کد خبر: ۴۷۱۷۷
۲۳:۲۰ -۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۲
اگر دندان‌های خود را کامپوزیت کرده اید یا قصد دارید که این کار را انجام دهید ممکن است اسم پالیش (پولیش) دندان به گوشتان خورده باشد ما در این مقاله به معرفی پالیش دندان کامپوزیت شده، مزایای آن و نکات مهم در مراقبت از دندان‌های کامپوزیتی می‌گوییم.

پالیش دندان کامپوزیت شده

نشان تجارت - اگر دندان های خود را کامپوزیت کرده اید یا قصد دارید که این کار را انجام دهید ممکن است اسم پالیش (پولیش) دندان به گوشتان خورده باشد ما در این مقاله به معرفی پالیش دندان کامپوزیت شده، مزایای آن و نکات مهم در مراقبت از دندان‌های کامپوزیتی می گوییم.

کلینیک دندانپزشکی آفرینش با ارائه خدمات تخصصی در زمینه دندانپزشکی به ویژه کامپوزیت دندان بهترین قیمت را با تخصصی ترین خدمات در اختیار بیماران خود گذاشته است.

پالیش کامپوزیت چیست؟

پالیش دندان کامپوزیت، یک روش درمانی است که برای بهبود ظاهر و سطح دندان‌های کامپوزیتی استفاده می‌شود. در این روش، با استفاده از ابزارهای خاص، لایه‌ای از سطح دندان کامپوزیت تراشیده می‌شود تا سطح صاف و درخشان تر شود. این روش باعث افزایش درخشندگی و صافی سطح دندان می‌شود و باعث بهبود ظاهر دندان‌های کامپوزیتی می‌شود.

به عبارت دیگر پولیش کامپوزیت لایه باریکی از سطح دندان کامپوزیت (ماده‌ای شبیه به پلاستیک که برای ترمیم دندان استفاده می‌شود) با استفاده از ابزارهای خاص، تمیز و صاف می‌شود. این عمل به منظور حفظ زیبایی و براقیت دندان‌های کامپوزیت انجام می‌شود. همچنین، پالیش کامپوزیت می‌تواند به کاهش ریسک تکثیر باکتری‌ها و پلاک دندانی کمک کند.

خواص و مزایای پولیش دندان کامپوزیت

مزایای پالیش دندان

اولین سوالی که ممکن است ذهنتان را به خود مشغول کند این است که چرا باید پولیش کامپوزیت را انجام دهیم و مزایای انجام آن چیست یا اگر آن را انجام ندهیم چه اتفاقی می افتد؟ در ادامه خواص و مزایای پالیش دندان کامپوزیت را باهم بررسی می کنیم:

 1. بهبود ظاهر دندان‌های کامپوزیتی

  پالیش دندان کامپوزیت شده باعث بهبود ظاهر دندان‌های کامپوزیتی می‌شود. با تراشیدن لایه ای از سطح دندان، سطح صاف و درخشان تر می‌شود و بهبود ظاهر دندان‌های کامپوزیتی را بهبود می‌بخشد.

 2. افزایش درخشندگی دندان‌ها

  پالیش دندان کامپوزیت باعث افزایش درخشندگی دندان‌ها می‌شود. با تراشیدن لایه ای از سطح دندان، سطح صاف و درخشان تر می‌شود و بهبود درخشندگی دندان‌ها را بهبود می‌بخشد.

  3. افزایش عمر دندان‌های کامپوزیتی
  پالیش دندان کامپوزیت باعث افزایش عمر دندان‌های کامپوزیتی می‌شود. با تراشیدن لایه ای از سطح دندان، سطح صاف و درخشان تر می‌شود و بهبود عمر دندان‌های کامپوزیتی را بهبود می‌بخشد.

  4. جلوگیری از تغییر رنگ دندان‌ها

  پالیش دندان کامپوزیت باعث جلوگیری از تغییر رنگ دندان‌ها می‌شود. با تراشیدن لایه ای از سطح دندان، سطح صاف و درخشان تر می‌شود و جلوگیری از تغییر رنگ دندان‌ها را بهبود می‌بخشد

  5. رفع خطر عفونت دهان

  پالیش دندان کامپوزیت باعث رفع خطر عفونت دهان می‌شود. با تراشیدن لایه ای از سطح دندان، سطح صاف و درخشان تر می‌شود و خطر عفونت دهان را کاهش می‌دهد.

زمان پالیش کامپوزیت

یکی از سوالاتی که به دفعات بیماران از دندانپزشکان دارند این است که چه موقع باید برای پالیش دندان کامپوزیت شده اقدام کنیم که ما در جواب می گوییم در دو صورت کامپوزیت شما نیاز به پولیش دارد که در یکی از دو حالت زیر باشد:

مرحله آخر نصب کامپوزیت دندان

یکی از مراحلی که باید دندان های خود را پالیش کنید مرحله ای است که کامپوزیت را روی دندان های خود نصب کرده اید و موادی که روی دندان خود گذاشته اید نیاز به صاف شدن و براق شدن دارد و اگر این کار را انجام ندهید ممکن است کمی ناهموار باشد و آن صافی که انتظار دارید را نداشته باشد و مهمتر اینکه هنگام خوردن غذا ممکن است شما را اذیت کند به همین دلیل دندانپزشکان توصیه می کنند که حتما در مرحله نصب پالیش کامپوزیت را انجام دهید.

حدود 1 الی 2 سال بعد از انجام کامپوزیت

یکی دیگر از مواقعی که دندان های کامپوزیت شده شما نیاز به پالیش دارد بعد از یک تا دو سال انجام کامپوزیت است که مقدار زمان آن بستگی به نحوه نگهداری و رعایت بهداشت دهان و دندان شما دارد که هر چه بیشتر از آن مراقبت کنید این زمان طولانی تر می شود اما به صورت میانگین بیشتر بیماران در سال دوم به این کار نیاز پیدا می کنند و برای برگشت به حالت اولیه کامپوزیت های خود باید آن را پالیش کنید تا درخشش و صافی دندان های شما بازگردد.

هزینه پالیش کامپوزیت و عوامل موثر بر آن

هزینه پالیش کامپوزیت

هزینه پالیش کامپوزیت بستگی به عوامل مختلفی دارد، از جمله میزان آسیب و سایز دندان کامپوزیت، محل قرارگیری دندان در دهان، شهر و منطقه جغرافیایی و همچنین تجربه و تخصص پزشک. در ایران، هزینه پالیش دندان کامپوزیت تقریباً در بازه ۵۰ هزار تا ۲۰۰ هزار تومان است. با این حال، برای داشتن اطلاعات دقیق‌تر، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

کلینیک دندانپزشکی

هزینه پالیش کامپوزیت دندان در کلینیک های مختلف متفاوت است و بسته به شرایط آن کلینیک می تواند تغییر کند. ما در کلینیک دندانپزشکی آفرینش آماده ارائه خدمات تخصصی در زمینه دندانپزشکی به شما بیماران عزیز هستیم.

شهر و منطقه کلینیک

قیمت های دندانپزشکی در هر شهری بسته به امکانات و تعداد مراجعین آن شهر کاملا متفاوت است و شما

مراقبت های بعد از پالیش کامپوزیت

بعد از اینکه پالیش کامپوزیت را انجام دادید برای عمر بیشتر و مراقبت از بهداشت دندانتان باید از آن مراقبت کنید که ما در ادامه چند نمونه از نکاتی که باید بعد از پالیش کامپوزیت رعایت کنید را آورده ایم.

 1. شستشوی دوره‌ای

  برای حفظ دندان‌های کامپوزیتی، باید به دوره‌ای شستشو داده شود. برای شستشو، می‌توان از مسواک و خمیر دندان استفاده کرد.
 2. استفاده از غذاهای نرم

  برای جلوگیری از خراشیدگی و آسیب به دندان‌های کامپوزیتی، باید از غذاهای نرم و کم فشار استفاده کرد.
 3. رعایت بهداشت دهان

  رعایت بهداشت دهان و شستشوی دهان به صورت منظم، برای حفظ دندان‌های کامپوزیتی بسیار مهم است.
 4. بازدید منظم از دندانپزشک

  برای حفظ دندان‌های کامپوزیتی، باید بازدید منظم از دندانپزشک را رعایت کرد و در صورت نیاز، دندان‌های کامپوزیتی را تعمیر کرد.

سخن نهایی

اگر دندان خود را کامپوزیت کرده اید و به فکر بهتر کردن ظاهر آن هستید ما در این مقاله درباره پالیش دندان کامپوزیت شده، قیمت و شرایط مراقبت از آن صحبت کردیم. با اطلاعاتی از پالیش کامپوزیت دریافت کردید حالا با خیال راحت می توانید نسبت به انجام آن اقدام کنید.

تگ ها: کامپوزیت دندان/پالیش دندان/هزینه پالیش دندان

توضیحات متا: پالیش دندان کامپوزیت شده باعث بهبود ظاهر دندان‌های کامپوزیتی می‌شود و قیمت پالیش دندان کامپوزیت شده در سال 1402

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون