پایگاه خبری، تحلیلی نشان تجارت

اخبار
بیت کوین به بازار خودرو رسید

خرید و فروش خودرو با بیت‌کوین برای فرار مالیاتی

ارز دیجیتال به بازار خودرو رسید. نایب رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل از انجام برخی معاملات در بازار خودرو با ارز دیجیتال خبر داده و رییس کانون صرافان هم آن را تایید کرده است.

کاهش نرخ ارز بورس را منفی کرد

جاویدی، کارشناس بازار سرمایه گفت: افزایش عرضه‌ها در بازار در کنار کاهش نرخ ارز باعث شد تا جو روانی منفی در بازار سرمایه حاکم شود.

آیا روند معاملات بورس با واریز منابع مالی جدید مثبت می‌شود؟

طرح‌هایی برای تزریق منابع مالی جدید به بازار سرمایه با هدف بهبود روند معاملات بورس در دستور کار قرار گرفته، اما هنوز میزان کارامدی و توانایی این طرح‌ها مشخص نشده است؛ برخی از این راهکار‌ها استقبال کرده و آن را ناجی بازار می‌دانند، اما به نظر گروهی دیگر، این طرح‌ها تاثیر موقت خواهند داشت.

فعالیت رمز ارز‌ها در کشور مردم را آزار می‌دهد

رخشانی مهر، معاون هماهنگی توزیع توانیر با بیان اینکه هزار مگاوات از کمبود برقی که وجود دارد در ادارات دولتی قابل مدیریت است، گفت: لازم است در دستگاه‌های اجرایی این میزان صرفه‌جویی را انجام دهیم.

مقررات ناظر بر اعطای چک موردی ابلاغ شد

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای مقررات ناظر بر اعطای چک موردی را برای اجرا به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

نابودی مشاغل خُرد با برگشت چک ها / فرصت ۲۰ روزه برای پاس شدن

در شرایطی که کرونا کسب کار‌های خُرد را له کرده است، دولت اقدام قابل توجه‌ای برای حمایت از این قشر به عمل نیاورده تا آن‌ها علاوه بر ضرر و زیان‌های مالی با چک‌های برگشتی نیز مواجه شوند.

بورس چگونه سپر تورم شد؟

بازار سرمایه که روز‌های پرفراز و نشیبی را پشت سر می‌گذارد، به باور کارشناسان و مسئولان کشور را از تورم عظیمی نجات داده است؛ موضوعی که یک کارشناس بازار سرمایه ضمن تشریح آن، به بررسی راهکاری برای احیای این بازار پرداخت.

گزارش بانک مرکزی از تامین ارز واردات واکسن کرونا

بانک مرکزی حداقل ۱۰۰ میلیون دلار ارز برای واردات واکسن کرونا تخصیص داده است؛ حمایتی که از نگاه اقتصادی، با کمک به افت پاندمی کرونا به بازگشت رونق به تولید و اقتصاد منجر خواهد شد.

متغیر‌های اقتصادی و سیاسی کی به داد بورس می‌رسد؟

نگاه‌ها خیره مانده است به اخبار؛ تحولات سیاسی داخلی کشور، انتخابات ریاست جمهوری، مذاکرات بین‌المللی و بازگشت به برجام، تنش‌های منطقه‌ای و... از جمله موضوعاتی هستند که این روز‌ها در هر جمع و گعده‌ای جدا از بحث کرونا، درباره آن صحبت می‌شود.

نوسان شاخص در مرز ۱.۲میلیون واحد

با شروع اولین روز معاملاتی هفته، بار دیگر شاهد عقب‌نشینی خریداران و قدرت‌نمایی فروشندگان بودیم.
۱
گوناگون