کد خبر: ۴۸۸۳۲
۱۸:۱۴ -۱۲ مهر ۱۴۰۲

شایعه واردات بنزین تکذیب شد

بنا بر اعلام جلیل سالاری، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتیشایعه واردات روزانه ۳۰میلیون لیتر بنزین در فضای مجازی را بی‌اساس و دروغ خواند و تاکید کرد واردات این مقدار بنزین به بیش از ۶ میلیارد لیتر ظرفیت ذخیره‌سازی نیاز دارد که ظرفیت ما به این مقدار نمی‌رسد.
شایعه واردات بنزین تکذیب شد
نشان تجارت - همشهری نوشت: سالاری گفت: دستگاه‌های شایعه‌پراکنی فضای مجازی به‌طور مستمر مشغول کارند و اعدادی غیرمنطقی و غیرکارشناسی اعلام می‌کنند که در این‌باره لازم است اهالی فن، کارشناسان و مردم اخبار دقیق و صحیح آماری را از منابع اصلی دریافت کنند. با این اظهارنظر انتظار می‌رود که شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی برای رفع ابهام‌ها و پایان دادن به شایعه‌ها، خودش پیشقدم شود و اعداد مربوط به میزان تولید و مصرف بنزین و دیگر فرآورده‌های نفتی را منتشر کند.
 
چنان‌که سال‌هاست انتشار این آمار به دلایل اعلام نشده، متوقف و باعث تقویت گمانه‌زنی‌ها درباره ناترازی بنزین شده است. بدیهی است که جلیل سالاری باید گام نخست را بردارد و اجازه دهد تا آمار‌های میزان تولید و مصرف فرآورده‌های نفتی در اختیار عموم قرار گیرد.
 
پیش‌تر در فاصله سال‌های ۱۳۸۴تا ۱۳۹۷همه ساله آمار نامه مصرف فرآورده‌های نفتی انرژی‌زا منتشر می‌شد، اما از آن سال تاکنون این آمارنامه روی سایت شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی قرار نگرفته است. واقعیت این است که به گفته خود سالاری مصرف بنزین در حال افزایش است و این سؤال همچنان مطرح است که آیا میزان تولید فعلی با مصرف همخوانی دارد یا نه؟ باور کنید که انتشار آمار به رفع ابهام‌ها و پایان دادن شایعه‌ها کمک خواهد کرد. لطفا سالنامه آماری مصرف فرآورده‌های نفتی را به روزرسانی کنید.
ارسال نظرات
آخرین اخبار
گوناگون