کد خبر: ۴۷۲۱۹
۰۹:۳۴ -۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۲
نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت‌وگو با نشان تجارت مطرح کرد

رویکرد فراجا در مقابله با پدیده کشف حجاب، اقدامی حداقلی است

سیدعلی یزدی‌خواه گفت: اقداماتی که از ۲۶ فروردین در خصوص پدیده کشف حجاب توسط فراجا صورت گرفته، اقدامی حداقلی است. از این‌رو ما به صورت مکتوب از صدا و سیما درخواست کردیم که باید در حوزه حجاب، فرهنگ‌سازی جدی شود و این کار باید مداوم باشد، به طوری که فرزندان این مملکت از همان نوجوانی با این ارزش‌ها آشنا و آموزش ببینند و حقیقتاً در این رابطه، صدا و سیما کم‌کاری کرده است.

کشف حجاب در ایران

نشان تجارت - محمد آیتی: از ۲۶ فروردین سال جاری، فرماندهی انتظامی کشور روی به مقابله جدی با پدیده کشف حجاب که چند ماهی است در کشور، پررنگ شده، آورد. هرچند به نظر این سخت‌گیری‌ها تا حدی در کم‌شدن این پدیده تاثیرگذار بوده است، اما همچنان در شهر‌های مختلف کشور و مخصوصاً تهران شاهد زنان و دخترانی هستیم که همچنان به این قانون، روی خوش نشان نمی‌دهند.

در همین خصوص، سیدعلی یزدی‌خواه، نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس به نشان تجارت گفت: گاهی می‌بینیم در برخی جاها، قانون حجاب و عفاف مورد حمله عده‌ای قرار می‌گیرد و در تلاشند که این قانون را مخدوش کنند که این رویکرد برخلاف اکثریت قاطع مردم کشور که اخلاق‌مدار، دین‌مدار، معتقد به ارزش‌های اجتماعی و ملی هستند، است.

وی افزود: اقداماتی که از ۲۶ فروردین در خصوص پدیده کشف حجاب توسط فراجا صورت گرفته، اقدامی حداقلی است. از این‌رو ما به صورت مکتوب از صدا و سیما درخواست کردیم که باید در حوزه حجاب، فرهنگ‌سازی جدی شود و این کار باید مداوم باشد، به طوری که فرزندان این مملکت از همان نوجوانی با این ارزش‌ها آشنا و آموزش ببینند و حقیقتاً در این رابطه، صدا و سیما کم‌کاری کرده است.

نماینده اصولگرای مجلس تصریح کرد: در حال حاضر در صدا و سیما چند سریال، فیلم، کارتون در خصوص موضوع حجاب تولید کردیم؟ چقدر تاکنون میزگرد برای موضوع رعایت حجاب و عفاف در جامعه برگزار کردیم و پوشش خبری دادیم؟ یا مثلاً چقدر جلسه پرسش و پاسخ گذاشتیم؟ البته این موضوعات تنها متوجه صدا و سیما نیست و وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، وزارت بهداشت و درمان و دستگاه‌های دیگر هم در این راستا وظایفی به عهده دارند.

یزدی‌خواه در پایان خاطرنشان کرد: گرفتن خروجی مثبت در موضوع حجاب و عفاف، عزم جدی می‌طلبد. ۳۲ دستگاه موظف به اجرای وظایفی در این حوزه هستند. اگر همه این دستگاه‌ها، به درستی و به موقع به وظایف خود عمل کنند، این چالش کشف حجاب و بی‌حجابی در کشور تا حد زیادی رفع خواهد شد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار
گوناگون