کد خبر: ۵۱۹۴۴
۱۴:۳۱ -۰۵ فروردين ۱۴۰۳
بخشدار شهیون با اشاره به روند رو به افزایش سطح تراز دریاچه سد دز گفت: ورود به محدوده دریاچه سد دز ممنوع و عملیات تخلیه همه مسافران و گردشگران حاضر در این محدوده از شب گذشته آغاز شده است.

خبر خوش درباره افزایش تراز سد‌های آبی کشور

نشان تجارت - سیدمصطفی اشتا روز یکشنبه با بیان اینکه افزایش سطح تراز دریاچه سد دز طی ساعت‌های اخیر آغاز شده است، افزود: تمام ورودی‌های منتهی به محدوده و بستر این دریچه مسدود شده است.

وی با اشاره به بروز حادثه برای تعدادی از خودرو‌های گردشگران در این دریاچه بیان کرد: تعدادی از این خودرو‌ها شب گذشته به دلیل بالاآمدن سطح رودخانه دچار حادثه شدند که به کمک یدک کش و خودرو‌های آفرود، از آب بیرون کشیده شدند.

تلاش برای بیرون کشیدن ۲ خودرو از آب دریاچه سد دز ادامه دارد

بخشدار شهیون گفت: امدادرسانی به ۲ خودروی باقی مانده در این دریاچه که با بالاآمدن آب دچار حادثه شده بودند به دلیل استقرار در مکانی که امکان دسترسی به آن وجود نداشت شب گذشته متوقف شد.

وی افزود: عملیات بیرون کشیدن این خودرو‌ها با اعزام تیم‌های پشتیبانی و کمکی از ساعت‌های گذشته از سر گرفته شد و امیدواریم تا ساعتی دیگر از دریاچه بیرون کشیده شوند.

اشتا اظهارکرد: تمام مسیر‌های منتهی به به دریاچه سد دز با توجه به هشدار قرمز هواشناسی، از شب گذشته مسدود و تنها یک مسیر برای خروج خودرو‌ها باز نگهداشته شده است.

بخشدار شهیون دزفول با بیان اینکه از شب گذشته با بسیج تمام نیرو‌های بخش هشدار‌های لازم به خانواده‌های مستقر در حاشیه این دریاچه برای ترک این محدوده داده شده است، گفت: تیم‌های گشتی قایقی نیز از صبح امروز با گشت زنی در دریاچه سد دز به خودرو‌ها و خانواده‌های مستقر در حاشیه این سد هشدار‌های لازم را می‌دهند.

وی با اشاره به عملیات تخلیه تمام خودرو‌ها از حاشیه و محدوده مخزن سد دز از شهروندان، مسافران و گردشگران تقاضا کرد: با توجه به احتمال ورود سیلاب بالادست به مخزن سد و افزایش ناگهانی سطح آب دریاچه، تا عادی شدن شرایط از حرکت به سمت این دریاچه به طور جدی اجتناب کنند.

سازمان هواشناسی برای ۲ روز آتی در ۲ استان کشور شامل استان‌های لرستان و خوزستان هشدار بارش باران و وزش باد شدید صادر کرده است. در همین راستا ستاد‌های بحران استان‌ها و شهرستان‌ها در این ۲ استان در آماده‌باش کامل هستند، زیرا احتمال بارش‌های شدید وجود دارد.

همچنین در ۱۴ استان دیگر هشدار نارنجی صادر شده است؛ براساس اعلام سازمان هواشناسی بارش‌ها از یکشنبه شب آغاز و در روز دوشنبه با شدت بیشتری ادامه دارد.

سازمان هواشناسی کشور نیز با صدور اطلاعیه‌ای ضمن هشدار نسبت به تردد‌های غیرضروری در ساعت‌های آینده، به دلیل شدت بارش‌ها و امکان سیل و طغیان رودخانه‌ها و سقوط بهمن در مناطق سردسیر و کوهستانی، از هموطنان خواست تا از حاشیه رودخانه ها، مسیل‌ها فاصله بگیرند و از رفتن به ارتفاعات خودداری کنند.

بخش شهیون دزفول به دلیل جاذبه‌های طبیعی بی نظیر همواره یکی از مکان‌های مورد استقبال گردشگران و مسافران نوروزی است به گونه‌ای که بر اساس اعلام بخشداری شهیون بیش از ۲۵۰ هزار نفر از ۲۸ اسفند ماه تاکنون از مناطق گردشگری شهیون بازدید کرده اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون