کد خبر: ۵۴۰۶۰
۰۳:۰۳ -۱۴ تير ۱۴۰۳

طیب نیا: برنامه ساختنی است و نه نوشتنی

وزیر اسبق اقتصاد و دارایی در گردهمایی بزرگ حامیان مسعود پزشکیان با بیان اینکه ایران سیاست مداری می‌خواهد که برای دعوا نیامده باشد گفت: حفظ کرامت انسان و احترام به زنان و هموطنان باید از ویژگی‌های رئیس جمهور باشد.

طیب نیا: برنامه ساختنی است و نه نوشتنی

نشان تجارت - علی طیب نیا وزیر اسبق اقتصاد و دارایی با حضور در گردهمایی با حضور در گردهمایی بزرگ حامیان مسعود پزشکیان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری که امشب چهارشنبه -۱۳ تیر- در مجموعه ورزشی حیدرنیا در حال برگزاری است، گفت: تصمیم روز جمعه ما برای نسل‌های آینده و فرزندان ما مهم است و باید با چشم باز تصمیم بگیریم. برای تصمیم نیازمند همدلی هستیم. ابتدا باید مسیر را بشناسیم.

وی ادامه داد: ما تجربیات ناموفق زیاد داشتیم. تحریم‌های کمرشکن و افزایش نارضایتی و کوچک شدن سفره مردم و کاهش انگیزه کارآفرینان برای کار و افزایش هزینه سلامت و کاهش خدمات به بازنشستگان بخشی از این مشکلات است که کسی نمی‌تواند منکر این مشکلات باشد.

وزیر اقتصاد و دارایی دولت یازدهم گفت: دو مشکل اساسی در حل این مسائل وجود دارد، اول عدم تفاهم میان ملت و عدم تفاهم با جامعه مدنی و بخش خصوصی است. دوم عدم همگرایی برای افزایش سرمایه‌گذاری است. رویکرد‌هایی که نمی‌توانند با مردم گفتگو کنند، موفق نخواهند شد. گفتگو در غیاب ذی نفعان ممکن نخواهد بود. برنامه‌ای که چنین تنظیم شود، عملی نخواهد بود. برنامه ساختنی است و نه نوشتنی! باید در تنظیم برنامه با تاثیرپذیران مشورت صورت گیرد.

طیب نیا تصریح کرد: کسی که هنرش توقف همه چیز است و حتی یک سازمان کوچک را مدیریت نکرده و پیچیدگی اجرا را نمی‌داند، آیا می‌تواند مشکلی را حل کند؟ ایران سیاست مداری می‌خواهد که برای دعوا نیامده باشد. ایران را برای همه ایرانیان بخواهد و خودی و غیر خودی نداشته باشد. تشدید منازعات را نخواهد و گفتگو با دنیا را بخواهد. گفتگو و تعامل با مردم را مهمترین عنصر قدرت ایران بداند.

وی ادامه داد: حفظ کرامت انسان و احترام به زنان و هموطنان باید از ویژگی‌های رئیس جمهور باشد. باید نگاه بدون تبعیض به اقوام و مذاهب و حاشیه نشینان داشته باشد و گردنش را پای عهدش بگذارد. به همین دلیل انتخاب من در روز جمعه پزشکیان است. هرکس عزت ایران و ایرانی را می‌خواهد، ابتدا باید در این تصمیم‌گیری ملی مشارکت کرده و به آقای پزشکیان رای دهد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون