کد خبر: ۳۵۴۸۸
۱۹:۰۰ -۰۵ آبان ۱۴۰۰
مراسم رونمایی از کتاب «پسر خورشید» بر اساس زندگی شهید تکاور مدافع حرم مهندس مرتضی زرهرن در شیروان برگزار می‌شود.

نشان تجارت - به نقل از ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما)، «معصومه ایزانلو»، نماینده جوانان انقلابی شیروان و رابط فعال کانون فرهنگی هنری امام سجاد (علیه السلام) این شهر در این باره گفت: این مراسم با حضور ویژه و سخنرانی امیر غلامحسین دربندی، از فرماندهان بازنشسته ارتش برگزار می شود.

وی اضافه کرد: «شهلا پناهی» نویسنده کتاب و انتشارات «سوره سبز» این اثر ارزشمند را منتشر کرده است.

وی افزود: علاوه بر رونمایی از کتاب مذکور و برگزاری یادواره شهید، تکریم مادر بزرگوار و همسر گرامی شهید زرهرن در قالب طرح ملی شکوه مادری سخنرانی ویژه از برنامه های مهم این مراسم است.

ایزانلو همچنین اضافه کرد: این مراسم ساعت ۱۴:۳۰، عصر ۵ شنبه، ۶ آبان ماه جاری در محل شبستان امام زاده حمزه رضا (علیه السلام) شیروان برگزار می شود.

مهندس سرهنگ دوم مرتضی زرهرن در تاریخ ۲۴ خرداد ۱۳۵۸در شهرستان شیروان به دنیا آمد تحصیلات ابتدایی وراهنمایی را در روستای حسین آباد و دبیرستان را در شهرستان شیروان گذارند و بعد از اخذ دپیلم در سال ۷۸در دانشگاه افسری امام علی(ع) پذیرفته شد و به خدمت ارتش جمهوری اسلامی درآمد وطی چهار سال تحصیل در دانشکده افسری در سطح مهندسی با درجه ستوان دومی از دانشگاه فارغ التحصیل شده ودوره تکاوری را نیز گذراند.

وی به عنوان یک نیروی زبده و فعال مشغول به خدمت در لشکر شاهرود شد و بعد از مدتی به پادگان شهید پژوهنده چهل دختر انتقال یافت. در سال ۱۳۸۳ازدواج کرد که ثمره آن یک پسر به نام علی و دختر به نام فاطمه است.

در سال ۱۳۸۸به دلیل دارا بودن تخصصص در پاکسازی مواد منفجره به منطقه مرزی عین خوش در استان خوزستان اعزام شد و به مدت ۱۸ماه به پاکسازی مواد منفجره و مین‌های بجا مانده از جنگ تحمیلی مشغول بود و بعد از طی این مدت به پادگان چهل دختر بازگشت. سال ۹۳ به شهرستان بروجرد استان لرستان منتقل شد و تا دوره عالی مهندسی را در آنجا بگذراند و ششم فروردین ۱۳۹۴به درجه سرگردی نائل آمد. در اسفند ۹۴داوطلبانه با علم و ایمان کامل و عاشقانه برای دفاع از حرم حضرت زینب (سلام الله علیها) و دفاع از مظلومیت و جنگ با کفار تکفیری داعشی به سوریه اعزام شد و در نیمه شب ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ در منطقه جنوب حلب در کشور سوریه در حین درگیری مستقیم با دشمن تکفیری بر اثر اصابت تیر مستقیم دشمن به درجه رفیع شهادت نائل شد.

کتاب پسر خورشید

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون