پایگاه خبری، تحلیلی نشان تجارت

اخبار

دو اتفاق مهم برای هزینه وام مسکن

سرنوشت هزینه وام مسکن در سال جدید دستخوش دو تغییر مهم بود. نخست آنکه تخفیفی که برای آن اعمال شده بود متوقف شده و دوم آنکه قیمت هر برگ از این اوراق پس از مدت‌ها به زیر ۱۰۰ هزار تومان رسید.

زمان واگذاری سهام عدالت به جاماندگان اعلام شد

روز گذشته، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، از آغاز واگذاری سهام عدالت به جاماندگان در سال جاری خبر داد و گفت: از خردادماه، فراخوان واگذاری سهام به این مشمولان انجام می‌شود.

زمان پرداخت وام ۱۲۰ میلیون تومانی ازدواج اعلام شد

رئیس دایره اعتبارات بانک‌ها در بانک مرکزی گفت: بخشنامه پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج روز ۱۰ فروردین ماه امسال به شبکه بانکی ارسال و ابلاغ شده و یک هفته زمان برای ارسال به تمام بانک‌ها و شعب درنظر گرفته شده است.

اخباری که برای سهامداران بورسی مهم است

بورس در اولین هفته کاری فروردین ماه رشد بیش از چهار درصدی را تجربه کرد و شاخص در سطح یک میلیون و ۴۳۲ هزار واحدی ایستاد. امروز چند سیگنال برای سهامداران وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که معاملات امروز روند صعودی به خود می‌گیرد.

ترمز هزینه وام مسکن در سال جدید کشیده شد

درحالی که قیمت هر برگ تسهیلات مسکن در روز‌های پایانی سال گذشته ۱۱۰ تا ۱۲۰ هزار تومان قیمت داشت، در روز‌های ابتدایی سال جدید به ۱۰۰ تا ۱۰۵ هزار تومان کاهش یافت.

نرخ رسمی ۳۲ ارز افزایشی شد

بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۶ ارز را برای امروز (چهارشنبه، دهم فروردین ماه ۱۴۰۱) اعلام کرد که بر اساس آن نرخ رسمی پنج ارز کاهش و ۳۲ ارز افزایش یافت؛ نرخ رسمی ۹ ارز ثابت ماند.

کارکنان بانک‌ها چگونه وام ۱۵۰ میلیونی بگیرند؟

بر اساس بخشنامه‌های داخلی برخی بانک‌ها فرایند پرداخت وام ۱۵۰میلیون تومانی به کارکنان خود را آغاز کرده اند.

مددجویان بهزیستی و تامین اجتماعی حتما بخوانند؛ طرح معیشتی جدیدی در راه است

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان گفت: طرح بیمه اجتماعی اقشار کم درآمد در راستای رسیدگی به معیشت و وضعیت اقتصادی اقشار کم درآمد اجرا خواهد شد و حدود یک میلیون و ٢۵٠هزار نفر از مشمولان احصا و مقدمات اجرای آن فراهم است.

بانک‌ها برای تسویه وام به تولیدکنندگان فشار نیاورند

نماینده قوه قضاییه در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی گفت: بخشی از مشکلات بانکی با تعامل بین تولید کننده و بخش خصوصی قابل حل است.

سود سهام عدالت در آستانه پرداخت

روابط عمومی سازمان بورس اعلام کرد: از فردا اطلاعات پرداخت سود سهام عدالت به بانک‌ها برای واریز سود به حساب سهامداران ارسال می‌شود.
۱
گوناگون