کد خبر: ۲۷۰۰۵
۱۹:۰۹ -۳۰ فروردين ۱۴۰۰
طبق گزارش شرکت بازرگانی دولتی ایران، با احتساب تخصیص ۱۰۰ هزار تن برنج برای ماه مبارک رمضان از آغاز سال تاکنون ۱۳۰ هزار تن برنج در کشور توزیع شده است.

قیمت برنج

نشان تجارت - ‌به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، در بخش تنظیم بازار، ۱۰۰ هزار تن برنج برای ماه مبارک رمضان تخصیص داده شد و از ابتدای سال نیز ۳۰ هزار تن توزیع شده است که مجموع توزیع برنج از ابتدای سال را به ۱۳۰ هزار تن رساند.

بر اساس گزارش کارشناسان پایش بازار کالا‌های اساسی، تولید برنج در جهان در سال ۲۰۲۱ به ۵۰۴ میلیون تن خواهد رسید و معاملات این محصول چهار درصد رشد خواهد داشت و ذخایر جهانی پایان دوره نیز با تغییرات مثبت همراه خواهد بود.

کارشناسان، افزایش تولید و افت تقاضای برنج را از دلایل ثبات و کاهش قیمت این ماده غذایی پر مصرف در سال جاری می‌دانند.

بر همین اساس شکوه رفیعی مدیرکل هماهنگی خرید خارجی شرکت بازرگانی دولتی در نشست پایش بازار کالا‌های اساسی گفت: پیش‌بینی شده تولید برنج در برخی از کشور‌ها در سال ۲۰۲۱ میلادی افزایش داشته باشد که این موضوع می‌تواند یکی از دلایل کاهش قیمت‌ها یا ثبات آن در جهان باشد.

وی افزود: پیش‌بینی شده تولید این محصول در برمه به ۱۳ میلیون تن و در هند به ۱۲۱ میلیون تن افزایش یابد.

به گفته رفیعی، تولید برنج پاکستان نیز به هفت میلیون ۶۰۰ هزار تن رو به افزایش است و در تایلند نیز به ۱۸ میلیون تن افزایش پیدا می‌کند، اما تولید در ویتنام ۲۷ میلیون تن ثابت خواهد ماند.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون