کد خبر: ۲۰۲۲۸
۱۳:۴۰ -۲۳ آذر ۱۳۹۹
منشا هم بدشانس و هم سنش بالا است
سرمربی گل‌گهر سیرجان گفت: در این ۲۰ سال با اشتباهات داوری چندین جام را از دست دادم. اوج آن هم اخیرا در بازی استقلال و سپاهان رخ داد که یک مجموعه و یک مربی ضرر کرد.

نشان تجارت - شکست گل گهر سیرجان مقابل صنعت نفت آبادان، دومین باخت پیاپی تیم قلعه نویی است. همین مسئله باعث شد تا قلعه نویی در مصاحبه‌ای، در خصوص مسائل مختلف صحبت کند:

*فوتبال فراز و نشیب دار و یک مقدار هم شانس دخیل است. ما تمریناتمان را به موقع شروع کردیم و به موقع هم یارگیری کردیم و از نظر ثبات هم شرایط خوبی داریم.

*شما می‌دانید من همیشه حق را می‌گویم، انصافا در این ۲ بازی حقمان بیشتر از سایر بازی‌ها بود که ببریم. همین الان آمار جدیدی آمده که الان نرخ گل‌ها را هم در نظر می‌گیرند. پنالتی نرخ گلش ۷۵ صدم است. حتی اگر نرخ گل آن پنالتی اشتباهی که آقای حیدری گرفته کم کنید صنعت نفت آبادان در بازی دیروز نیم در صد موقعیت گل داشته است. ما از همه نظر بهتر بودیم و آما را تازه چک کردم.

*یک روز با آقای معینی در هلسینکی به یک سمینار رفتیم که مطلب خوبی در آنجا عنوان شد. در آنجا گفتند یک مربی چگونه کار کند که تیمش ایجاد موقعیت کند و اینکه چقدر اجازه ندهد روی دروازه تیمش ایجاد موقعیت شود. ما در بازی با پیکان و نفت هر دو مساله را به نحو احسن انجام دادیم. مثلا در بازی با ماشین سازی آن‌ها دو سه موقعیت داشتند و حتی در بازی با سپاهان هم همینگونه شد، ولی در این یکی دو بازی اصلا موقعیت نداشتند. پنالتی که در بازی گذشته گرفته شد اصلا درست نبود و همین موضوع روحی و روانی تیم ما را به هم ریخت. وقتی مربی نسبت به آن داور ذهنیت داشته باشد و آنگونه پنالتی گرفته می‌شود از نظر روانی همه چیز را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

*منشا هم روی زمین و هم روی هوا بازیکن با کیفیتی است. او در چند فصل گذشته تمرینات خوبی در پیش فصل نداشت و از نظر نمودار حرکتی نوسان داشته، ولی امسال یکی از شرط‌های من این بود که او در تمرینات پیش فصل حضور داشته باشد که خوشبختانه باعث شده او خوب کار کند. رنجبری هم یکی از استعداد‌های فوتبال ایران است، او دو پا است و خودش را در موقعیت گل قرار می‌دهد و روی هوا هم تبحر دارد. اینکه در این یکی دو بازی گل نزده به این دلیل است که بدشانسی هم داشته، چون در یک سال و نیم گذشته کم بازی کرده و چند بار مصدوم شده از نظر روحی در شرایط آرمانی نیست. مطمئنا او آینده فوتبال ما است هر چند سنش بالا است و در آینده به گل‌گهر کمک خواهد کرد.

*من بازی بیرانوند مقابل تاتنهام را دیدم و واقعا لذت بردم. به او و فوتبال ایران تبریک می‌گویم که فکر می‌کنم این بازیکن نمره حدود ۸ گرفت. همه این مسائل فرهنگی است. ما شاید از نظر تمدن قدمت زیادی داشته باشیم، ولی در فرهنگ ضعیف هستیم. همین فضای مجازی را ببینید که در همه جای دنیا چگونه استفاده می‌کنند و ما چگونه استفاده می‌کنیم. تربیت‌هایی که باید بشود نمی‌شود، خود منِ قلعه‌نویی ایرادم از همه بیشتر است. در همین ۲-۳ فصل اخیر را ببینید؛ بازی با استقلال آقای حیدری پنالتی گرفت که باعث شد کلا سهمیه را از دست بدهیم. یا مثلا بازی جام حذفی آقای بنیادی فر با پنالتی اشتباه باعث شد جام را از دست بدهیم. برخی مواقع داوران باید مربیان را هم درک کنند، همین الان اگر ویدئو چک در فوتبال بیاید ۹۰ درصد از مشکلات حل می‌شود.

*با همین شرایط تا سکته رفتم برگشتم، ولی بعد از بازی هیچ عکس العملی صورت نمی‌گیرد. اگر ویدیو چک بیاید این اشتباهات کمتر می‌شود، ما باید چند هفته بدویم که ۳ امتیاز دیروز را جبران کنیم؟ قبول دارم که باید خودمان را کنترل کنیم و باید احترام را از خودمان شروع کنیم. قبلا آزمایشی دادیم که ضربان قلب به یکباره از ۸۰ به ۲۰۰ در کمترین ثانیه می‌رسد و دوباره بر می‌گردد. شما با یک سوت اشتباه به یکباره همه چیز را از دست می‌دهید. من خودم در این ۲۰ سال با اشتباهات داوری چندین جام را از دست دادم. اوج آن هم اخیرا در بازی استقلال و سپاهان رخ داد که یک مجموعه و یک مربی ضرر کرد. خدا شاهد است من دیشب ساعت ۳ بامداد خوابم نمی‌برد، چون زحمت کشیدم، ولی با یک اشتباه همه چیز از بین می‌رود.

منبع: فارس

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز شنبه چهارم بهمن ۹۹
شاخص کل به کانال ۱.۲ میلیونی بازگشت
نرخ تورم دستوری توسط مرکز آمار منتشر شد
تورم سالانه خوراکی‌ها به ۶۰ درصد رسید
گوناگون