کد خبر: ۲۷۷۸۷
۱۴:۱۰ -۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
رئیس اتاق بازرگانی همدان با تاکید بر اینکه فعالان اقتصادی همدان باید فرصت حضور در نمایشگاه ارمنستان را مغتنم شمارند، گفت: این نمایشگاه فرصت مناسبی برای معرفی و ایجاد بازارهای صادراتی است.

نمایشگاه ارمنستان

نشان تجارت - علی اصغر زبردست بعدازظهر شنبه در نشست تشریح ظرفیت‌ها و شرایط اعزام تیم تجاری به کشور ارمنستان برای حضور در نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در ایروان_ ارمنستان که با حضور مهدی سعیدالذاکرین مدیر عامل شرکت پارس رستاک (مجری برگزار کننده نمایشگاه) و برخی دیگر از مدیران سازمان صنعت، معدن وتجارت، شرکت شهرک‌های صنعتی، پارک علم و فناوری و سازمان جهاد کشاورزی استان همدان برگزار شد با اشاره به برخی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود برای سرمایه گذاری در کشور ارمنستان اظهار کرد: این نمایشگاه از تنوع بسیار مطلوبی برخوردار است.

وی گفت: این نمایشگاه فرصت بسیار مناسبی برای معرفی و ایجاد بازار‌های صادراتی به خصوص برای شرکت‌های دانش بنیان است که باید مغتنم شمرده شود.

رئیس اتاق بازرگانی همدان افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته امیدواریم با همراهی نهاد‌های ذیربط و تدارک پاویون تخصصی استان همدان فضایی مناسب برای معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های استان در موارد مختلف و ایجاد بازار‌های صادراتی فراهم آوریم.

دبیر کل اتاق بازرگانی همدان نیز در این جلسه ضمن اشاره به مزیت‌های تخصصی این نمایشگاه ابراز امیدواری کرد با حضور شرکت‌های معتبر استان و اعزام تیم تجاری بتوانیم ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان همدان را در زمینه‌های مختلف برای ایجاد بازار‌های صادراتی به خوبی معرفی کنیم.

گسترش و همه گیری ویروس کرونا تا حد زیادی سرعت فعالیت‌های برون مرزی نمایشگاهی را کند کرد و مشکلاتی را برای برخی فعالان اقتصادی رقم زد.

وی تاکید کرد: متاسفانه گسترش و همه گیری ویروس کرونا تا حد زیادی سرعت فعالیت‌های برون مرزی نمایشگاهی را کند کرد و مشکلاتی را برای برخی فعالان اقتصادی رقم زد که امیدواریم این موضوع به برگزاری این نمایشگاه آسیبی نزند.

مدیرعامل شرکت پارس رستاک نیز از آخرین شرایط اقتصادی و تجاری کشور ارمنستان و نحوه حضور شرکت‌ها در این نمایشگاه سخن گفت و افزود: این نمایشگاه ۲۰ تا ۲۳ خرداد ماه سال جاری در زمینه‌های متنوعی، چون صنایع و مصالح ساختمان، دکوراسیون داخلی، لوازم منزل وآشپزخانه، صنایع دستی، دارو و تجهیزات پزشکی و بیمارستانی، صنایع غذایی و ماشین آلات مرتبط، خدمات فنی و مهندسی، انرژی، آب و برق، صنایع بهداشتی و آرایشی، شوینده ها، نساجی، پوشاک، مصنوعات چرمی، تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی و باغبانی در محل مرکز نمایشگاه‌های بین المللی ایروان برگزار می‌شود.

سعید الذاکر افزود: غرفه‌های موجود در این نمایشگاه در متراژ ۱۲ متر به بالا بوده و هزینه معینی از سوی شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران برای اجاره برآورد شده است.

وی اضافه کرد: با هماهنگی‌های انجام شده حضور مدیران ارشد بخش‌های دولتی و خصوصی دو کشور و تدارک برگزاری جلسات b ۲ b نیز در دستور کار این نمایشگاه قرار دارد.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان همدان نیز در این نشست عنوان کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی شرایط ویژه‌ای را برای شرکت‌های متقاضی در این نمایشگاه تدارک دیده است.

مسعود قربانی گفت: این مجموعه با یارانه‌هایی تحت عنوان یارانه سفر برای حضور و بازدید و یارانه غرفه و برگزاری غرفه از متقاضیان حضور در این نمایشگاه حمایت خواهد کرد.

مدیر امور فناوری پارک علم و فناوری استان همدان نیز در این نشست خواستار اطلاع رسانی و هماهنگی‌های لازم برای افزایش میزان حضور تجار کشور‌های منطقه شد.

محمد فرهانچی بر لزوم ایجاد زیرساخت‌های مناسب در راستای افزایش سطح کیفی این نمایشگاه تاکید کرد.

منبع: بازار
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون