کد خبر: ۲۵۴۵۷
۲۰:۰۲ -۰۴ فروردين ۱۴۰۰
قدیری ابیانه، سفیر اسبق ایران در مکزیک و استرالیا گفت: مردم باید بدانند اگر کالای هر کشوری را خریداری کنیم چه این کالا قاچاق باشد چه از مبادی رسمی وارد شده باشد، ما اقتصاد و ارزش پول و اشتغال در آن کشور را تقویت کرده‌ایم.

تولید داخلی

نشان تجارت - محمدحسن قدیری ابیانه با تاکید بر اینکه همه مردم در تحقق شعار سال نقش دارند، گفت: تک تک مردم در این رابطه نقش دارند. چون مسئولیت تولید با دولت است، قوه مجریه به عنوان پایه اصلی است. قوه قضائیه هم در ارتباط با مفاسد و پیگیری امور نقش دارد.

وی با اشاره به نقش بخش خصوصی در تولید گفت: بنا بر این است تا دولت از تصدی گری دست بردارد و امور را به بخش خصوصی بسپارد؛ بنابراین کسانی که در امر تولید هستند از صاحبان سرمایه گرفته تا مدیران و کارکنان و مهندسان و کارگران آن مجموعه، نقش آفرین هستند و اگر نقششان را برای تولید با کیفیت و با کمیت مناسب و کاهش قیمت تمام شده انجام دهند به تولید کشور کمک می‌کنند.

سفیر اسبق ایران در مکزیک و استرالیا متذکر شد: فرض کنیم دولت کارش را به درستی انجام دهد و در این بین فسادی هم انجام نشود و تولیدکنندگان هم همه به درستی کارشان را انجام دهند. اگر مردم این محصول را خریداری نکنند این کارخانه رو به ورشکستگی می‌رود و تمام آن سرمایه گذاری‌ها از بین می‌رود.

وی افزود: ما باید برای تولیداتمان سعی کنیم در سطح جهانی بازار ایجاد کنیم. هرچه بازار بیشتر باشد طبیعتا سرمایه گذاری و تولید در آن عرصه می‌تواند افزایش پیدا کند و متناسب با آن اشتغال و تولید ثروت ایجاد شود.

قدیری ابیانه اظهار کرد: اگر مردم در خریدهایشان جنس خارجی را به ایرانی ترجیح دهند یعنی نه تنها ما بازار خارجی را بدست نیاورده‌ایم بلکه بازار ۸۴ میلیونی خودمان هم از دست می‌دهیم.
وی با اشاره به قاچاق کالا بیان کرد: نیروی انتظامی وظیفه دارد تا جلوی قاچاق کالا را بگیرد، ولی از طرفی واردات بی رویه و یا واردات کالا‌هایی که در داخل تولید می‌شود، خود اشکال دارد و این فسادزا است و باند‌های مافیایی از محل این واردات سود می‌کنند.

سفیر اسبق ایران در مکزیک و استرالیا به رابطه حمایت از تولید داخل با اشتغال، کاهش ارزش پول ملی و مشکلات اقتصادی پرداخت و گفت: مردم باید بدانند اگر کالای هر کشوری را خریداری کنیم به طوری که این کالا چه قاچاق باشد چه از مبادی رسمی وارد شده باشد، ما اقتصاد و ارزش پول و اشتغال در آن کشور را تقویت کرده‌ایم و به ضرر اشتغال، ارزش پول ملی و وضعیت اقتصادی کشورمان عمل کرده‌ایم.

وی مجازات‌هایی را که برای قاچاقچیان دیده شده در برابر آسیب‌هایی که به اقتصاد کشور زده می‌شود، کم ارزش دانست و بیان کرد: باید برای قاچاقچیان جریمه‌های سنگین تری دیده شود تا بازدارنده باشد.

قدیری ابیانه افزود: مرز‌های ما گسترده است و از مزیت‌های ما داشتن همسایه‌های زیادی است که داریم ولیکن مراقبت و کنترل مرز‌ها سخت است و متاسفانه قاچاق کالا و مواد مخدر در حال انجام است.

منبع: بازار
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نبض بازار
گوناگون