کد خبر: ۲۲۸۲۸
۱۱:۵۹ -۱۴ بهمن ۱۳۹۹
اسفنانی، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: هم اکنون به طور متوسط روزانه بیش از ۱۰۰ واحد صنفی در سطح شهر تهران توسط اکیپ های تعزیرات حکومتی مورد بازرسی قرار می گیرند.

بازرسی اصناف

نشان تجارت - «محمدعلی اسفنانی» مبنی بر اینکه طرح مبارزه با گرانفروشی و یا کم فروشی کالا در روز‌های آخر سال و شب‌های عید از کی به مورد اجرا در می‌آید، افزود: هنوز در خصوص تاریخ دقیق آغاز طرح مبارزه با گرانفروشی ایام عید به قطعیت نرسیده ایم.

هنوز تاریخ دقیق مبارزه با گرانفروشی شب عید مشخص نشده است

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با بیان اینکه هر سال اجرای طرح مبارزه با گرانفروشی اسفند ماه هر سال آغاز می‌شود، اظهارداشت: هرچند که نظر سازمان حمایت مصرف کنندگان آغاز این طرح زودتر از هر سال است، اما هنوز زمان دقیق آن مشخص نشده است.

این مقام مسئول در سازمان تعزیرات حکومتی بیان کرد: با توجه به شرایط موجود و به خصوص شیوع بیماری کرونا امسال تلاش خواهیم کرد این طرح را به خوبی اجرا کنیم و انتظار داریم در راستای رسیدگی به تخلفات احتمالی اصناف بتوانیم رضایت مردم را تامین کنیم.

روزانه ۱۰ اکیپ برای بازرسی از واحد‌های صنفی در شهر تهران اعزام می‌شوند

اسفنانی تاکید کرد: با این حال مبارزه با گرانفروشی همواره در دستور کار سازمان تعزیرات حکومتی است و روزانه ۱۰ اکیپ برای بازرسی از واحد‌های صنفی در شهر تهران عازم ماموریت‌های خود می‌شوند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران یادآورشد: با مراجعه روزانه ۱۰ اکیپ در مجموع هر یک از اکیپ سازمان تعزیرات حکومتی حداقل ۱۰ واحد صنفی را بازرسی می‌کنند.

حداقل روزانه ۱۰۰ واحد صنفی مختلف توسط بازرسان سازمان تعزیرات حکومتی مورد بازرسی می‌شوند و اگر خلافی مشاهد شود معمولا تذکر لازم به متصدیان واحد‌های صنفی داده می‌شود.

اسفنانی با بیان اینکه حداقل روزانه ۱۰۰ واحد صنفی مختلف توسط بازرسان سازمان تعزیرات حکومتی مورد بازرسی قرار می‌گیرد، گفت: در صورتی که خلافی مشاهده شود معمولا تذکر لازم به متصدیان واحد‌های صنفی داده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران خاطرنشان کرد: در مواردی که مجبور می‌شویم نسبت به جریمه واحد‌های صنفی اقدام می‌کنیم، اما در مواردی که متصدیان واحد‌های صنفی تمام جوانب فروش کالا‌های مورد نیاز مردم را به خوبی مراعات کنند از آن‌ها حتی تشکر نیز می‌کنیم.

وی اظهارداشت: ما در بازار به دنبال مولفه‌های مناسب برای مبارزه با گرانفروشی و کم فروشی هستیم تا ضمن کاهش گرانفروشی مجبور به مجازات متخلفین نشویم، زیرا معتقدیم که هرچه در بازار تخلف کمتر شود برخورد با آن نیز تسهیل خواهد شد.

در صورت گرانفروشی مردم می‌توانند مراتب را به شماره تلفن ۱۳۵ اطلاع دهند تا در کمترین زمان با اعزام گشت‌های تعزیراتی به موضوع رسیدگی شود.

اسفنانی با بیان اینکه اگر همه در بازار بتوانند به وظایف قانونی خود عمل کنند در این صورت کمتر شاهد تخلفات در این عرصه خواهیم بود، گفت: در صورت گرانفروشی مردم می‌توانند مراتب را به شماره تلفن ۱۳۵ اطلاع دهند تا در کمترین زمان با اعزام گشت‌های تعزیراتی به موضوع رسیدگی شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران بیان کرد: تا زمانی که در مبارزه با گرانفروشی مقتضیات بازار دیده نشود، مبازره با کم فروشی، گرانفروشی و قاچاق کالا بی فایده خواهد بود، زیرا هرچه مقتضیات را در بازار بررسی کنیم در مبارزه با گرانفروشی موثر خواهد بود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران درپایان تاکید کرد: مبارزه با گرانفروشی نیازمند ساز و کار‌های خود است و اگر مهیا نشود، مبارزه با آن به نتیجه لازم نخواهد رسید و ماحصل کار نیز مثبت نخواهد بود.

منبع: بازار
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون