پایگاه خبری، تحلیلی نشان تجارت

اخبار

بانک مرکزی در اجرای تکالیف قانون چک دچار عقب ماندگی است

خضریان، سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، گفت: بانک مرکزی در اجرای تکالیف بر زمین مانده قانون جدید چک، دچار عقب ماندگی است و لازم است تا هر چه سریع‌تر در جهت اجرای این تکالیف، با جدیت بیشتری قدم بردارد.

۷۰ میلیون پاداش برای مدیران بانک تجارت / رقمی چشمگیر نیست؟!

انتشار ویدئوی مجمع عمومی بانک تجارت که نشان می‌دهد اعضای هیات مدیره آن پاداش ۵۰۰ میلیونی تصویب می‌کنند درحالی جنجالی شده که یک نماینده مجلس ۷۰ میلیون پاداش برای یک مدیر بانکی را رقم چشم گیری نمی‌داند.
یک کارشناس بازار سرمایه اعلام کرد

ارجحیت بازار سرمایه نسبت به سایر بازار‌ها برای سرمایه‌گذاری

یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه بازار سرمایه در مقایسه با سایر بازار‌ها از لحاظ ریسک به بازده و مباحث قانونی با ارجحیت همراه است، گفت: سرمایه‌گذاران باید دید میان‌مدت و بلندمدت نسبت به بازار سرمایه داشته باشند و تمرکز خود را معطوف به نوسان کوتاه‌مدت در بازار نکنند.

ثبات بازار سرمایه در انتظار برنامه‌های دولت سیزدهم / شاخص در همین کانال باقی می‌ماند

کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه بازار سرمایه در حال حاضر در بی‌ثباتی به سر می‌برد، مطرح کرد: برنامه‌های اقتصادی دولت آینده می‌تواند به وضعیت بازار سرمایه روشنی ببخشد.

رابطه مستقیم اوراق قرضه با قیمت دلار در فارکس؛ هر چه سوددهی بیشتر، ارز قدرتمندتر

حیدری کارشناس اقتصادی نرخ بازدهی اوراق قرضه در آمریکا را در رابطه مستقیم با دلار می‌داند و پیشنهاد داد که تفاوت سود دهی اوراق قرضه دو کشور مختلف در فارکس را در نظر بگیرند.

گزارش تازه درباره وام‌های بانکی / ۷۰ درصد تسهیلات بانکی صرف تامین سرمایه در گردش شد

در دو ماهه نخست امسال مجموعا بیش از ۲۷۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک‌ها و موسسات اعتباری به بخش‌های کشاورزی، صنعت-معدن، مسکن-ساختمان، بازرگانی، خدمات و بخش‌های متفرقه پرداخت شده که ۷۳.۷ درصد معادل ۲۰۱ هزار میلیارد از این مبلغ صرف تامین سرمایه در گردش در بخش‌های مختلف شده است که بیشترین سهم از این تسهیلات را نیز به خود اختصاص داده است.

عمر آزادسازی سهام عدالت به دولت فعلی قد می‌دهد؟

میتوان گفت آزادسازی سهام عدالت یکی از بزرگترین و پرچالش‌ترین اتفاقاتی بود که بازار سرمایه در سال ۱۳۹۹ شاهد آن بود. داستانی که نه تنها پایان خوبی نداشت بلکه به یکی از عوامل ریزش بازار سرمایه هم تبدیل شد و هنوز تکلیف آن به طور کامل روشن نشده است.
ظهور ایلان ماسک و تاثیرات آن بر بازار رمزارز‌ها

ایلان ماسک، از بازی با رمزارز‌ها تا رویای تسخیر فضا!

نام او حالا در اخبار طوری تکرار می‌شود که به نظر می‌رسد انگار همه‌جا حضور دارد. ماسک از یک سو با «اسپیس‌ایکس» رویای تسخیر فضا را در سر می‌پروراند و از سوی دیگر با «تسلا موتورز» می‌خواهد انقلابی در صنعت خودروسازی راه بیندازد. از سوی دیگر مساله اینترنت فرادولتی، جهانی و پرسرعت را در دست اقدام دارد.

رشد قیمت سکه همزمان با افزایش نرخ جهانی طلا

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (دوشنبه، ۴ مردادماه) در بازار تهران با افزایش ۲۶۰ هزار تومانی نسبت به روز کاری گذشته (۲۹ تیرماه) به رقم ۱۰ میلیون و ۸۱۰ هزار تومان رسید.
پیمان تاتایی کارشناس بازار سرمایه تشریح کرد

بی اعتنایی بازار سرمایه به مولفه‌های سیاسی جدید / بورس تا پایان مرداد متعادل خواهد بود

کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ بورس در مقابل نتیجه مذاکرات برجام، معرفی تیم اقتصادی دولت جدید و اعلام نتایج برگزاری مجامع واکنش خنثی خواهد داشت.
۱
آخرین اخبار
گوناگون