کد خبر: ۵۰۹۱۹
۰۵:۰۰ -۲۸ بهمن ۱۴۰۲
رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی اعلام کرد
رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی کشور ضمن اشاره به پیگیری‌های انجمن برای اخذ مجوزهای راه‌اندازی پایانه فروش قارچ در تهران، آمار تولید در سال جاری را مدنظر قرار داد و گفت: در سال جاری ۲۰ درصد به تولیدات قارچ کشور اضافه شده است.

راه‌اندازی پایانه فروش قارچ در تهران به زودی/ تولید قارچ ۲۰ درصد افزایش یافت

نشان تجارت - مهدی رجبی با بیان اینکه تولید قارچ در کشور امسال از مرز ۲۱۰ هزار تن عبور کرده است،‌ گفت: هر سال تقریبا ۱۷۰ تا ۱۸۰ هزار تن تولید قارچ داشتیم، ولی امسال ۲۰ درصد به تولیدات کشور اضافه شده است.

وی افزود: با توجه به بالا بودن قیمت محصولات پروتئینی از جمله مرغ و گوشت تقاضای خرید قارچ بالا است و برای برخی خانواده‌ها قارچ جایگزین مرغ و گوشت شده است. البته میزان پروتئین آن و قیمت مناسب باعث شده که برخی افراد هم برای سلامتی بیشتر از آن استفاده کنند.

رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی اضافه کرد:یکی از مشکلاتی که در  حال حاضر در بخش قارچ داریم این است که نتوانستیم توزیع قارچ را به صورت مویرگی در همه شهرها انجام دهیم و در برخی شهرستان‌ها نیز سرانه مصرف زیر یک کیلو است.

وی تصریح کرد: قارچ محصولی فاسد شدنی است و برای بسیاری از شرکت‌های پخش، توزیع آن صرفه اقتصادی ندارد، در نتیجه اقدام به این کار نمی‌کنند. البته برای ساماندهی این موضوع نیز برنامه‌هایی در دست داریم.

رجبی در ادامه گفت: انجمن قصد دارد که برای اولین بار پایانه پخش قارچ را راه‌اندازی کند. در حال اخذ مجوزهای لازم برای آن هستیم و امیدواریم بتوانیم در سال ۱۴۰۳ آن را راه‌اندازی کنیم. این پایانه شبیه بازار میوه و تره بار خواهد بود ،یعنی تمام فروشندگان محصولاتشان را در آنجا عرضه خواهند کرد و خریداران نیز  با یک نرخ ثابت اقدام به خرید می‌کنند.

وی در پایان گفت: قیمت عمده فروشی قارچ به صورت فله کیلویی ۸۰ هزار تومان و بسته‌بندی ۱۱۰ هزار تومان است و امیدواریم تا پایان سال نوسان قیمتی نداشته باشیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون