کد خبر: ۳۶۵۵۷
۱۰:۳۵ -۰۷ آذر ۱۴۰۰
با اقتباس از گزارش ایرنا؛ سعی در مقایسه دو خودروی کوییک و تیبا2 را داریم. انتخاب خودروی جدید در بازار فعلی کار آسانی نیست. هر خودرویی رقبای خاص خود را دارد که برای خرید آن، باید رقبا را نیز بررسی کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته‌باشید.

مقایسه کوییک و تیبا

نشان تجارت - با اقتباس از گزارش ایرنا؛ سعی در مقایسه دو خودروی کوییک و تیبا2 را داریم. انتخاب خودروی جدید در بازار فعلی کار آسانی نیست. هر خودرویی رقبای خاص خود را دارد که برای خرید آن، باید رقبا را نیز بررسی کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته‌باشید. خودرو‌های کوچک سایپا، کوییک، تیبا 2 (تیبا هاچ‌بک) و پراید 111 هستند که پراید 111 در این بحث ما نیست. بسیاری از افراد تیبا معمولی یا همان تیبا صندوقدار را با کوییک مقایسه می‌کنند، که این کار اشتباه است. درواقع برای مقایسه دو خودرو، باید کلاس آن‌ها را نیز در نظر بگیرید که در یک سطح باشند. تیبا 2 و کوییک هردو در کلاس خودروهای هاچ‌بک بوده؛ و هم‌چنین قیمت تیبا 2 و هم‌تای آن قیمت کوییک نیز تقریبا در یک سطح قراردارند.

سعی ما این است که این دو خودرو را از نظر فنی، ظاهری، امکانات رفاهی و ایمنی مقایسه کنیم و نهایتا توضیح کوتاهی درمورد قیمت تیبا هاچ‌‌بک و قیمت کوییک نیز به شما ارائه دهیم. تا انتها همراه ما باشید.

مقایسه فنی کوییک و تیبا

پیشرانه هردو خودرو، 4 سیلندر خطی است؛ اما کوییک دارای دریچه گاز برقی نیز هست. حجم موتور هردو، 1503 سی‌سی است. هم‌چنین دو خودرو گیربکس پنج‌سرعته دستی دارند که کوییک در نسخه اتوماتیک نیز موجود است. مصرف سوخت ترکیبی کوییک 7.14 و تیبا 6.53 لیتر در هر 100 کیلومتر است. پس ازنظر مصرف سوخت، خرید تیبا ارجح است. شتاب صفرتاصد کوییک 13.6 ثانیه و تیبا 13 ثانیه است. حداکثر سرعت کوییک 160 و تیبا 170 کیلومتر برساعت است. درمجموع از نظر فنی، خرید کوییک نسبت‌به تیبا، غیرمنطقی است و از طرفی قیمت تیبا 2 از کوییک کمی پایین‌تر است.

مقایسه امکانات رفاهی کوییک و تیبا

بیشترین تفاوت این‌دو خودرو که باعث تفاوت قیمت کوییک و تیبا هاچ‌بک می‌شود، در این بخش است. کوییک نمایشگر 7 اینچی و تهویه مطبوع نیمه‌اتوماتیک دارد؛ اما تیبا دارای تهویه‌مطبوع دستی است. شیشه‌ بالابر کوییک در جلو و عقب برقی است؛ اما در تیبا فقط شیشه بالابرهای جلو برقی هستند. صندلی‌های عقب کوییک تاشو بوده، اما در تیبا هاچ‌بک، ثابت هستند. کوییک سیستم‌های هشداردهنده مثل سیستم هشدار کمربند راننده، سنسور پارک دنده‌عقب، سنسور فشار باد لاستیک‌ها و سیستم هشدار سرقت (با بوق خودرو) را دارد که تیبا به‌کل این موارد را ندارد. پس شاید ازنظر فنی خرید تیبا منطقی‌تر باشد؛ اما ازنظر امکانات رفاهی، خرید کوییک آن‌قدر منطقی است که تیبا هاچ‌بک حرفی برای گفتن ندارد.

مقایسه کوییک و تیبا

مقایسه طراحی ظاهری کوییک و تیبا

رینگ کوییک 14 اینچ آلومینیومی، و تیبا هاچ‌بک 13 اینچ آلومینیومی است. آینه‌های جانبی هردو خودرو برقی و قابل‌تنظیم از داخل خودرو هستند. کوییک، دارای سیستم روشنایی در روز و چراغ بدرقه در برخی‌از مدل‌ها است که تیبا به‌کل این موارد را ندارد. کوییک طراحی ظاهری جذاب‌تر و جوان‌پسندتری دارد که روی قیمت کوییک نیز تاثیر گذاشته و بازار خرید و فروش کوییک را نیز داغ‌ترکرده است!

مقایسه ایمنی کوییک و تیبا

ایمنی خودرو، از مهم‌ترین موارد برای خریداران است. کوییک و تیبا هاچ‌بک، هردو دارای 2 عدد کیسه هوا برای سرنشینان جلو (راننده و شاگرد) هستند. هم‌چنین سیستم ترمز عقب هردو خودرو کاسه‌ای است. خودرو کوییک سیستم کمکی ترمز BAS دارد و ترمز جلو آن دیسکی است. هردو دارای سیستم ترمز ABS هستند که کوییک EBD را نیز در کنار آن دارد. از نظر تجهیزات حفاظتی و ایمنی نیز هردو دارای سیستم ضدسرقت ایموبلایزر (Immobilizer) هستند؛ به‌علاوه این‌که کوییک سیستم هشدار سرقت با بوق خودرو را نیز دارد.

مقایسه کوییک و تیبا

مقایسه قیمت کوییک و قیمت تیبا

قیمت تیبا 2 مانند اغلب خودروهای موجود در ایران، همواره با افزایش و کاهش‌های زیادی همراه بوده است. مخصوصا زمانی‌که به‌دنبال قیمت تیبا 2 کارکرده و دست ‌دوم باشید، با یک معادله چندمجهولی روبه‌رو هستید؛ چراکه فاکتورهای زیادی ازجمله قطعات تعویض‌شده یا رنگ‌شده، میزان کارکرد و ... در قیمت ماشین تیبا 2 تاثیرگذارند. افراد عادی و غیرمتخصص قادر به تشخیص تمام این موارد نیستند و نمی‌توانند قیمت خودرو تیبا 2 را به‌درستی تعیین کنند، درنتیجه ممکن است دچار عواقب جبران‌ناپذیری شوند.

از طرفی قیمت کوییک هم از این قاعده مستثنی نیست و هردو خودروی تولید سایپا، همواره نرخ‌های متغیری را تجربه می‌کنند؛ اما قیمت خودرو کوییک در اکثر موارد، کمی بالاتر از تیبا 2 است. قیمت تیبا هاچ‌بک حدود 10 تا 20 میلیون در بازه‌های زمانی مختلف از قیمت کوییک پایین‌تر است. با این‌حال، این تفاوت قیمت آن‌قدر کم است که زیاد در انتخاب افراد تاثیری ندارد.

خرید محصولات سایپا

توصیه می‌کنیم قبل‌از اتخاذ تصمیم برای خرید محصولات سایپا و انتخاب هریک از خودروهای این کمپانی، با مشاهده و بررسی آگهی‌های خرید خودروهای سایپا در سایت همراه مکانیک (www.hamrah-mechanic.com)، بهترین خودرو را انتخاب کنید.

با اقتباس از مقاله کوییک و تیبا؛ کوچک‌های سایپا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون