کد خبر: ۲۷۰۴۸
۱۴:۳۷ -۳۱ فروردين ۱۴۰۰
کیهانی، رئیس هیات مدیره اتحادیه کارخانجات خوراک دام کشور گفت: در حال حاضر با کمبود اقلام علوفه‌ای بخصوص جو مواجه هستیم به همین دلیل شاهد هستیم که قیمت جو در بازار آزاد به ۵هزار و ۴۰۰ تومان رسیده است.

قیمت جو دامی

نشان تجارت - حسین کیهانی رئیس هیات مدیره اتحادیه کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان کشور گفت: در حال حاضر متاسفانه با کمبود اقلام علوفه‌ای بخصوص جو مواجه هستیم.

کیهانی افزود: در حالی که قیمت مصوب جو هزار و ۷۰۰ تومان است امروز قیمت جو در بازار آزاد به مرز ۵ هزار و ۳۰۰ تا ۵ هزار و ۴۰۰ تومان رسیده است و اگر شرایط به همین نحو پیش برود قطعا وضعیت تولید و تولیدکننده بدتر از گذشته خواهد شد.

وی در خصوص وضعیت موجودی دیگر نهاده‌ها نیز گفت: شرایط ذرت بهتر است به طوری که در بازار آزاد با قیمت ۴هزار تومان موجود است و عرضه می‌شود.

کیهانی تصریح کرد: قیمت کنجاله سویا نیز نسبت به سال گذشته کمتر شده و به ۷هزار و ۵۰۰ رسیده است.

این مقام مسئول در پایان تاکید کرد: امیدواریم در سال جاری حجم واردات نهاده‌ها حداقل در سطح فعلی باقی بماند و ادامه یابد تا به مشکلات اساسی‌تر بر نخوریم. این در شرایطی است که بر اساس آنچه به ما می‌رسد کماکان بحث انتقال ارز مساله بزرگی است و در خصوص تخصیص آن مشکلات و چالش‌هایی وجود دارد که امیدواریم هر چه زودتر این مشکلات رفع شود.

منبع: بازار
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون