری نظیر سوپرمارکت ها، فروشگاه‌های زنجیره ای، خواربارفروشی ها، لوازم یدکی و خشکشوئی‌ها تا ساعت ۲۱ می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند و گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ همچنان در تهران تعطیل خواهند بود.

منبع: بازار
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون