کد خبر: ۳۳۲۲۰
۱۶:۴۰ -۰۷ شهريور ۱۴۰۰
نماینده اصولگرای تبریز در مجلس می‌گوید: ترکیب اقتصادی دولت رئیسی برای اقتصاد ایران جواب نمی‌دهد و ما نیازمند یک جراحی اقتصادی فوری هستیم که این افراد انتخاب شده، این کاره نیستند و باید افراد قدرتمند در این تیم قرار بگیرند.

اقتصاد ایران

نشان تجارتمشکلات اقتصادی گسترده، تورم بالا و افزایش روز به روز و سرسام‌آور قیمت کالا‌های مختلف از دغدغه‌های اصلی مردم و فعالان اقتصادی جامعه شده و از این‌رو معیشت و زندگی مردم تحت تاثیر این بحرانی که پایانش معلوم نیست قرار گرفته است.

طی چند روز گذشته و در زمانی که صلاحیت وزرای معرفی شده دولت سیزدهم در مجلس بررسی می‌شد، قیمت برخی کالا‌های اساسی افزایش یافت و مسئولان دولت جدید نیز اعلام کردند ابزاری برای مقابله با افزایش قیمت‌ها ندارند. برخی دیگر نیز اینگونه تحلیل کردند که افزایش قیمت‌ها واکنش بازار به استقرار دولت جدید است زیرا این تصور به وجود آمده که تیم اقتصادی دولت توان کنترل بازار را ندارد و همین مسئله باعث آشفتگی قیمت‌ها شده است. احمد علیرضا بیگی نماینده مجلس معتقد است افزایش قیمت‌های حال حاضر ربطی به نظارت یا عدم نظارت ندارد و اکنون، اقتصاد بازار همه چیز را زودتر متوجه شده است. او به رویداد۲۴ می‌گوید: آرایشی که در مقابل تورم، گرانی و تقویت تولید گرفته شده، آرایش و ترکیب کارآمدی نیست.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور تصریح کرد: از این به بعد فعالان اقتصادی و جامعه به آرایش تیم دولت نگاه می‌کند و اینکه این ترکیب تیم اقتصادی در مقابل آنچه از دولت گذشته باقی مانده است، چگونه است. اگر آرایش تیم دولت، ترکیب ضعیفی باشد، پیش‌بینی آن‌ها این خواهد بود که اقدام موثری در تنظیم بازار صورت نخواهد گرفت و این سیر تورم همچنان بر مردم فشار وارد خواهد کرد و فقر و بدبختی بیشتر خواهد شد. هرچند که من چندی پیش هم تاکید کردم که تیم اقتصادی دولت ضعیف است.

او یادآور شد: اگر آرایش تیم اقتصادی دولت، آرایش درست و مناسبی باشد، بازار و مردم می‌فهمند که گویا قرار است تغییری رخ دهد و همه چیز را با احتیاط انجام می‌دهند و این یعنی سیگنال مثبت. اما در حال حاضر بازار تصمیم خود را گرفته است؛ به عبارتی بازار قضاوت خود را از آرایش تیم اقتصادی کرده که آرایش مناسبی نیست، در واقع بازار از آرایش تیم اقتصادی دولت می‌فهمد که چه خبر است و تصمیم خود را می‌گیرد و راه خود را می‌رود.

علیرضابیگی با اشاره به موضع نمایندگان در برابر تیم اقتصادی دولت گفت: نمایندگان باید در مقابل آرایش اقتصادی تیم دولت موضع بگیرند و تکلیف خود را روشن کنند، چراکه این آرایش تیم اقتصادی برای تغییر کفایت نمی‌کند و انتظار مردم از مسئولان پس از این همه سختی بسیار بالاست.

او افزود: ترکیب اقتصادی دولت آقای رئیسی برای اقتصاد ایران جواب نمی‌دهد و ما نیازمند یک جراحی اقتصادی فوری هستیم که این افراد انتخاب شده، این کاره نیستند و باید افراد قدرتمند در این تیم قرار بگیرند. ما نیازمند افراد صاحب اراده و مستحکم هستیم که بتوانند سینه سپر کنند و پاسخگوی تصمیمات خود باشند.

نماینده تبریز در پایان خاطرنشان کرد: افرادی باید انتخاب شوند که طرف مردم باشند و مردم به تصمیمات آن‌ها اعتماد کنند. اکنون دولت مثل یک پزشک می‌خواهد عمل کند که بیماران به حاذق بودن و کارآمد بودن آن پزشک ایمان ندارند و از این‌رو مردم در بحث اقتصاد نمی‌خواهند خود را به این تیغ جراحی بسپارند.

منبع: رویداد24
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون