کد خبر: ۲۵۵۹۱
۱۳:۳۹ -۰۷ فروردين ۱۴۰۰
محمود محمودزاده گفت: ثبت نکردن یا ثبت مشخصات اشتباه ملک در سامانه جامع املاک و اسکان، جرایم سنگینی را به دنبال دارد.

یارانه سرپرست خانوار

نشان تجارت - معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی افزود: از ۱۹ فروردین ماه همه‌ی سرپرستان خانوار شهری و روستایی موظف به ثبت محل سکونت خود با درج شخصی یا استیجاری بودن آن در سامانه «کد یکتا» هستند.

به گزارش شبکه خبر، او افزود: ثبت نکردن یا ثبت مشخصات اشتباه ملک در سامانه جامع املاک و اسکان، جرایم سنگینی از جمله قطع یارانه‌ها و خدمات بانکی را به دنبال دارد.

محمود محمودزاده گفت: در صورت نبود اطلاعات ملکی در این سامانه، مالیات بر خانه‌هایی که بیش از ۱۲۰ روز خالی است، اعمال می‌شود.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: این قانون برای املاک حقیقی در شهر‌های بالای صد هزار نفر و بیش از ۱۵۰ متر در نظر گرفته می‌شود. برای سال اول ۶ برابر، سال دوم ۱۲ برابر و سال سوم ۱۸ برابر اجاره سالیانه واحد مسکونی است.

او افزود: در شهر‌های کمتر از صد هزار نفر مالیات بر واحد‌های خالی‌ای اعمال می‌شود که متراژ آن بیش از ۲۰۰ متر است مشمول مالیات اجاره نمی‌شوند.

او ادامه داد: اگر اطلاعات اشتباه وارد سامانه املاک شود، دو برابر این میزان مالیات به عنوان جریمه در نظر گرفته می‌شود.

برای ثبت‌نام باید به آدرس: https://amlak.mrud.ir مراجعه کنید.

منبع: اعتماد آنلاین

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
مهدی مختاری 291
|
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۷
1
0
خجالت بکشید ...؛ اندکی یارانه به مردم می دهید و در عوض آن ها را به بردگی گرفته اید! هر دفعه به یک بهانه ای مردم را تهدید می کنید که اگر فلان کار را نکنید یارانه تان را قطع می کنیم! آدم گدا و این همه ادا؟! اندکی پول که دیگه نباید این همه مسخره بازی داشته باشه!
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون