پایگاه خبری، تحلیلی نشان تجارت

اخبار

نگرانی از افزایش کودک همسری اینبار به دلیل وام ازدواج ۱۰۰ میلیونی

دبیر کارگروه حقوق کودک کرسی حقوق بشر، صلح و دموکراسی یونسکو در دانشگاه شهید بهشتی، گفت: ممکن است پرداخت وام ازدواج ۱۰۰ میلیون تومانی به دختران کمتر از ۲۳ سال موجب ازدواج زودهنگام شود.
جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز شنبه چهارم بهمن ۹۹

شاخص کل به کانال ۱.۲ میلیونی بازگشت

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز شنبه چهارم بهمن‌ماه با جهش ۳۸ هزار و ۹۲ واحدی به رقم یک میلیون و ۲۲۲ هزار و ۷۱ واحد رسید و به کانال ۱.۲ میلیونی برگشت.

پرتاب گلوله بی‌اعتمادی به ساختمان شیشه‌ای بورس / دولت چه خوابی برای بازار سرمایه دیده؟

بازار بورس هفته چهارم دی‌ماه را آشفته‌تر از هفته‌های گذشته آغاز کرد؛ از تخم مرغ‌های پرتاب شده به ساختمان شیشه‌ای بورس و تجمع مال‌باختگان تا برگزاری جلسه فوری ریاست جمهوری. تحلیل‌گران دست از پیش‌بینی کشیده و به تابلو‌های بورس خیره‌اند؛ ما‌های زمستان امسال، ماه‌های سیاه بورس تهران است یا دست دولت آن را نجات خواهد داد؟
افزایش عاملیت ارزی صندوق توسعه ملی

قرارداد ۱۱۱ میلیاردی ارزی / ۲۱ میلیارد دلار پرداخت شد

مجموع قرارداد عاملیت ارزی صندوق توسعه ملی با بانک‌ها به بیش از ۱۱۱ میلیارد دلار رسیده است.
بهنام علیزاده، کارشناس ارشد بازار سرمایه

بورس تحت تاثیر هیجان اخبار هست تا جنگ واقعی/ شاخص بورس تا انتخابات ۱۴۰۰ سقف قبلی را پس می‌گیرد

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به تداوم ریزش شاخص بورس می‌گوید: بازار اخبار محور شده و تصمیم‌ها هیجان محور است. پرواز جنگنده‌ها، آمدن ناو و اخباری از این دست ریسک‌هایی هستند که سیستماتیک هم نیستند. برخی مواقع ترس‌ها بر جریان بازار حاکم می‌شود؛ این‌ها یک منشأ دارند و آن برش‌های ذهنی است. بازار در روز نخست هفته نیز بر همین مبنا عمل کرد.

حذف ارز ۴۲۰۰ با بازار سرمایه چه می‌کند؟

باتوجه به خبر‌ها و مستنداتی مربوط به حذف ارز ۴۲۰۰ برای برخی از کالا‌ها حال صحبت‌هایی در رابطه با تاثیر این امر بر سهم‌های حاضر در بازار سرمایه شنیده می‌شود.
ساسان شریفی، کارشناس و تحلیلگر بیمه‌های بازرگانی

بیشتر خدمات شرکت‌های بیمه کپی است / بیمه‌گران به جای ریال از کالا‌های باارزش‌تر برای پرداخت خسارت استفاده کنند

یک تحلیلگر صنعت بیمه می‌گوید: درست است که شرکت‌های بیمه خصوصی هم حالا در بازار فعالیت دارند، اما اگر نگاه کنید می‌بینید بیشتر خدماتشان کپی است و خلاقیتی برای شناسایی ریسک‌های جدید صورت نگرفته است؛ عین محصولات خودروسازان داخلی که برای چند دهه با ایجاد تغییراتی یک ماشین را با نام‌ها و مدل‌های مختلف به مردم می‌فروشند.

روند صعودی بورس از هفته آینده آغاز می شود

بازار سرمایه درحالی روزهای نوسانی را پشت سر می گذارد که عواملی که باید برای رشد بازار وجود داشته باشد، مهیاست. بر این اساس یک کارشناس بازار سرمایه بر این باور است که عوامل بیرونی که عمدتا سیاسی هستند، باعث ترس بازار و حرکت نوسانی آن شده است.
هومن عمیدی، کارشناس بازار سرمایه

شایعه افزایش سرمایه نجومی شپنا؛ چاشنی آش شور ریزش بورس! / سازمان بورس مقصر اصلی ضرر سهامداران شپنا

کارشناس بازار سرمایه سازمان بورس را مقصر اصلی ضرر سهامداران شپنا دانست و گفت: سازمان بورس باید در زمان انتشار خبر افزایش سرمایه سنگین شپنا از این شرکت شفاف سازی لازم را درخواست می‌کرد و اکنون بر اساس پاسخ شرکت، پیگیر حقوق سهامداران می‌شد.

حداکثر حقوق سال ۱۴۰۰؛ ۱۲ میلیون تومان

حقوق ۶۰ میلیونی نادر است و سقف پرداخت‌های بالا به این رقم می‌رسد، ولی در بودجه ۱۴۰۰ این حقوق دیده می‌شود و حقوق نجومی خواهد بود که براساس قانون پرداخت می‌شود و غیرقانونی نیست.
۱
گوناگون