کد خبر: ۲۶۱۱۷
۲۱:۰۷ -۱۶ فروردين ۱۴۰۰
ایران خودرو در سال ۹۹ بیش از ۴۴هزار میلیارد تومان فروش داشت. این شرکت در این مدت ۴۸۰هزار و ۳۳۸دستگاه خودرو تولید و ۵۹هزار و ۴۳۹ دستگاه به فروش رساند.

ایران خودرو

نشان تجارت - شرکت ایران خودرو در اسفند ماه سال ۱۳۹۹، با افزایش تولید چهار هزار و ۴۲۰دستگاهی نسبت به بهمن ماه، ۴۸هزار و ۳۳۲دستگاه خودرو تولید کرد. همچنین این مقدار نسبت به دوره مشابه سال گذشته، ۳۴درصد افزایش پیدا کرده است. گفتنی است خودرو‌های گروه پژو ۷۰درصد تولیدات اسفند ماه ایران خودرو را به خود اختصاص دادند. ایران خودرو در سال ۹۹ در مجموع ۴۸۰هزار و ۳۳۸دستگاه خودرو تولید کرد که نسبت به سال ۹۸، حدود ۲۲درصد افزایش یافته است.

مقدار فروش ایران خودرو در اسفند ماه با افزایش ۶۵درصدی نسبت به ماه قبل و ۶۳درصدی نسبت به اسفند ۹۸، به ۵۹هزار و ۴۳۹دستگاه رسید. به واسطه تولید این تعداد خودرو، مبلغ فروش محصولات ایران خودرو در اسفند ماه به هفت هزار و ۲۱۱میلیارد تومان رسید که نسبت به بهمن ماه بیش از ۵۸درصد و نسبت به اسفند ۹۸، بیش از ۲۵۰درصد افزایش یافته است. به این ترتیب ایران خودرو در سال ۹۹ بیش از ۴۴هزار میلیارد تومان فروش داشته است که این مقدار بیش از دو برابر فروش ایران خودرو در سال ۹۸ است. ایران خودرو در مجموع ۴۶۴هزار و ۲۰۳دستگاه خودرو در سال ۹۹ فروخت. این تعداد نسبت به سال ۹۸، رشد ۱۳درصدی را ثبت کرده است.

ایران خودرو

منبع: اقتصادآنلاین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون