کد خبر: ۵۲۷۱۳
۰۱:۰۰ -۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳

بازداشت 20 فروشنده سوالات کنکور

بیش از ۳۰۰ فقره تارنمای فعال در زمینه تبلیغ فروش سوالات آزمون سراسری، شناسایی شده که از این تعداد ۸۰ مورد موضوع تحت اقدام عملیاتی بوده و تعداد ۲۰ نفر از مدیران و گردانندگان اصلی این صفحات، کانال‌ها و اکانت‌ها که مدعی فروش و واگذاری سوالات کنکور سراسری سال ۱۴۰۳ با قبولی تضمینی در کنکور و آزمون یا واگذاری ادوات تقلب‌افزار بوده‌اند.

بازداشت 20 فروشنده سوالات کنکور

نشان تجارت - رئیس‌پلیس فتای فراجا گفت که بیش از ۳۰۰ فقره تارنمای فعال در زمینه تبلیغ فروش سوالات آزمون سراسری، شناسایی شده که از این تعداد ۸۰ مورد موضوع تحت اقدام عملیاتی بوده و تعداد ۲۰ نفر از مدیران و گردانندگان اصلی این صفحات، کانال‌ها و اکانت‌ها که مدعی فروش و واگذاری سوالات کنکور سراسری سال  ۱۴۰۳ با قبولی تضمینی در کنکور و آزمون یا واگذاری ادوات تقلب‌افزار بوده‌اند، دستگیر شده و برای سیر مراحل قانونی، پرونده‌شان به مرجع قضایی ارجاع شده است.

وحید مجید ادامه داد: «برابر رصدهای صورت‌گرفته و تحلیل روش‌های کلاهبرداری افراد مذکور، مشخص شده است دریافت رمزارز و مسکوکات طلا و سکه نیز یکی از روش‌های دریافت وجوهات از سوی مجرمان بوده است.

تاکنون در این رابطه بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال معادل رمزارز و تعداد ۵۰ قطعه انواع سکه طلا از این افراد کلاهبردار، کشف و ضبط شده است.»

برچسب ها:
ارسال نظرات
آخرین اخبار
گوناگون