پایگاه خبری، تحلیلی نشان تجارت

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس:

دولت قصد افزایش قیمت بنزین را ندارد

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: نه در دولت و نه در مجلس بحثی در خصوص افزایش قیمت بنزین در سال ۱۴۰۲ صورت نگرفته است.
اخبار
معاون وزیر نیرو به ایرنا خبر داد:

احداث ۱۱۰ هزار نیروگاه خورشیدی حمایتی برای اقشار کم درآمد در سال ۱۴۰۲

رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق ایران از اجرا و احداث ۱۱۰ هزار نیروگاه خورشیدی حمایتی با ظرفیت ۵ کیلووات برای اقشار کم درآمد در سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: مناقصه احداث ۲ هزار و ۲۰۰ مگاوات نیروگاه خورشیدی باقی مانده از طرح احداث چهار هزار مگاوات سال گذشته نیز امسال برگزار می‌شود.

یک سوم از برق مصرفی کشور به بورس می‌رود

سخنگوی صنعت برق گفت: در سال ۱۴۰۲ توسعه بورس برق برای مشترکان بالای یک مگاوات فعال خواهد شد.

سنگدوینی: ادغام کارت سوخت با سایر کارت‌ها پیشنهاد خوبی است

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ادغام کارت سوخت، کارت بانکی و کارت ملی در یک کارت کار خوبی است، اما باید در وهله اول زیرساخت‌های آن فراهم شده تا در مرحله اجرا مشکلی برای مردم ایجاد نشود.

برای کاهش مصرف بنزین ناوگان حمل و نقل هوایی و ریلی توسعه یابد

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: قطعا اگر مردم دسترسی مناسبی به ناوگان هوایی و ریلی و حمل و نقل عمومی داشته باشند برای انجام سفر‌های درون شهری و برون شهری اولویت آن‌ها استفاده از وسایل نقلیه شخصی نخواهد بود و نتیجه آن کاهش ترافیک و کاهش مصرف بنزین خواهد بود.

ایران به رتبه هفتم مصرف بنزین در جهان رسید

سخنگوی صنف جایگاه‌داران کشور می‌گوید در ایام پایانی سال، رشد مصرف بنزین که در صد سال اخیر بی‌سابقه بود، موجب شد ایران در بین کشور‌های جهان به رتبه هفتم از لحاظ مصرف روزانه بنزین برسد.

تعرفه گاز از ابتدای امسال بدون تخفیف محاسبه می‌شود

البرز مدیرعامل شرکت گاز البرز گفت: ضروری است مشترکین خانگی گاز نسبت به مدیریت مصرف گازطبیعی، اقدامات لازم را داشته باشند تا ضمن صرفه‌جویی و مصرف بهینه، بتوانند هزینه گاز مصرفی خود را کنترل کنند.
۱
گوناگون