کد خبر: ۲۵۶۶۶
۱۹:۲۰ -۰۸ فروردين ۱۴۰۰
محمد ولی، رئیس اتحادیه طلا وجواهر تهران تاکید کرد: خرید طلای دست دوم، کاهش اشتغالزایی و زمینه تعطیلی چرخه تولید مصنوعات در صنعت طلاسازی کشور را فراهم می‌کند.

قیمت طلا

نشان تجارت - «ابراهیم محمدولی» در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار بازار با اشاره به معایب فروش طلای دست دوم به مردم، افزود: اگر طلای دست دوم در ویترین طلا فروشان قرار گیرد و مردم نیز بدون اطلاع و اقدام به خرید کنند، این مساله در کاهش تولید مصنوعات طلا در کشور بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

این مقام مسئول در اتحادیه طلا و جواهر تهران یادآور شد: تولید کنندگان مصنوعات طلا در این حوزه سرمایه گذاری‌های زیادی کرده اند و اگر خرید طلای دست دوم در بازار رواج پیدا کند، هر گونه سرمایه‌گذاری تولید کنندگان در این زمینه قفل می‌شود.

فروش طلای دست دوم با عیار کم

محمدولی اظهار داشت: متاسفانه در مواردی فروش طلای دست دوم به اتحادیه طلا و جواهر تهران منعکس می‌شود و هم اکنون برخی از خریداران به اتحادیه مراجعه و تاکید می‌کنند که مثلا النگویی که خریدیم وقتی که برای فروش عرضه کردم، خریدار اعلام کرده که عیار آن کم است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران معتقد است: فروش طلای دست دوم مشکلات زیادی را برای مردم و این اتحادیه به وجود می‌آورد، لذا باید از رواج این پدیده در صنعت طلا فروشی کشور جلوگیری شود و دستگاه‌های نظارتی نیز در این زمینه اجازه ندهند طلای دست دوم در بازار به مردم به فروش برسد.

در صورتی که فروش طلای دست دوم رسمیت پیدا کند، عرضه طلای غیراستاندارد نیز در برخی از واحد‌های صنفی افزایش خواهد یافت و این بی‌اعتمادی را نیز در بین مردم رواج خواهد داد و این مساله بر فروش مصنوعات طلا در بازار نیز تاثیر منفی خواهد گذاشت.

محمد، ولی بیان کرد: در صورتی که فروش طلای دست دوم رسمیت پیدا کند، عرضه طلای غیراستاندارد نیز در برخی از واحد‌های صنفی افزایش خواهد یافت و این بی‌اعتمادی را نیز در بین مردم رواج خواهد داد و این مساله بر فروش مصنوعات طلا در بازار نیز تاثیر منفی خواهد گذاشت.

مردم می‌توانند طلای خود را با کاغذ خرید و فاکتور بفروشند، ولی طلای دست دوم نخرند

این مقام مسئول در اتحادیه طلا و جواهر تهران یادآورشد: مردم می‌توانند طلای دست دوم خود را با فاکتور و یا کاغذ خرید به فروش برساند، ولی از خرید طلای دست دوم باید خودداری کنند.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران بیان کرد: اگر مردم برای فروش طلایی خود به واحد‌های صنفی مراجعه کنند همکاران ما به قیمت روز و با فاکتور آن را خریداری می‌کنند و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

مصنوعات طلا مثل خودرو، لوازم خانگی و یا پوشاک نیست که مردم به راحتی بتوانند طلای دست دوم را از نو تشخیص دهند، لذا توصیه ما به هموطنان این است از خرید طلای دست دوم همواره خودداری کنند.

وی با بیان اینکه مردم اطلاعات کافی و جامعی از طلای دست دوم دست دوم ندارند و حتی نمی‌توانند طلای دست دوم را با طلایه دست اول و نوع تشخیص دهند، اظهارداشت: مصنوعات طلا مثل خودرو، لوازم خانگی و یا پوشاک نیست که مردم به راحتی بتوانند طلای دست دوم را از نو تشخیص دهند، لذا توصیه ما به هموطنان این است از خرید طلای دست دوم همواره خودداری کنند.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران تصریح کرد: عرضه طلای دست دوم در صنعت طلاسازی کشور معنا ندارد، ضمن اینکه فروشندگان نیز باید طلای دسته اول به مردم بفروشند، زیرا فروش طلای دست دوم، بی اعتمادی بین مردم و طلا فروشان به وجود می‌آورد.

منبع: بازار
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون