کد خبر: ۲۰۰۵۳
۱۱:۴۱ -۱۸ آذر ۱۳۹۹
با همکاری مگفا و مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری صورت گرفت
به گزارش واحد ارتباطات مرکز گسترش اطلاعات ایران (مگفا)، "مرکز تعالی شهرهای هوشمند ایران" با همکاری مرکز گسترش فناوری اطلاعات ایران و مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری راه اندازی شد.

نشان تجارت - به گزارش واحد ارتباطات مرکز گسترش اطلاعات ایران (مگفا)، "مرکز تعالی شهرهای هوشمند ایران" با همکاری مرکز گسترش فناوری اطلاعات ایران و مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری راه اندازی شد.

مرکز تعالی شهرهای هوشمند ایران به عنوان نماینده رسمی ایران در شبکه جهانی مرکز تعالی شهرهای هوشمند پایدار سازمان ملل متحد و نهاد اجرایی پیاده سازی برنامه اتحاد برای شهرهای پایدار هوشمند (United for Sustainable Smart Cities) بواسطه سازمان روابط اقتصادی بین الملل (OiER) در کشور تشکیل شده است.

این مرکز با سه هدف اصلی، استراتژی های توسعه ای و فرهنگ سازی کشور را دنبال می کند که این اهداف شامل: توسعه همکاری ذینفعان در ایران با درگاه ها و شبکه های بین المللی و با رویکرد توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی در حوزه شهر هوشمند و بهره مندی از توان و دستاورد متخصصان جهانی همچنین، ارتقاء فنی و تجربی در حوزه طراحی و پیاده سازی شهر هوشمند با بهره گیری از شرکت های فناور و متخصصان داخلی و تجربه های بین المللی مشابه برنامه جامع شهرهای هوشمند پایدار سازمان ملل متحد (U4SSC) و مرکز تعالی شهرهای هوشمند و پایدار و درنهایت، شبکه سازی فعالان و بازیگران حوزه شهر هوشمند در سطح ملی با ایجاد زبان مشترک و تعامل میان نهادهای دولتی و عمومی، کسب و کارها و مراکز علمی، دانشگاهی و پژوهشی خواهد بود.

از جمله برنامه های این مرکز، می توان به فرهنگ سازی و ایجاد ادبیات مشترک، تدوین چارچوب استاندارد و یافتن ساز وکار مناسب برای الگوهای کسب و کار جدید جهت اجرای پروژه ها و سامانه های شهری، بهره گیری از تجربه های بین المللی، دسترسی به پلتفرم های جهانی و همچنین ایجاد چارچوب ها و ساز وکارهای ممیزی و رتبه بندی شهرهای ایران در راستای توسعه شهرهای هوشمند اشاره کرد.

علاقه‌مندان حوزه شهر هوشمند می توانند به وبگاه این مرکز به نشانی www.smarttogether.ir مراجعه نمایند. علاوه بر این، جهت بهره مندی از خدمات و اطلاعات این مرکز می توانید از طریق شبکه های مجازی مختلف از جمله:
اینستاگرام https://www.instagram.com/iran_smart_cities_coe
لینکداین https://www.linkedin.com/company/69547260
توییتر https://twitter.com/iransmartcities
تلگرام https://t.me/smartcity_coe
موارد مورد نظر خود را دنبال نمایید.

برچسب ها: نشان تجارت مگفا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نبض بازار
گوناگون