پایگاه خبری، تحلیلی نشان تجارت

اخبار

نگرانی سرمایه گذاران از تورم / اوراق قرضه چگونه در شرایط تورمی کمک خواهد کرد؟

به طور معمول اوراق قرضه به عنوان یک سرمایه‌گذاری امن در نظر گرفته می‌شوند، چرا که در هنگام آشفتگی بازار این اوراق به نوعی محافظ سرمایه‌های سرمایه‌گذاران هستند.
طغیانی مطرح کرد

ورشکستگی اقتصادی دولت با ناپایداری منابع همسان‌سازی حقوق‌ها

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اگر منابع لازم برای لایحه دائمی کردن همسان سازی‌ها پایدار نباشد، ورشکستگی اقتصادی دولت را به همراه خواهد داشت، زیرا میزان هزینه‌های بودجه را افزایش می‌دهد و این موضوع موجب افزایش کسری بودجه و تحمیل تورم به همه می‌شود.

کارگران برای شکایات حقوقی وکیل بگیرند؟

مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت کار از کاهش روند رسیدگی به پرونده‌های شکایات کارگری به کمتر از ۲۵ روز خبر داد و گفت: مطابق قانون آیین دادرسی کار، الزامی به گرفتن وکیل توسط کارگر و کارفرما وجود ندارد و گرفتن وکیل در پرونده‌های حقوقی اختیاری است.
محمدرضا تاجیک، رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران تشریح کرد

امرار معاش بیشتر خانواده با کسب و کار‌های اینترنتی

‌می‌گوید به جای ایجاد محدودیت باید مسیر راه اندازی کسب و کار‌های اینترنتی را هموار کنیم، چون افراد زیادی از این طریق امرار معاش و ارتزاق می‌کنند. او ابراز امیدواری کرده مجلس و دولت جدید با درک مشکلات معیشتی و شغلی مردم در این شرایط حساس رویکرد حمایتی در قبال کسب و کار‌های اینترنتی داشته باشند.
دلا‌رهای مسدودی در راه ایران

تاثیر مقطعی آزادسازی دلار‌های ایران روی بازار ارز/ ورود به کانال‌های کمتر از ۲۳ هزار تومان بعید خواهد بود

سیگنال برداشته شدن بخشی از تحریم‌ها و آزادی دارایی‌های بلوکه شده ایران در ژاپن و کره جنوبی، بازار ارز را در دو راهی صعود و سقوط قرار داده است. این در حالی است که عباس علوی راد، اقتصاددان معتقد است این خبر تا دور مذاکرات بعدی وین و سپس برداشته شدن تحریم‌ها به تدریج قیمت ارز را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

دست‌های پشت پرده افزایش نرخ تورم در سال‌های اخیر / تورم کمرشکن در حوزه خدمات درمانی و بهداشتی

تفاوت بین بالا رفتن نرخ کالا‌های سرمایه‌ای، چون مسکن، فولاد، طلا و دلار نسبت به نرخ رشد نقدینگی نشان از تاثیر عواملی خارج از تحلیل‌های پیش از این بیان شده دارد.
داود سعادتی نژاد، رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک بیان کرد

مردم به خرید لاستیک دست دوم روی آورده‌اند / سامانه جامع تجارت، لاستیک چند نرخی را رواج داد

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک تهران می‌گوید: کارخانه‌های تولیدی به دنبال گرانی واردات مواد اولیه مورد نیاز اقدام به افزایش نرخ لاستیک کردند. تولید کنندگان به دلیل نبود قدرت خرید این محصولات ناگزیر باید محصولات تولیدی را زیر قیمت مصوب در بازار عرضه کنند.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با نشان تجارت مطرح کرد

در بحث محتوایی اصلاح ساختار بودجه اختلافی بین مجلس و دولت وجود ندارد / دولت در اجرای برنامه بودجه مشکل دارد

پورابراهیمی گفت: مشکل اصلی اصلاح ساختار بودجه علیرغم صحبت‌های زیادی که پیرامونش می‌شود، عدم‌تمکین دولت به اجرای مفاد کارشناسی که مشترکاً مورد توافق مجلس و دولت قرار گرفته است، می‌باشد.

تورم آلمان کمتر شد

نرخ تورم آلمان بار دیگر به دو درصد نزدیک شد.

تورم در ترکیه ادامه دارد

نرخ تورم ترکیه به اوج دو ساله خود رسید.
۱
آخرین اخبار
گوناگون