کد خبر: ۴۳۶۰۵
۱۹:۲۴ -۲۳ مرداد ۱۴۰۱
امروز یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ یخ قیمت دلار و سکه آب شد و قیمت‌ها بر مدار کاهش قرار گرفت.

 کاهش قیمت دلار

نشان تجارت - به گزارش اقتصادنیوز، بررسی هسته مرکزی بازار ارز تهران در دومین روز هفته جاری حکایت از کاهش نرخ دلار دارد.

یخ اسکناس آمریکایی در تهران از روز گذشته در حال آب شدن است و قیمت دلار به سمت پایین در حال حرکت است. قیمت دلار امروز در تهران دو محدوده حساس را از دست داد و حتی تا ابتدای کانال هم عقب نشینی کرد.

تبعیت دلار تهران از هرات

فعالان بازار ارز تهران دلیل این کاهش قیمت را به تبعیت تهران از بازار‌های همسایه ربط می‌دهند. نرخ دلار هرات از شب گذشته بر مدار نزول قرار گرفته و اسکناس آمریکایی در بازار یاد شده یک کانال عقب نشینی کرد. قیمت دلار هرات امروز تقریبا ۴۴۰ تومان ارزان‌تر از روز شنبه معامله شد.

در این میان سلیمانیه فاز مخالف زد. نرخ دلار سلیمانیه امروز اندکی بالا‌تر از روز گذشته معامله شد.

کاهش قیمت درهم پا به پای دلار

نرخ حواله درهم نیز امروز پا به پای دلار مسیر کاهش را طی کرد. قیمت درهم روز گذشته ۱۵ تومان کاهش را ثبت کرد و در بازار امروز هم مانند روز گذشته ۱۵ تومان دیگر ارزان شد.

نرخ دلار توافق در سراشیبی

البته همه خبر‌ها در بازار آزاد نبود. بازار ارز توافقی هم امروز در سراشیبی قرار گرفت. کاهش تب و تاب قیمت دلار آزاد در نرخ دلار توافقی هم دیده شد. قیمت دلار در بازار توافقی امروز یک کانال پایین آمد و به کانال ۲۸ هزار تومان برگشت نرخ دلار توافق امروز به رقم ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد.

قیمت دلار در صرافی ملی و بازار متشکل ارزی

در صرافی ملی هم ظهر امروز قیمت خرید دلار آمریکا ۲۷ هزار و ۷۹۳ تومان و قیمت فروش دلار آمریکا ۲۸ هزار و ۷۳ تومان بود. قیمت دلار متشکل هم امروز ۲۷ هزار و ۹۳۸ تومان بود.

سیگنال‌های برجامی به قیمت دلار

البته عده از فعالان بازار معتقدند که سیگنال‌های برجامی موجب افزایش سطح انتظارات مثبت نسبت به آینده مناسبات اقتصادی کشور پس از توافق احتمالی شده باشد.

به همین دلیل درصد قابل توجهی از بازیگران ارزی نسبت به آینده قرارداد برجام خوش‌بین هستند و معتقدند که اکنون زمان تبدیل دارایی‌های ارزی به ریال است.

زهره الهیان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفته کمیسیون امنیت ملی مجلس قرار است امروز جلسه‌ای را با تیم مذاکره کننده هسته‌ای برگزار کند که احتمالا مسئول تیم مذاکره کننده نیز در جلسه حضور پیدا می‌کند.

از سوی دیگر میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در مذاکرات وین در توییتی نوشت: تحریم‌ها علیه ایران ممکن است به‌زودی برداشته شوند.

رشد قیمت اونس طلا در روز گذشته

بازار جهانی طلا امروز یکشنبه تعطیل بود، اما بازار جهانی طلا روز گذشته شاهد رشد تقریبا ۷ دلاری قیمت اونس طلا بود

قیمت طلا ارزان شد

در بازار داخلی ایران هم قیمت دو فلز زرد رنگ امروز ارزان شد. قیمت طلا ۱۸ عیار ظهر امروز در زمان نوشتن این گزارش ۱ میلیون و ۳۱۹ هزار و ۴۰۰ تومان بود که در مقایسه با دیروز تقریبا ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان کاهش را نشان می‌دهد.

قیمت سکه آب رفت

قیمت سکه هم امروز مانند نرخ دلار آب رفت. قیمت هر قطعه سکه امامی امروز با بیش از ۲۵۰ هزار تومان کاهش در محدوده ۱۴ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان معامله شد. ارزش ذاتی سکه هم امروز ۱۲ میلیون و ۷۸۳ تومان بود. حباب سکه هم در محدوده ۱۱ درصد قرار داشت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
ابراهیم محمدولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران بیان کرد
بازار طلا با اعتراضات ناآرام می‌شود؟
گوناگون