کد خبر: ۵۰۸۸۷
۰۲:۰۰ -۲۷ بهمن ۱۴۰۲
قیمت دلار در پنجمین روز هفته، نوسان افزایشی داشت. این افزایش قیمت در سایر ارز‌ها رخ داد و دلار نیز ۲۵۰ تومان نسبت به روز گذشته گران‌تر شد. برخی معامله‌گران معتقدند سیاست‌گذار برای اینکه در روز‌های پایانی سال دست پر باشد، عرضه دلار را محدود کرده است.

عرضه دلار به بازار آزاد محدود شد؟

نشان تجارت - قیمت دلار چهارشنبه ۲۵ بهمن، افزایش ۲۵۰ تا ۳۰۰ تومانی داشت و در پله چهارم کانال پنجم کریدور ۵۰ هزار تومانی معامله شد.

کارشناسان اقتصادی معتقدند دلار در منطقه محدودی گرفتار شده است. آن‌ها کف قیمت این اسکناس را محدوده ۵۴ هزار تومان و سقف آن را کانال ۵۶ هزار تومان می‌دانند. به اعتقاد تحلیلگران بازار‌های مالی، در خوش‌بینانه‌ترین شرایط، دلار تا محدوده ۵۲ هزار تومانی امکان عقب‌نشینی دارد.

ثبات قیمت دلار ادامه دارد؟

امروز برخی شایعات در بازار ارز پیچیده بود مبنی بر اینکه صرافی‌های عامل عرضه ارز دولتی، با افرادی که برای دریافت دلار دولتی ثبت‌نام کرده‌اند، تماس گرفته و عنوان کرده‌اند که نمی‌توانند دلار بفروشند. این موضوع عملا فضا را به سمت این برد که سیاست‌گذار توانی برای تزریق دلار ندارد و نمی‌خواهد بیش از پیش دست خود را خالی کند. این مساله این ایده را که در سال آینده قیمت دلار ۱۰ تا ۱۵ درصد رشد خواهد داشت، تقویت کرد.


بیشتر بخوانید:  فشار افزایش مالیات‌ها روی کیست؟ 


تحلیلگران بازار‌های مالی می‌گویند در صورتی که قیمت دلار در پایان هفته جاری در نیمه کریدور ۵۰ هزار تومانی تثبیت شود، احتمال عدم افزایش قیمت دلار و تداوم روند فعلی در هفته پیش رو وجود دارد.

پوند در روند افزایشی دلار، کاهشی شد

گفتنی است روند قیمت در بازار‌های مالی روز چهارشنبه ۲۵ بهمن در بیشتر ارز‌ها افزایشی بود. درهم با افزایش ۲۱۰ تومانی با قیمت ۱۵ هزار و ۲۹۰ تومان معامله شد. علاوه بر آن قیمت تتر ۱۰۰ تومان افزایش داشت و روی رقم ۵۵ هزار و ۹۰۰ تومانی قرار گرفت. روز چهارشنبه پوند انگلیس کاهش محدود ۲۰۰ تومانی داشت و با رقم ۶۹ هزار و ۹۰۰ تومان معامله شد. قیمت یورو افزایش قیمت ۱۱۰ تومانی داشت و به قیمت ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان رسید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون