کد خبر: ۴۸۲۶۸
۱۰:۱۸ -۲۸ مرداد ۱۴۰۲
به گفته سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس اکنون بالغ بر ۲۰ هزار خودروی وارداتی در گمرک کشور وجود دارد که باید شماره‌گذاری شوند.
واردات خودرو
نشان تجارت - روح الله عباسپور، سخنگوی کمیسیون صنایع و معاون مجلس درباره آخرین اقدامات صورت گرفته از سوی مجلس و دولت برای واردات خودرو، بیان کرد: مجلس در بودجه سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ تصویب کرد تا واردات خودرو‌های خارجی با انتقال دانش فنی انجام شود. برای واردات خودرو‌های کارکرده نیز مصوب کرد تا خودرو‌هایی که بین یک تا پنج سال عمر دارند، وارد کشور شوند.
 
به گزارش ایسنا، نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار کرد: دولت نیز آئین نامه واردات خودرو را تهیه کرد و بر اساس گزارش مسئولان وزارت صمت، اکنون بالغ بر ۲۰ هزار خودروی وارداتی در گمرک کشور وجود دارد که باید شماره گذاری شوند.
 
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه دولت نیز همانند مجلس برای واردات خودرو مصمم و جدی است، گفت: در برخی موارد نواقصی برای واردات خودرو دیده می‌شود که ان‌شاءالله هرچه زودتر مرتفع شده و شاهد ورود خودرو‌های بیشتری به کشور خواهیم بود.
 
عباسپور تصریح کرد: کمیسیون صنایع با جدیت موضوع واردات خودرو را دنبال خواهد کرد. قیمت، کیفیت و واردات خودرو سه اولویت اساسی کمیسیون صنایع و معادن مجلس است که در نشست مشترک اخیر کمیسیون با وزیر صمت نیز پیگیری‌های لازم پیرامون این سه محور صورت گرفت.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون