کد خبر: ۲۰۲۴۴
۱۶:۴۳ -۲۳ آذر ۱۳۹۹
عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران:
عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفت: وزارت صمت متولی اصناف است و اصناف زیرمجموعه وزارت صمت هستند و لازم است تا وزارت صمت صدای اصناف باشد و برای حمایت از این بخش قدم‌های لازم را بردارد.

نشان تجارت - رسول جهانگیری در گفتگو با خبرنگار اتاق اصناف ایران اظهار کرد: اصناف در همه عرصه‌ها بدون هیچ چشم داشتی همکاری کرده و همیشه در صحنه حاضر بوده اند و سیل مشارکت اصناف در مسائل مدنی، اجتماعی و انقلابی و کمک‌های مومنانه بر کسی پوشیده نیست و اصناف همیشه در خط مقدم مشکلات کشور قرار گرفته اند و حال انتظار دارند تا وزارت صمت به عنوان متولی بخش اصناف صدای حمایت از صنوف باشد.
وی تصریح کرد: اصناف شرایط دولت را درک می‌کنند، اما باید مشکلات و دغدغه‌های اصناف نیز شنیده شود و وزارت صمت مسئول است تا از بخش زیرمجموعه خود که در شرایط کرونا آسیب‌های زیاد دیده حمایت کند و دغدغه‌ها و مشکلات این بخش را به گوش به مسئولان برساند و در راستای حل مشکلات اصناف با سازمان امورمالیاتی و تامین اجتماعی و ستادملی کرونا صحبت کند.
جهانگیری اظهار کرد: بیش از ۱۰ ماه است که اصناف درگیر مشکلات و محدودیت‌های مقابله با بیماری کرونا هستند و آنقدری که دیگر مشاغل در انتقال کرونا سهیم هستند، اصناف نیستند، اما تمامی فشار‌ها و محدودیت‌ها برای اصناف درنظر گرفته می‌شود و شاید تنها به دلیل این باشد که اصناف در ویترین شهری قرار گرفته و بیشتر به چشم می‌آیند.
عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران افزود: اصناف از وزارت صمت به عنوان متولی این بخش انتظار دارند که اگر مجموعه‌ای در خصوص اصناف اظهار نظر می‌کند و یا حقوق این بخش را نادیده می‌گیرد به عنوان مسئول پاسخ گو باشد و دفاع کند و جایگاه و موقعیت اصناف را حفظ کند.
وی تاکید کرد: دولت، چون هیچ سهمی برای اصناف در ماهیت وجودی ندارد و تمهیداتی، چون زمین رایگان، سرمایه گردش و مواد اولیه که برای صنایع لحاظ کرده برای اصناف دیده نشده و سهمی در دایر کردن واحد‌های صنفی نداشته است به همین جهت حمایتی نیز از این بخش ندارد و دولت باید بداند که اگر شرایط کسب وکار برای اصناف فراهم شود و بازار رونق بگیرد این آرامش به جامعه نیز منتقل می‌شود.
عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران افزود: با توجه به شرایط اقتصادی بازار و آسیب بخش کثیری از اصناف در شرایط کرونا و اعمال محدودیت‌ها لازم است تا وزارت صمت رایزنی‌های لازم را با دولت جهت حمایت از اصناف در خصوص ارائه بسته حمایتی، معافیت مالیاتی و بیمه‌ای و تسهیلات مناسب با یک سال تنفس داشته باشد.

منبع: اتاق اصناف ایران

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون