کد خبر: ۳۲۷۳۷
۱۹:۲۸ -۲۴ مرداد ۱۴۰۰
علیرضا نظری عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: از صفر تا صد کالا‌های دپو شده مافیا دارد دلیل آن هم این است که اختلاف ارز ۴۲۰۰ تومانی با ارز آزاد ۲۵ هزار تومانی، چند برابر است.

صفر تا صد کالاهای دپو شده در گمرک مافیا دارد| حمل و نقل جاده‌ای به تعهد خود عمل نمی کند

نشان تجارتعلیرضا نظری با اشاره به سرنوشت کالا‌های دپو شده و رسیدگی به این موضوع در مجلس گفت: حدود چند هفته پیش بود که کمیسیون کشاورزی مسئولین این بخش را به کمیسیون دعوت کرد و نهایتاً سازوکار‌هایی دیده شد تا آن محصول دپو شده به زودی منتقل و ترخیص شود، اما به نظر می‌رسد آن روندی که برای این کار دیده شده پاسخگو نیست.

وی تأکید کرد: آن حجم قابل ملاحظه‌ای که باید به صورت روزانه از گمرک بارگیری شود و به مراکز استان‌ها منتقل شود، فعلاً انجام نمی‌شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه حتماً در این زمینه مافیا وجود دارد گفت: از صفر تا صد کالا‌های دپو شده مافیا دارد دلیل آن هم این است که اختلاف ارز ۴۲۰۰ تومانی با ارز آزاد ۲۵ هزار تومانی، چند برابر است و اگر در هر گونه‌ای از این مسئله رخنه‌ای صورت گیرد افراد به سود میلیاردی دست پیدا می‌کنند.

نظری تصریح کرد: برخی در رساندن کالا‌های اساسی به دست مردم اختلال ایجاد می‌کنند تا از این اختلال سود ببرند از سوی دیگر آن نظارت و مراقبت لازم هم به چشم نمی‌خورد و تشکیلات حمل و نقل جاده‌ای به تعهد خود درباره به کارگیری کامیون‌ها جهت انتقال محموله‌ها عمل نمی‌کند و به رغم همه قول و قرار‌ها و وعده‌های داده شده در عمل آنچه که باید انجام شود، رخ نمی‌دهد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون