کد خبر: ۲۳۰۵۱
۱۳:۰۸ -۱۹ بهمن ۱۳۹۹
درستی، کارشناس بازار موبایل گفت: قیمت موبایل و سایر کالا‌های وارداتی مستقیماً تحت تاثیر ارز قرار دارد که با کاهش نرخ دلار، قیمت موبایل نیز ۱۰ تا ۱۵ درصد کمتر شده است.

کاهش قیمت موبایل

نشان تجارت - ابراهیم درستی اظهار داشت: در حال حاضر قیمت موبایل، تبلت و لپ‌تاپ ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش داشته است که این کاهش قیمت تحت تاثیر پایین آمدن نرخ دلار اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه در همه برند‌ها کاهش قیمت داشته‌ایم، افزود: از آنجایی که بازار تلفن همراه کشور، وارداتی است قیمت دلار بر این کالا‌ها اثرگذار است به عبارتی قیمت‌ها مستقیماً به نرخ ارز بستگی دارد.

کارشناس بازار موبایل عنوان کرد: وقتی قیمت کالایی کاهش پیدا می‌کند، تقاضا برای آن کم می‌شود، چون افراد منتظر کاهش قیمت بیشتر آن هستند، ولی وقتی قیمت آن افزایش می‌یابد، تقاضا نیز بیشتر می‌شود که قیمت آن بالاتر نرود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مردم نقدینگی و قدرت خرید ندارند، تقاضا برای خرید موبایل، تبلت و لپ تاپ در این مدت کاهش یافته در نتیجه رکودی بر این بخش حاکم شده است و اگر نرخ ارز ثبات داشته باشیم قیمت‌ها تا عید تغییر نمی‌کند و شاهد افزایش بی‌رویه قیمت‌ها نخواهیم بود.

درستی تصریح کرد: نظارت بر بازار از طرف بازرسان تعزیرات، سازمان صمت و اتاق اصناف وجود دارد و تخلف در بازار استان کمتر شده است؛ در حال حاضر سه میلیون واحد صنفی در کشور داریم و هیچ تخلفی از سوی آن‌ها قابل اغماض نیست و باید بررسی و رسیدگی شود.

منبع: بازار
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نبض بازار
گوناگون