کد خبر: ۲۱۵۵۵
۱۵:۵۳ -۲۰ دی ۱۳۹۹
مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران
‌ اسفنانی، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: با حذف واسطه ها و رفع مشکلات نظام توزیع و افزایش عرضه تخم مرغ در بازار، فروش آن تا چند روز آینده در واحدهای صنفی و فروشگاهها به روال عادی باز می گردد.

واردات میوه

نشان تجارت - «محمد علی اسفنانی» در پاسخ به سوال خبرنگار بازار مبنی بر چرایی کمبود و گرانی تخم مرغ، یاد آورشد: نظام توزیع تخم مرغ همانند مرغ در بازار دچار مشکلاتی بود و در این نظام واسطه ها نقش آفرینی می کردند لذا در طرح جدید و حذف واسطه ها، انشاالله تا ۲ هفته آینده مشکلات تخم مرغ نیز در بازار مانند مرغ برطرف می شود.

وی با بیان اینکه روزانه به طور متوسط بین یک هزار تا یک هزار و ۱۰۰ تن مصرف مرغ در تهران است گفت: اگر این میزان مرغ به بازار عرضه نشود و تقاضا نیز افزایش یابد رشد قیمت ها حتمی است، زیرا ساز و کار بازار ایجاب می کند هر کالایی عرضه آن بیشتر شود قیمت ها کاهش و هر کالایی در بازار کمتر عرضه شود، قیمت آن افزایش می یابد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با اشاره به مزیت های مبارزه با گرانفروشی تصریح کرد: مبارزه با گرانفروشی ساز و کاری دارد که اگر مهیا نشود ممکن است مبارزه با آن به نتیجه لازم نرسد و در نهایت ماحصل کار نتیجه مطلوب را در بر نداشته باشد.

اسفنانی تاکید کرد: ما در بازار به دنبال مولفه های مناسب برای مبارزه با گرانفروشی و کم فروشی هستیم تا ضمن کاهش گرانفروشی مجبور به مجازات متخلفین نشویم، زیرا معتقدیم که هرچه در بازار تخلف کمتر شود برخورد با آن نیز تسهیل خواهد شد.

مردم هرگونه گرانفروشی را به شماره ۱۳۵ اطلاع دهند

وی با بیان اینکه اگر همه در بازار بتوانند به وظایف قانونی خود عمل کنند در این صورت کمتر شاهد تخلفات در این عرصه خواهیم بود، گفت: در صورت گرانفروشی مردم می توانند مراتب را به شماره تلفن ۱۳۵ اطلاع دهند تا در کمترین زمان با اعزام گشت های تعزیراتی به موضوع رسیدگی شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران تاکید کرد: تا زمانی که در مبارزه با گرانفروشی مقتضیات بازار دیده نشود، مبازره با گرانفروشی و قاچاق کالا بی فایده است، همانطوری که در حوزه تامین فولاد صنایع لوازم خانگی دچار مشکل هستیم و این در افزایش قیمت لوازم خانگی تاثیرگذار بوده است.

اخیرا وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در مصاحبه ای اعلام کردند که قیمت فولاد در بورس عرضه می شود با قیمت تمام شده برای تولیدکنندگان سه برابر است و وقتی قیمت مواد اولیه سه برابر شود قیمت محصول نهایی در بازار به سه برابر قیمت واقعی افزایش می یابد.

اسفنانی خاطرنشان کرد: اخیرا وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در مصاحبه ای اعلام کردند که قیمت فولاد در بورس عرضه می شود با قیمت تمام شده برای تولیدکنندگان سه برابر است و وقتی قیمت مواد اولیه سه برابر شود قیمت محصول نهایی در بازار به سه برابر قیمت واقعی افزایش می یابد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران اظهار داشت: این نشان می دهد که مشکل ما در حوزه تولید لوازم خانگی در کشور و افزایش قیمت آن در بازار به نحوه مدیریت ما بر می گردد و باید سعی کنیم مواد اولیه مورد نیاز به قیمت مناسب به دست تولیدکننده برسد، تا با تولید نیاز بازار، مجبور به قاچاق کالا به کشور نباشیم.

وی با بیان اینکه رشد قیمت ارز، هزینه های هرگونه خرید کالا را از خارج افزایش داده است، گفت: این در افزایش قیمت ها و رونق قاچاق کالا به کشور بسیار تاثیرگذار بوده است، اما هرچه به ما گزارشی از قاچاق کالا برسد، طبیعتا در اسرع وقت به این موضوع رسیدگی می شود.

در مجموع واردات سه میوه موز، آناناس و نارگیل به صورت رسمی مجوز دارد در غیر این صورت هرگونه میوه خارجی در بازار قاچاق است و ما هرجا مشاهده کنیم به لحاظ قانونی و گرانفروشی با آن برخورد خواهیم کرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران در پاسخ به این سوال چرا قیمت میوه به خصوص میوه های وارداتی با توجه به فراوانی آن در بازار گران است، گفت: در مجموع واردات سه میوه موز، آناناس و نارگیل به صورت رسمی مجوز دارد در غیر این صورت هرگونه میوه خارجی در بازار قاچاق است و ما هرجا مشاهده کنیم به لحاظ قانونی و گرانفروشی با آن برخورد خواهیم کرد و مردم نیز می توانند آن را به شماره ۱۳۵ اطلاع تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

افزایش قیمت تخم مرغ به دلیل مدیریت غیرمنطقی در بازار و دخالت‌های وزارت جهاد کشاورزی و شرکت پشتیبانی دام است.

این در حالی است که چند روز پیش دبیرکل انجمن ملی طیور اعلام کرد که افزایش قیمت تخم مرغ به دلیل مدیریت غیرمنطقی در بازار و دخالت‌های وزارت جهاد کشاورزی و شرکت پشتیبانی دام است.

فرزاد طلاکش سوء مدیریت در نظام توزیع تخم مرغ و نابسامانی قیمت این کالا را در بازار عامل گرانی تخم مرغ دانست و گفت: در تولید تخم مرغ در کشور کمبودی نداریم، اما وزارت جهاد کشاورزی و شرکت پشتیبانی دام در توزیع تخم مرغ موفق عمل نکردند و باعث شد تا در بازار شاهد ۲ نرخی شدن قیمت این کالا باشیم ...

وی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی فقط ۲۰ درصد توزیع تخم مرغ را در اختیار دارد، گفت: قیمت مصوب ۲۰ درصد تخم مرغ‌ها از درب مرغداری هر کیلو ۱۴ هزار تومان است، اما ۸۰ درصد با قیمت ۱۹ تا ۲۱ هزار تومان در وزن‌های مختلف در بازار توزیع می‌شود.

۲۰ درصد تولید تخم مرغ با نرخ مصوب و ۸۰ درصد با نرخ آزاد به بازار عرضه می‌شود

طلاکش افزود: شرکت پشتیبانی دام می‌گوید، چون مرغداران نهاده دولتی دریافت می‌کنند باید بخشی از تخم مرغ را برای توزیع در اختیار شرکت پشتیبانی امور دام دهند بر همین اساس است که ۲۰ درصد تولید تخم مرغ با نرخ مصوب و ۸۰ درصد با نرخ آزاد به بازار عرضه می‌شود.

دبیرکل انجمن ملی طیور در پایان اظهار داشت: این در حالی است که با توجه به دو نرخی شدن قیمت تخم مرغ، عده‌ای سودجو در نظام توزیع اخلال ایجاد می‌کنند و با سوداگری قیمت‌ها را افزایش می‌دهند.

منبع: بازار
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز شنبه چهارم بهمن ۹۹
شاخص کل به کانال ۱.۲ میلیونی بازگشت
نرخ تورم دستوری توسط مرکز آمار منتشر شد
تورم سالانه خوراکی‌ها به ۶۰ درصد رسید
گوناگون