پایگاه خبری، تحلیلی نشان تجارت

اخبار
علیرضا حیدری مطرح کرد

چرا تهران با جهش هزینه‌های زندگی مواجه شد؟

شکاف میان دخل و خرج زندگی در ایران مدام عمیق‌تر می‌شود؛ این موضوعی است که منابع داخلی و خارجی به فاصله زمانی کوتاهی از یکدیگر آنرا تایید می‌کنند.
حسن صادقی، رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری مطرح کرد

وعده سرخرمن دولت برای بازنشستگان تامین اجتماعی، معلمان و ایثارگران در سال ۱۴۰۰ / یک ردیف بودجه و چندین مدعی

بودجه سال ۱۴۰۰ حرف و حدیث زیاد دارد، اما رویکردی که نویسندگان این لایحه برای برآورده‌سازی مطالبات اجتماعی در پیش گرفته‌اند دیگر نوبر است. رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در این باره می‌گوید: انگار دولت حساب و کتاب سرش نمی‌شود؛ از حالا مثل روز روشن است که از این بودجه حتی یک ریال هم به سازمان تامین اجتماعی و بازنشستگان آن تعلق نمی‌گیرد.
رضا پدیدار، عضو هیات نمایندگان اتاق ایران بیان کرد

محصولات پتروشیمی بهترین جایگزین برای صادرات نفت خام ایران

عضو هیات نمایندگان اتاق ایران درباره بهترین جایگزین برای صادرات نفت خام برای ایران گفت: بازار جهانی نیاز به محصولات پتروشیمی دارد و امروز زمان حضور چشمگیر ایران در این بازار در بین رقبای دیگر است و فرصت سوزی در این موضوع تبعات سنگین به اقتصاد ایران وارد می‌سازد.

براساس آمار دیوان محاسبات کشور ۱۵ میلیارد دلار گم شد!

حدود ۱۰ ماه از ادعای دیوان محاسبات درباره گم شدن ۴.۸ میلیارد یورو ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌گذرد که به تازگی دیوان محاسبات طی گزارشی اعلام کرد که ۱۵ میلیارد یورو گم شده است.
رضا الفت نسب، عضو انجمن صنفی کسب و کار‌های مجازی بیان کرد

لقمه جدید مجلس اصولگرا کسب‌وکار‌های اینترنتی را دچار مشکل می‌کند؟

محدود کردن پهنای باند اینترنت برای شبکه‌های اجتماعی خارجی، لقمه جدیدی است که مجتبی رضاخواه نماینده مجلس قصد گرفتنش را برای کاربران اینترنت در ایران دارد؛ به باور وی در غیاب اینترنت ملی، ضرورت حمایت از پیام رسان‌های بومی ایجاب می‌کند تا چنین اقدامی صورت بگیرد.
محمدعلی صادقی، کارشناس حوزه نفت مطرح کرد

مقاصد سودجویانه مانع ورود ال‌پی‌جی به سبد سوخت/ زدو بند‌های سیاسی در تعیین سبد سوخت؟

کارشناس انرژی، نگاه سلیقه‌ای به استفاده از سوخت خودرو‌ها را بزرگترین مشکل این حوزه عنوان کرد و گفت: هیچگاه از استفاده از انرژی ارزان و پاک مانند ال پی جی در کشور استقبال و حمایت نشده است چرا که مدیران با اعمال سلیقه به دنبال ارزآوری از این سوخت هستند.
محمدعلی خطیبی، نماینده سابق ایران در اوپک

تلاطم قیمت جهانی نفت با افزایش تولید / چالش قیمت نفت با شیوع کرونای انگلیسی

کارشناس حوزه بین‌الملل نفت معتقد است؛ برای بهبود بازار نفت، انسجام و مدیریت در عرضه نفت می‌تواند بهترین اقدام از سوی تولیدکنندگان و صادرکنندگان نفت باشد در غیر اینصورت شرایط برای کشور‌های عضو اوپک و اوپک پلاس هر روز سخت‌تر خواهد شد.
قاسم ساعدی، نماینده دشت‌آزادگان و هویزه مطرح کرد

بودجه ۱۴۰۰ کپی‌برداری از بودجه دو سال گذشته است / معیشت مردم در لایحه بودجه دیده نشده است

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: به خیلی از بخش‌های بودجه ۱۴۰۰ که نگاه می‌کنیم اصلاً خواست و مشکلات ملت در آن لحاظ نشده است. معیشت بسیار ضعیف در بودجه آمده و این یکی از بزرگترین مشکلات دولت است.
محمدعلی خطیبی، نماینده سابق ایران در اوپک

عملیات غیرممکن فروش نفت با بودجه سیاسی-انتخاباتی / با، اما و اگر نباید بودجه تنظیم کرد

کارشناس حوزه بین‌الملل نفت معتقد است؛ میزان فروش نفت در بودجه سال آینده تخیلی و غیر کارشناسی است و این موضوع تنها بر سیاست پایه گذاری و طراحی شده است.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با نشان تجارت مطرح کرد

تجربه نشان داده وعده‌های روحانی قابل باور نیست / رییس‌جمهور مملکت را رها کرده است

احمدی‌بیغش می‌گوید: من از تدابیر آقای روحانی و دولت ایشان در مدت باقی‌مانده کاریشان خبر ندارم، ولی به‌طور کلی تجربه نشان داده وعده‌های آقای رییس‌جمهور و رییس کل بانک مرکزی قابل قبول و باور نیست.
۱
گوناگون