کد خبر: ۴۱۸۷۱
۱۵:۲۲ -۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱
رییس اتحادیه مرغ و پروتئین بندرعباس گفت: اکنون قیمت مرغ در بندرعباس ۵۵ تا ۵۶ هزار تومان عرضه می‌شود که کمتر از نرخ مصوب است.

قیمت مرغ

نشان تجارتعلی رحیمی رییس اتحادیه مرغ و پروتئین بندرعباس اظهار کرد: بازار مرغ در بندرعباس روان گزارش شده و کمبودی در عرضه نداریم.

وی افزود: قیمت عرضه نیز ۵۵ تا ۵۶ هزار تومان به ازای هر کیلوگرم است که از نرخ مصوب تعیین شده پایین است و اگر عرضه بیشتری به بازار صورت گیرد، قطعا نرخ پایین‌تری نیز خواهد یافت.

به گفته رحیمی، قیمت مرغ به تدریج رو به کاهش است، ولی چون بخشی از مرغ استان از خارج از استان تامین می‌شود لذا قیمت بالاتر است، چون مریضی در مرغداری‌های بستک در چند هفته پیش بروز کرد و لذا تامین بخشی از مرغ از خارج از استان صورت می‌گیرد، ولی با افزایش تولید مرغداری‌های بستک قطعا قیمت پایین‌تر نیز خواهد شد.

رییس اتحادیه مرغ و پروتین بندرعباس همچنین بیان کرد: اگر بر اساس برنامه ریزی مدون جوجه ریزی در واحد‌های مرغداری انجام شود، قطعا قیمت‌ها رو به کاهش خواهد رفت.

وی علاوه بر این گفت: مرغ یخی برزیلی نیز با قیمت ۴۹ هزار تومان عرضه می‌شود.


بیشتر بخوانید: جدیدترین قیمت تخم مرغ در بازار + جدول


طی امروز با فراوانی مرغ و کاهش تقاضا در برخی از شهر‌های کشور، قیمت مرغ تا کمتر از ۴۵ هزار تومان نیز عرضه شده است که نشانه به تعادل رسیدن نرخ این محصول در بازار با توجه به اصلاح نرخ ارز ترجیحی است.

گفتنی است که بر اساس نرخ‌نامه جدید ستاد تنظیم بازار، نرخ مصوب هر کیلوگرم مرغ در عمده فروشی ۵۵ هزار و ۵۰۰ تومان و برای مصرف‌کنندگان ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان تعیین شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
فرهاد
|
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
0
0
باشه بابا
محمد
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
۲۳:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
0
0
پس رئیسی مچکریم! فقط به مردم فکر کنید.
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون