کد خبر: ۲۸۹۴۲
۱۶:۳۸ -۰۱ خرداد ۱۴۰۰
الله وردی دهقانی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت:معمولا واردکنندگان با دولتمردان ارتباطات جادویی دارند و نفوذ‌هایی در دولت دارند و باعث می‌شوند که کالا‌های اساسی در گمرک بماند.

دپوی کالاهای اساسی در گمرک

نشان تجارتالله وردی دهقانی درباره دپوی کالا‌های اساسی در گمرک و بی توجهی مسئولین در این رابطه، اظهار داشت: تنظیم بازار یکی از وظایف مهم دولت به ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت امور اقتصادی و دارایی و گمرک است.

وی بیان کرد: کالا‌های اساسی باید به اندازه کافی تامین شوند تا بتوانیم بازار‌های داخلی را مدیریت کنیم و اجازه ندهیم بحرانی در این زمینه به وجود آید.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر دپوی کالا‌های اساسی در گمرک با هدف مدیریت بازار، پر ماندن انبار‌ها و تامین مایحتاج مردم باشد تا به تدریج کالا‌ها به دست مردم برسد، قابل توجیه است.

نماینده ورزقان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در مقابل، اگر دپوی کالا‌های اساسی در گمرک با هدف احتکار باشد و باعث کمبود کالا در کشور شود و پس از افزایش تقاضا و قیمت‌ها ترخیص شود، این کار خیانت محض و بی تدبیری است.

دهقانی اظهار داشت: یک مسئله دیگر آن است که معمولا واردکنندگان با دولتمردان ارتباطات جادویی دارند و نفوذ‌هایی در دولت دارند و باعث می‌شوند که کالا‌های اساسی در گمرک بماند تا در اینصورت بازار خالی شود و قیمت‌ها افزایش یابد و بتوانند واردات را افزایش دهند که این کار تخلف است.

وی تصریح کرد: این روزها، با توجه به تجهیزات جدید و سامانه‌های متعددی که وجود دارد، کالا‌ها دیگر نباید در گمرک بمانند و باید بدون معطلی ترخیص و توزیع شوند و در اختیار مردم قرار گیرند.

منبع: بازار
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون