کد خبر: ۴۷۱۵۱
۱۹:۴۹ -۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۲

سقوط ادامه دار در بورس

بورس در معاملات ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ با ریزش ۶۳۶۶۶ واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص کل در پایان معاملات امروز روی کانال ۲ میلیون و ۲۱۴ هزار و ۴۶ واحدی قرار گرفت.
بازار بورس
نشان تجارت - بورس  بهار سال جدید را با پتانسیل رو به رشد آغاز کرد و به سهامداران نوید روزهایی صعودی را داده است. در فروردین و اردیبهشت سال جاری روند بازار و شاخص کل صعودی ادامه یافت و سهامداران را به روند بازار امیدوار کرد. در هفته های اخیر ورق برگشت و شاخص کل با ریزش و اصلاح شدیدی روبرو شد که در واکنش به این اتفاق مدیران بورسی این روند را طبیعی می دانند. هر چند خبرهای حاشیه ای هم در زمینه سیاست و هم مصوبات دولت همچنان اثربخش و تاثیرگذار بر روند معاملات است.
 
برخی از مردم بر این باورند، سرمایه وارد شده به بورس باید سودآور باشد اما این انتظار کاملا دور از منطق است. بر همین اساس به افراد توصیه می‌شود، قبل از ورود به بازارهای مالی نسبت به ضرر و زیان احتمالی در بازار اطلاعات لازم را کسب نمایند و بعد با نگاهی باز و دور اندیش وارد بورس شوند.
 
بورس معاملات اولین روز معاملاتی هفته را با ریزش نسبی آغاز کرد در ادامه این حجم از سقوط کاهش یافت، طوریکه در میانه بازار به ریزش بالای ۴۰ هزار واحدی رسید. نمادهای بورسی فولاد، فملی، میدکو، شستا، رمپنا، خودرو و وپاسار با تاثیرات مثبت و منفی موجب ریزش نسبی شاخص کل شدند. براساس نظر کارشناسان روند بازار خنثی و متعادل است و تک سهم‌هایی از هر گروه امکان رشد را دارند.

نمای پایانی نقشه بازار بورس ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با ریزش نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند  ریزش افزایشی شد تا با کاهش ۲۹۹۰۱ واحدی به ۷۳۴ هزار و ۸۵۱ واحدی رضایت دهد.
 
در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با ریزش بیش از ۶۳ هزار واحد به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۸۱,۸۳۹,۳۸۳.۰۹۰ میلیارد ریال، ارزش معاملات ۱۱۶,۸۷۰.۷۱۵ میلیارد ریال و حجم معاملات ۱۸.۱۰۶ میلیارد سهم است.
 
نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل فرابورس در معاملات امروز وسپهر، آریا، خاور، زاگرس، فجهان، فغدیر و صبا هستند.
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
0
0
این چرندیات که گفتی کدومش دلیل بر ادامه دار بودن سقوط بورس در آینده بود؟!!! فقط تیتر میزنی؟
آخرین اخبار
گوناگون